Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a 2 éves 2 hónapos...

Baj, ha a 2 éves 2 hónapos fiam egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak baba nyelven beszél, egy értelmes szava sincsen. Néha mondja, hogy apa, meg azt mondja, hogy ihj, ha éhes. Nem utánozza az állat hangokat, csak jókat nevet rajta. Nem mutogatja a testrészeit, pedig szó szerint, mindennap tanítom neki, énekelve, mondókázva ezen is csak jót nevet. Baba nyelven, viszont egesznap dumal, mutogat, utanoz. Le van maradva nagyon?
júl. 22. 22:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Ne várj 3 éves korig, minél hamarabb el kell kezdeni a fejlesztését. Semmiképp ne hagyd rá, hogy majd megindul magától a beszéd, neki már kell a fejlesztés.
júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Most értünk haza. 1,5 órán keresztül ott voltunk és a terapeuta szerint, nincsen lemaradva, mert kommunikál, és halandzsázik. Azt ajánlotta, hogy ne hallgassak a mutogatásra és várjuk meg, mit hoz a bölcsőde, ha akkor sem indul be a beszéde, akkor majd keressem fel őt újra, de egyenlőre ő úgy látja, hogy minden rendben van vele.
júl. 23. 15:12
 33/37 anonim ***** válasza:
55%
Remélem, megnyugodtál. De eggyel nem értek egyet. Azzal csak frusztrálod, ha nem érted meg a mutogatást, neki pillanatnyilag az a kommunikációja. Majd természetszerűleg lesz a beszéd is. A mutogatással annyit tudsz csinálni, hogy te beszélsz, mintát adsz, pl. Az autót kéred? Le akarsz szállni? Igen? Valami beleegyező jelzést azért csak produkál.
júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Azt mondta tárjam szét a karom és mondjam neki azt, hogy mit szeretnél? Nem értem, hogy mit akarsz? Mondjad nyugodtan. Amúgy eddig én is ezt alkalmaztam, hogy pl "Mit szeretnél? Adjam oda az autót? Igen vagy nem?" Stb stb... Igen, megnyugodtam amúgy, kíváncsian várom a bolcsit, hogy az milyen változást hoz majd neki.
júl. 23. 15:22
 35/37 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de a rákérdezés mellett mindenképp teljesítsd a kívánságát, ne az legyen, hogy nem értem, és otthagyod. Magyarul: csináld úgy, ahogy belőled spontán jön. A káráló rokonokat meg hanyagolni kéne, nem építenek, hanem rombolnak a kéretlen beleavatkozásukkal.
júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm 35-ös. Oda fogok figyelni erre.
júl. 23. 16:28
 37/37 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk is, a kisfiam pont annyi idős, mint a tiéd, szintén szeptemberben kezdi a bölcsit. Minket 2 éves státuszon elküldtek a pedagógia szakszolgálathoz, ott azt állapították meg, értelmileg korának megfelelő szinten van, de a beszéde tényleg le van maradva, így szeptembertől (nyáron szüneten voltak) logopédushoz fogunk járni beszédindításra. Egyébként nálunk én az utóbbi pár hétben látok fejlődést, mert kezdi az állathangokat mondani. Azóta veletek mi újság?
aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!