Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostmar mások előtt is oda...

Mostmar mások előtt is oda jön a gyerekem és rúg, rám csap, vergődik. (3.5eves) mi a helyes reagálás erre?

Figyelt kérdés

Hiába fogom le a kezét akkor rúgdos, vagy alig tudom ölbe venni mert szana szét rúg akozbe is míg ki viszem pl a kocsiba.

Mert legutóbb azert viselkedett így mert nem akart haza jönni.

Többször figyelmeztettem hogy nemsokára megyünk, még egy kicsit játszhatsz, aztán újra hogy még 2 kört mehetsz a motorral és megyünk, utána higy mostmar gyere parkolj le motorral mert indulunk, tehát nem csak gyorsan mondtam. Hogy megyünk és már vittem is

De mégis ez van

És akkor is ez van ha valamit nem engedek meg neki pl megvenni a boltba.

Nemtudom hogy reagáljam ezt le?

Ti mit szoktatok ilyen helyzetben csinálni?



aug. 17. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Van baj a fejekben, úgy látom. :)

Ez nem nevelési hiba!

A dackorszak kb 2-4 éves korig tart. Valakinél màr 1,5 évesen elkezdődik. Valaki észre sem veszi. Más pedig úgy jár, mint a kérdező, hogy kezelhetetlen a gyereke.

Aki szerencsés és a gyereke nem hisztizik, hajlamos azt hinni, hogy ő mennyire szuper szülő. Hát nem! Csak szerencsés.

A kérdező nagyon is következetesen neveli a gyerekét. Figyel arra, hogy ne érje a gyereket váratlan helyzet. Időt ad neki felkészülni az indulásra.

Csak hát vannak gyerekek, akiknek ez nem elég.

Próbáld motiválni, jutalmazni. Én ezt össze is kötném a bevásàrlással. Pl.: Csinálj egy jutalom táblát. Ha ügyesen viselkedik, akkor ragasszatok ki egy mosolygós fejecskét. Ha kigyűlt 10 db mosolygós fejecske, akkor választhat a boltban valamit (édesség, játék, amit szeretne és meg is tudod neki venni).

aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Nincs baj a fejekben. A 1.5 évest is nevelni kell hiába dackorszak.

Ha ott ölelgetitek meg minden miközben rosszat csinál csak megerősíted a viselkedését.

Óvodában is ezt látom, hogy több a szüleivel szemtelen, nagyszájú, ütlegelős gyerek. Nem is teszik helyre őket a szülők, jó így majd kinövi. Iskolában már a tanárnál is okosabbnak hiszik magukat. A mieink tudtak viselkedni, mert ezt nem engedtük meg nekik.

aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Neveld meg rendesen!

Attól hogy dackorszakos miért lenne normális hogy üt-ver bárkit is????

Egyik gyerekem sem csinált ilyet.

3,5 évesen ha nincs semmi szellemi lemaradása akkor már régen tudnia kellene hogy ezt nem szabad....

aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is voltak ilyen neveletlen gyerekkel. A gyerek megütötte anyámat! Mire apám adott neki egyet. Milyen érdekes, utána olyan volt mint egy kisangyal és szót fogadott. Ennyi hülye bármit, és ezek gyártanak gyereket. Bűnöző lesz mind. Kis satanok.
aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

Senkinek nem sikerült választ adnia, csak sztárolni magát, hogy bezzeg neki milyen jó gyereke van.

A neveld meg nem tanács, ha nem írod meg, hogyan.

aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem reg a terhesgondozoba volt egy anyuka nagypocakkal es alig 3-4 eves fiaval ... Egeszen jatekos volt a hangulat ami egyszer csak eldurvult.. olyan fulest adott szandekosan az anyjanak hogy majdnem leborult.. es erre megsimogatta a gyereket hogy ezt nem szabad... En visszakezbol adtam volna olyat hogy eszebe se jusson legkozelebb..
aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
A gyereknevelésre nagyon igaz, hogy ki mint vet, úgy arat.
aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem csak a gyermeknevelésre. Akinek van füle a hallásra úgy is lép, és cselekszik. Az elmult időben annyi információ komolyabb témákban kikerült, hogy aki akar változást az el tud indulni, aki figyelmes az annyi könnyebbséget kapott, hogy csak meg kell ragadnia a dolgokat, és felgöngyölítenie, hogy sikerre jusson, és akár gyermekről, akár felnőttről is van szó, sikerüljön győzelmet, prosperitást elérnie. Nincs annál szebb és jobb dolog, amikor elvileg reménytelennek látszó helyzetből az emberek felemelkednek, rendbe jönnek..
aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csókoltatom Benjamin Spockot.
aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Na végre választ kaptam miért van ennyi pofátlan, nagyszájú, agresszív "nekem mindent is szabad" gyerek. Mert nem szóltok rá, mondván dackorszakos, hisztis, ma rossz napja van, még csak 2 éves stb. Jár a keksz, gratula. Óvodában meg oldja meg a nevelő, iskolában meg a "hülye tanár" amit ti elcsesztek. Nagyszerű... csak kényelmesen anyukák, apukák, ne sérüljön Pistike lelke.
aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!