Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótérre miért azért...

A játszótérre miért azért megy le néhány anyuka a gyermekével, hogy idegen anyukáknak dicsekedjen a gyerekéről vagy az életéről?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy jöjjek ki szépen az olyan szituból, hogy a gyerek saját játékait köztulajdonként tekinti néhány gyerek, de ők nem adják oda a sajátjukat az én gyerekemnek?
júl. 24. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek mondod finoman, hogy "Ezzel most Bécike látszik, légy szíves ne vedd el". Ilyenkor általában jönnek a szülők is.
júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Én nem veszem dicsekvésnek. Beszélgetni próbálnak, így sikerül nekik gondolom, ez még nem az. Van gyerek aki 9-10 hónaposan (vagy akármennyi idősen) már ezt-azt csinál, van aki meg később, egyik sem jobb vagy rosszabb, de attól még miért ne lehetne beszélni róla? Inkább nézz magadba ez téged miért zavar.

A játékot meg ne add oda, normális hangnemben megmondod és kész, nem kell ezt túlagyalni.

júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. Nem csak a gyerekkel dicsekednek, hanem az anyagi helyzetükkel. Pl. "Klementina" háztartásbéli, mert a férje "Juan Pablo" az IBM-nel dolgozik. Most csak benéztek ide a lakótelepi játszóra, de amúgy a 18. ker.ben élnek, 160 nm-es villába, ahol óriási udvar van 🤣 . Nem túlzok.

Azt, hogy mindenki dícséri a saját gyerekét, az alap.

júl. 24. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
És akkor? Te szégyelled a te anyagi helyzeted, vagy mi zavar? Én felső középosztálybeli családból származom, és hidd el, akinek nincsenek anyagi gondjai, annak nem olyan meghatározó dolog a pénzkérdés. Nekem ez ugyanolyan semleges téma, minthogy kinek a gyereke szereti a paradicsomot és kié az uborkát inkább. Inkább azért mondanék mondjuk én ilyet egy játszótéren, mert ez magyarázat arra, miért nem vagyunk ott gyakori vendégek.
júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem kérdezte senki 😊

Okos gazdag ember nem dicsekszik, azért gazdag. Vannak akik azzal is dicsekszenek, ami nincs.

Kit érdekel egy játszótéren, hogy kinek mekkora udvara van? Kinek hol dolgozik a férje.

Na de ilyet pl. gyermekkórházban is dicsekedtek. Basszus a beteg gyerekeink mellett vagyunk bent, a játszószoba kimegyünk a gyerekeinkkel. 3. mondat "a férjem amúgy nagyon jól keres, egy nemzetközi cégnél, havi 2 milliót hazahoz". Elismerést várnak, vagy mi? Mi közöm nekem ehhez?

júl. 24. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Beszélgetni próbálnak, csak lehet, hogy nem jut eszébe más téma. Gyereke, háza, jobb esetben férje mindenkinek van a játszótéren, így kézenfekvő a téma. Nem tudom mit kell ezen fennakadni! Ha te inkább az atomfizikáról szeretnél társalogni, akkor ülj be a könyvtárba vagy egy szakkörre.
júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már bocs, de ez nem beszélgetés. Ez dicsekvés! Inkább ilyen emberek kerülni a játszótéren. Arra vagyok kíváncsi, hogy egy gyerekét egyedül nevelő nő, mit szólna ehhez. Vagy vannak olyanok is, akik csak max. a környékbeli játszóterekre tudnak eljutni. Ők mit szólnak ehhez? Még mindig az a véleményem, hogy nem játszótérre illő téma, ja és főleg nem gyerekkórházba illő téma. Ismerek full milliomos embereket, de ők nem dicsekszenek.
júl. 24. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól hogy ha irigykedek, nekem még nem lesz jobb. Az az ő élete, ő dolga. Lehet büszke is arra, amit elért. Aki meg rosszindulatú, arra nem figyelek oda. A saját gyerekemmel, dolgommal foglalkozom.
júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Jelzem, 5,5 évig egyedül neveltem a gyerekem, akkor is ugyanez lenne a véleményem. Igaz, nekem helyén az önbecsülésem, mindig keményen dolgoztam, hogy meglegyen mindenünk, de egyáltalán nem sértődtem meg ha valakinek több/szebb stb. van és nem is gondoltam dicsekvésnek, ha ezt elmondja. 6os válaszoló voltaml
júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tisztelem, hogy egyedül nevelted a gyermeked.

A véleményem akkor is az, hogy nem oda illő téma.

júl. 24. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!