Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovi 3 éves kortól kötelező,...

Az ovi 3 éves kortól kötelező, de az ovi alapfeltétele, hogy a gyerek szobatiszta legyen. Ha a gyerek nem szobatiszta, de az ovi kötelező 3 evesen, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, csak jogilag kíváncsi lettem, hogy ilyenkor mi van.
júl. 6. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Van ovi ahol nem követelmény a szobatisztaság.

Ahol az, ott lehet kérvényezni halasztást.

júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Olyankor sok váltóruhával kell készülni...
júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Lányomnál kérvényezni kellett a halasztást, novemberre lett szobatiszta és akkor mehetett oviba.
júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Csak az a bibi a halasztással, hogy ovikezdés előtt hónapokkal kell beadni, amikor még bármi történhet, gyakorlatilag egy héttel az ovi előtt is szobatiszta lehet.

Adott év április 15-éig kell benyújtani a kérelmet az oktatási hivatalhoz, hogy az óvodaköteles gyerek szeptembertől még ne kezdjen.

DE nem 3 éves kortól kötelező az óvoda, hanem azév szeptemberétől, amelyik év augusztus 31-éig betölti a 3 évet.

Így aki pl: szeptemberi, az csak majdnem 4 évesen köteles kezdeni.

Ez azért jócskán kedvez a szobatisztaság kialakulásának.

Jellemzően csak a nyár végiek vannak "bajban".

Egyébként nem kötelező a szobatisztaság óvodára, ugyanakkor nem köteles az óvoda pelenkázni.

Ez amolyan sakk-matt, mert egy idegrendszerileg éretlen gyerek nem válik attól előbb szobatisztává, hogy hagyják naponta többször összepiszkítani magát, sőt erősen hátráltatja a folyamatot.

Augusztus 31-i autista gyerekem nem lett szobatiszta. Akkoriban még elég volt a jegyzőtől szeptemberben kérni a felmentést. Terhes voltam a testvérével, így nem okozott problémát.

júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétel a szobatisztaság az óvodában.
júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Az ovi nem írhatja elő, hogy szobatisztának kell lenni, csak szeretik ezt hazudni.
júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Intézmény függő. Véleményem szerint ha kötelező, akkor is fel kell venniük, ha nem szobatiszta.
júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Náluk váltóruha
júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem konkrétan 3 éves kortól kötelező az óvoda, hanem azév szeptemberétől, amikor a gyerek betölti a 3-at. Ha szeptember 1-jen tölti, akkor csak következő évtől oviköteles.

Én most voltam az első ovis szülőin és elmondta az óvónő, hogy már nem feltétel a szobatisztaság az óvodahoz, viszont az ehhez szükséges feltételek nincs egy oviban sem megteremtve. Nagyon sok valtoruhat kell vinni, akkor is, ha már szobatiszta a gyerek.

júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

Akkor volt ovis a gyerekem, mikor behozták a szabályt. Előtte bölcsibe járt. Jelentkeznem kellett oviba, nekik el kellett utasítaniuk”hely hiányában”, így maradt a gyerek bölcsiben egy évet, kb novemberre már teljesen balesetmentesen szobatiszta volt(akkor kezdett beszélni is).


Később tudtam meg, hogy a jegyzőnél kellett volna jelezni, mert így, mikor 4 éves volt megkérdezte a járási hivatal, miért nem ovis. Kb egy évbe telt, mire elértünk eddig.

júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!