Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki (extrém) minimalista...

Van aki (extrém) minimalista életét (igyekszik) folytatni kisgyermekek mellett?

Figyelt kérdés
Mindenre kiterjedően. Pl. a gyermeknek csak annyi játéka, ruhája van, amennyire tényleg szükség van. Nincs tele kacatokkal a ház stb.
aug. 19. 20:22
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Mert így meg lehet tenni, hogy mindentől megszabadulunk, ami nem kell, csak azt vesszük, amire szükség van. Ott van a levegőben, hogy igazából bármikor tudnék venni, ha kellene.

Akinek kevés a pénze és mondjuk ajándékba kap egy csomó dolgot, akkor azoktól nem fog megszabadulni, mert lehet, hogy kelleni fog még.

Illetve engem nem annyira bánt, a pár ezer forint "elúszik" így, pl ingyen adom valakinek. Akinek kevés a pénze, még akkor is megtartja, ha nem használja.

aug. 20. 12:56
 22/26 anonim ***** válasza:
77%

Ez hülyeség. Minket nem vet fel a pénz, de ettől még nem tartunk meg kacatokat.


De ha valaki mem is dobja ki, amit kap, attól még miért költ több pénzt? Hisz nem ő veszi meg. Ha ingyem adja oda, nem elajándékozza, akkor sem kerül pénzbe minimalist@nak lenni.

aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
66%
Minek tartsak meg valamit, ha a gyerek egyáltalán nem használja, attól függetlenül, hogy kevés a pénz? Én azt csinálom, amihez nem nyúl a gyerek kb. egy hónapig, de szószerint még rá se néz, először elteszem egy dobozba, ha még így sem jut eszébe keresni, akkor nem is érdekli, tehát tovább adom.
aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a rajzokat mindig szkennelem.
aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én szeretnék, ha nem is extrém módon, de minimalista szülő lenni. De: amit egyszer a gyerek megkapott az az ő tulajdona, nem dobom ki a megkérdezése nélkül. Már többször rávettem nagyobb szelektásra, de ilyenkor mindig együtt nézzük át a cuccait. Három kupacot csinálunk: egyet, amit el adunk, egyet, amit elajándékozunk, és egy kuka. Az alkotásokat, amiket magánál tart, szintén együtt szelektáljuk, amit én kaptam, azt én. Egy-egy korszakból az igényesebb alkotásokat tartom meg. Az apja extrém minimalista (elváltunk már), többször kidobta olyan dolgait is, amikhez ragaszkodott, volt, hogy hazugsággal: tönkre ment, elveszett. Láttam, hogy megviselte a gyereket. Én ezt nem teszem meg vele. Másrészt én sem szeretném, ha valaki kidobálná a hátam mögött a cuccaimat. Amit beengedek a lakásba a gyerek révén, annak viselem is a következményeit.
aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Extrém módon nem, de igyekszem. Nem szeretem a felesleges dolgokat, könnyen meg is válok tőlük. Nem tudok gyűjtögetni.


A ruha téren az abszolút. Nincs sok ruhája senkinek, az alapdarabokat szeretem, tiszta mindig van.

Igyekszem úgy vásárolni, hogy kombinálhatóak legyenek egymással, alapból nem szeretem (gyerekek esetében sem) a nagyon mintás, figurás vagy csicsás darabokat.

(Természetesen nem vonok meg tőlük mindent, van mesefigurás póló meg és csillogós cipő is.)


Játékok terén is igyekszem határokat tartani, az elejétől kezdve ügyeltem rá. Szerintem teljesen felesleges 15 féle rágóka, csörgő, akármi.

Könyv az amiből sok van, és a lego, de az is jól tárolva, nem úszik.

Kacatokat nagyon kerülöm, nem tárolunk 100 kinderfigurát, nincs 20 baba és 50 kisautó, a plüssök sem állnak hegyekben.

Amivel egyáltalán nem játszanak, azt elajándékozzuk, ha eltörik valami, hiányos, olyan sérülés van rajta, az megy a háztól, gyakran szortírozok.

Persze mindig van aktuális kedvenc, vagy amihez ragaszkodnak, ezektől nem fosztom meg őket csak azért, mert nekem “nem tetszik.” kupit tudnak csinálni ennyiből is :) -szerintem- mindenük megvan. Valahogy az én gyerekeim nem szoktak úgy unatkozni… ahol minden is van, sokkal hamarabb elvesznek a káoszban.


A háztartásban is hasonló vagyok, nem halmazzuk pl. a csetreseket, nincs teleaggatva a ház mindenféle kiegészítővel, de nem is kopasz minden.


Amúgy. Ismerek én is olyan családokat ahol van mondjuk 10 kisautója meg egy kisebb doboznyi legója a gyereknek, pár színes ceruza és ezzel kifújt. A szobája sem “barátságos”. Ágy. Ruhásszekrény. Földön 2 doboz, amiben valami játékkal kapcsolatos dolog. Jóformán semmi szín, figura vagy egyéb.

Nem tartanak meg rajzokat, alkotásokat.. oviból nem viszik haza.

A ruha is nagyjából ugyan az, egyszínű. Tiszta, természetesen!

Az egész lakás is olyan sivár, sehol egy növény, kép a falon vagy akármilyen dekor elem.

Ezt viszont nem tartom normálisnak. Nekem nem ad otthon érzetet.

szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!