Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki (extrém) minimalista...

Van aki (extrém) minimalista életét (igyekszik) folytatni kisgyermekek mellett?

Figyelt kérdés
Mindenre kiterjedően. Pl. a gyermeknek csak annyi játéka, ruhája van, amennyire tényleg szükség van. Nincs tele kacatokkal a ház stb.
aug. 19. 20:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem magam minimalistának, de felesleges dolgokat nem szeretek venni.

Ha a gyerekemmel átmegyek valamelyik kis baráthoz, akkor viszont gyakran meglepődöm, mit felhalmoznak a gyerekeknek a szülők.

Enyém már nagy, 8 éves. Pár doboz játéka van, sose volt több. (Persze változó, hogy mik azok, van, amelyiket tovább sem adtam, csak eltettem.)

Ebben az is jó, hogy nálunk rend van a játékok között, nincsenek össze-vissza keverve, nem tűnnek el részei, és a gyerekem összetörni, dobálni sem szokta őket, kicsi korában sem. Én általában azt látom, hogy akiknél minden is megvan, ott ráadásul ezek a játékok összekeverve vannak, még véletlenül sem tudsz minden részét megtalálni és úgy játszani vele.

aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arany középutat kell megtalálni, az alig van tényleg valamije a gyereknek, és a mindene is megvan között. Legyen meg, ami szükséges számára és szereti/érdekli. A megunt vagy számára nem érdekes játékait és kinőtt ruháit odaadom a családsegítőnek.
aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a gyerekemmel átmegyek valamelyik kis baráthoz, akkor viszont gyakran meglepődöm, mit felhalmoznak a gyerekeknek a szülők".


Ez engem is meglep néha, pedig nem vagyok olyan minimalista szülő, hogy csak 3 játéka lehet a gyereknek, de esküszöm, az enyémnek van a legkevesebb az ismerőseim közt. Sokaknál komplett játékbolt van.

aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt figyeltem meg, akiknél minden is van, pont azok a gyerekek unatkoznak!
aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

13, testvérem fiának pl minden szart megvesznek

Tele a szoba, az udvar, a padlás, a pince játékkal.

Az én fiamnak meg van egy közepes méretű doboz játék autója, egy másik dobozban másfajta játékok, és egy nagy kukásautó.

Udvaron két motor, egy hinta és egy kis csúszda...

aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 babyboom567 ***** válasza:
70%
8-as válaszoló.Azért ez nagyon durva,hogy egy anya a gyereke minden alkotására lomként tekint.Így lehet kiölni a kreativizmust.Minden mással teljesen egyetértek, én is SZERETNÉK minimalista életet élni(a közelében sem vagyok még),de a gyerekem rajzai,amibe beleadja szívét lelkét,az nem lom, hanem önkifejezés,kreativitás fejlődése.
aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
16, ez oké, de azért több ezer rajzot eltárolni, minek
aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%
A rajzok megőrzését én úgy oldottam meg, rávettem a gyereket, füzetbe rajzoljon, így egy helyen van, nem kell kifejezetten laponként tárolni őket, csak lapozgatni kell a füzetet.
aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem eddig csak törekvéseim vannak. Érdekes, de szerintem pont, hogy több pénz kell a minimalizmushoz, mint amikor valaki felhalmozza a cuccokat.

Nálunk 2.5 és 5,5 évesek, rajzot pl a kicsinek nem tartok meg, ő még csak firkàl. A nagynak összesen 2 rajza van félre téve, én simán kidobom.

Játékból nekünk is nagyon kevés van, azok is egyszerűek, természetes anyagúak főleg, de sok hétköznapi tárgyat bevonnak a játékba. Duplóbol van két nagyobb dobozunk, a fele sín, ott pl a nagy része félre van téve, egy kis kosárnyi van elől és bármikor megkaphatják a többit, ha kéne.

Nehéz néha, hogy mot érdemes tenni a koselejtezett dolgokkal, van ami kuka, van ami eladható, van ami ajándékozható, de sokszor egyáltalán nem egyértelmű (számomra).

aug. 20. 12:43
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, de szerintem pont, hogy "több pénz kell a minimalizmushoz, mint amikor valaki felhalmozza a cuccokat."


Miért?

aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!