Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt lehet át...

Mennyi idő alatt lehet át formálni egy 3 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagy hibát követtem el, és nagyon elkapattam a gyereke.

Mostmar látom a hátrányát.

Ha valamit nem engedek meg neki azonnal hiszti, verekedés, visítás, ordítás, rám csap, legyen ez bárhol, bárki előtt.

És azt szeretném még kérdezni hogy az helyes e ha úgy fogom csinálni hogy nem érdekel meddig hisztizik, akkor is az lesz amit én akarok.

Illetve ha nagyon nagyon dühös lesz, akkor is hagyhatom hogy sírjon?

Ilyenkor szépen nyugodtan rá nem lehet hatni.

Köszönöm.



aug. 8. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapattad el, hanem egy ilyen életszakaszba lépett, amit nem tudsz kezelni mert nincsenek eszközeid, illetve nem látsz vagy nem akarsz a gyerek viselkedése mögé látni, és meglátni a valódi okot.

Azt kell tudni, hogy egy 3 éves NEM KÉPES szabályozni az érzelmeit, mert az az agyterület még nem fejlődött ki. Ezt mindig figyelembe kell venned!

Másrészt a gyereknek joga van az érzéseihez. Lehet dühös, csalódott, szomorú. Neked ezeket el kell ismerned. Amit nem szabad hagyni, hogy bántson téged, mást, magát. Ezt higgadtan de határozottan kell megakadályozni.

Emellett azt is tudni kell, hogy a hiszti feszültséglevezetés. Ha ezt sosem adhatja ki, ha mindig korlátozva van benne és még dühös se lehet, mert akkor anya szomorú lesz vagy kiabál vele, akkor egyenes az út egy érzelmeit kimutatni nem tudó felnőtt felé. Csak ne legyen csodálkozás mikor majd kamaszként nem avat be semmibe.

Szóval ez nem ennyire fekete és fehér mint ahogy elképzeled. És leginkább nem is lehet pár bekezdésben leírni. Ha jobban meg akarod érteni a gyerekedet, hogy mi zajlik le benne (mert ha ezt tudod akkor tudsz rá jól reagálni), akkor erről tanulnod, olvasnod kell. A szerencse hogy ma már vannak online tanfolyamok, amik ezzel és a különböző eszközökkel foglalkoznak, amiket adott szituációban tudsz alkalmazni. Ilyen pl a pozitív fegyelmezés tanfolyamai vagy az erőszakmentes kommunikáció kurzusai. Nézz utána és fektess bele energiát hogy jobban tudjál kapcsolódni a gyerekedhez és hogy gördülékenyebb legyen az együttélés.

aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

A következetesség nagyon fontos, ha nem, akkor nem.

Sírhat, de nem bánthat.

Próbáld vele megbeszélni ha vége a rohamnak, hogy mi volt a gond, csalódott, szomorú, mérges, és hogy ez nem baj, ha ezt érzi de nem bánthat.

Kapd el a kezét és mondd neki komolyan hogy nem banthat.


Egyébként Novák Ferenc videóit szoktam latni a tiktokon, szerintem facebookon is megtalálod, ő szokott ilyenekről beszélni.

aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak Novák Ferencet ne írtad volna bele kedves második… annyira káros az a csávó, ne. Kisfelnőttként akarja kezelni a gyerekeket, nem veszi figyelembe a gyerek normális lélektani fejlődését, nem veszi figyelembe a gyerek érzelmi igényeinek a kielégítését, csak bele akarja törni egy rendszerbe.
aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legyél persze következetes, de maradj empatikus. A nem maradjon nem, de ettől még leguggolhatsz hozzá, megölelgetheted, segíthetsz neki kifejezni az érzelmeit. "Tudom, hogy szomorú vagy és fáradt, de véget ért a játék idő, haza kell mennünk." Ha épp nem megy át neki semmi, akkor is maradj vele, hadd tombolja ki magát, ha arra van szüksége, és persze ne engedd, hogy bármiben vagy bárkiben kárt tegyen, de utána beszéljétek meg. Ne menj le a gyerek szintjére, maradj felnőtt, ne kezdj érzelmi zsarolásba, ne fenyegesd, ne sajnáltasd magad, ezek játszmák, nem fogja érteni. Csak tartsd be, amit egyszer ígértél. Pl. ha háromig számolsz és utána elrakod, ha nem hagyja abba, akkor tényleg vedd el tőle három után és ne add vissza - vagy ha azt mondtad, hogy nem kap csokit a boltban, akkor ne kapjon. Ha hosszú hisztivel, de sikerül elérnie, akkor persze, hogy tudatosan fogja használni és nem vesz téged komolyan. De mondom, ettől még maradj empatikus vele, ne nevesd ki a problémáit, hisz gyereként ilyen világfájdalmaid voltak neked is.
aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!