Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekszik, rúg, ha nem az van...

Verekszik, rúg, ha nem az van amit ő akar Hogy lehet erről le szoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves múlott, kB 2 hónapja kezdte ezt az egészet.

Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, vagy éppen nem engedek neki enni több édességet, akkor azonnal oda szalad hozzám, vagy rám csap, vagy belém rúg, és közbe hisztizik, sír

Ugyanigy csinálja ezt pl a nagyszülőkkel is ha ők valamit nem engednek meg neki.

Bárhol, bárki előtt Meg csinálja ezt.

Mindenhogy próbáltam már rá hatni, szépen, csúnyán, volt hogy rá csaptam többször is

És semmi nem ér neki.

Nem figyelem felkeltésből csinálja, mert rengetegeg foglalkozok, játszok vele, szeretgetem egész nap.

Mindig együtt vagyunk.

Egyedül nevelem, de próbálok mindig mindent úgy csinálni hogy neki a legjobb legyen.

Segítsetek kérlek, erről a szokasarol hogyan tudnám le szoktatni?



aug. 21. 12:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha magadban elhatározod, hogy az ütés, rúgás zéró tolerancia, akkor legyél nagyon következetes, tudj olyan hangon rászólni, hogy ne próbálja meg még egyszer. Először is már a kísérletet is meg kell akadályozni fizikailag, nem agresszióval, hanem szimpla lefogással, mint egy rendőr, kB. Másik, amint ütést, rúgást kísérelt meg, nincs aznap sem édesség, sem más, amit el akart érni. Harmadik, ilyenkor nem gügyögünk, nem vigasztaljuk, nincs untyu-puntyu magyarázat, csak kategorikusan "nem". Magyarázatot, vigasztalást akkor érdemel, ha szépen kérte, de nem kaphatta meg valami más okból. A lényeg, hogy a gyerek agresszív viselkedésére ugyan agresszióval nem szabad válaszolni, de semmiféle pozitív reakcióval sem, mert az csak erősíti az ő agresszivitását, "jutalmazza". Ilyenkor amennyire lehet, vissza kell lépni, hűvössé és határozottá válni, az agresszióját fizikailag akadályozni. Viszont megtaníthatod, hogyha dühös, mondani szabad, hogy dühös, vagy nem agresszívan lemozoghatja, pl nem üthet meg senkit, de futhat 10 kört a szobában/udvaron.
aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit előttem leírtak a következetességhez azzal egészíteném ki, hogy ez pozitív és negatív irányba is kell működjön.

Tehát, ha azt mondod, hogy megrúgtál ezért nincs se ma, se holnap édesség, akkor azt tartsd be.


Ha látod, hogy elfogyott a festék (mert mondjuk szeret festegetni) és mellékesen megjegyzed, hogy holnap kapsz egy új festéket, mert a régi már üres, akkor másnap valóban kapja meg azt a festéket.


Különben azt szűrheti le, hogy anya se tartja be a szabályokat, akkor nekem miért kellene.

aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Senior Séf ***** válasza:
Csókoltatom Benjamin Spockot.
aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!