Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a 2 éves 2 hónapos...

Baj, ha a 2 éves 2 hónapos fiam egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak baba nyelven beszél, egy értelmes szava sincsen. Néha mondja, hogy apa, meg azt mondja, hogy ihj, ha éhes. Nem utánozza az állat hangokat, csak jókat nevet rajta. Nem mutogatja a testrészeit, pedig szó szerint, mindennap tanítom neki, énekelve, mondókázva ezen is csak jót nevet. Baba nyelven, viszont egesznap dumal, mutogat, utanoz. Le van maradva nagyon?
júl. 22. 22:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Épp a napokban olvastad? Hol olvastad te a napokban? A bivalybürgüzdi népújságban?

17-es, senki nem nem kíváncsi a te gyerekedre! Csak nem gondolod, hogy a te gyereked az etalon!

júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

21, bocs, hogy az én gyerekem beszél, a kérdező gyereke meg nem.🤷...Nem gondolom azt, hogy az én gyerekem különleges, nem tudom miért kell így raripakodni az emberre.

Nem kaptál éjjel valamit, hogy ilyen feszült vagy?

Sokan leírták, vigye el lassan orvoshoz

júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Tegnap este találtam online egy fejlesztő terapeutát és ma megyünk hozzá, kíváncsi vagyok, mit fog mondani. Szerencsére,magyar nyelvű, úgy hogy majd kiderül.
júl. 23. 11:20
 24/37 anonim ***** válasza:
38%
Pénzkidobás! Semmivel nincs elkésve a fiad, mindene ép, minden feltétel adott ahhoz, hogy beinduljon a beszéd, amikor majd beindul.
júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
De itt már annyian mondták, hogy le van maradva, hogy nyugodtabb leszek, ha egy szakembertől hallom, bár az orvosom is szakember, és ő is azt mondta, hogy rendben van, de azért mégis nyugodtabb leszek, ha több embertől hallom ezt.
júl. 23. 11:31
 26/37 anonim ***** válasza:
49%
Na ez a gyakori ártalma. Orvos mondta - az nem volt neked elég. Mucika meg Licuka dicsekszik a csodagyerekével (inkább lányokkal) - mindjárt elbizonytalanít. Közbelépni ennyi idősen akkor kellene, ha értelmi vagy szervi fogyatékossága lenne. De nincs. Alap, hogy fiúgyereknél (a tesztoszteron hormonnal van összefüggésben), pláne ha még külföldön él, a 3 éves kor normális. A fejlesztő terapeuta pedig ebből él, így aztán ritka lelkiismeretes, ha visszautasítja a pénzt.
júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
72%

"Nem gondolom azt, hogy az én gyerekem különleges, nem tudom miért kell így raripakodni az emberre."


Pedig az, hogy egy gyerek kerek 2 évesen többszavas mondatokban beszél, az egyáltalán nem átlagos dolog, tehát tök abszurd a tiédhez hasonlítani a kérdezőét, hogy ezért le lenne maradva, mert a tiéd folyékonyan beszélt ennyi idősen.


Nekem meg mindkét gyerekem ült, felállt, lépkedett bútorok mellett 7 hónapos korára, de ettől még tudom, hogy nem ez a megszokott, nem ez az átlagos és eszembe nem jutna az mondani annak, akinek 1 évesen még nem jár, hogy úúí, hát az enyém ennyi idősen már szaladt meg lépcsőzőtt, úgyhogy a tied le van maradva.


Az átlaghoz kell viszonyítani, és az átlagos kétéves még nem beszél mondatokban, csak 20-40 szót használ.

júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Igazad van 26-os, de a családom is zaklat ezzel, hogy a fiam unokatestvérei ilyen korban már mind beszéltek, illetve anyum is azt mondta, hogy a testvéreim is. Férjem mondjuk később, 3 éves korában kezdett el beszélni , anyós mondta. Illetve , a vele egykorú gyerekek a környezetünkben is használnak szavakat. Szeptemberben megy bölcsibe, és nem akarom, hogy hátrány érje ebből, hogy nem mond semmit, bár igazából mindent megért németül és magyarul is, mert ugye mi is kettő nyelven beszélünk hozzá, hogy szokja a német nyelvet is. Lehet, hogy ez is okoz nála némi zavart.
júl. 23. 11:46
 29/37 A kérdező kommentje:
De mindegy, délután kiderül, 1 órakor van idopontunk, és szeretném fejleszteni, ha tényleg le van maradva, ne miattam legyen hátrányba a többi gyerekhez képest.
júl. 23. 11:47
 30/37 anonim ***** válasza:
55%

Majd a bölcsiben megtanul. Nem hátrány a bölcsiben a különböző fejlettségi szint. Ki ebben van előbbre, ki abban. Egyik fut, másik ül, egyik zabál, másik turkál, egyik vörös és szeplős, másik kreol, egyik énekel, másik csavarozik. Még jó, hogy nem egyformák a gyerekek!

Na még most így fél nappal később az is kiderül (te ezt mért nem találtad fontosnak?), hogy otthon is kétnyelvűek vagytok! Hát akkor az lenne a csoda, ha beszélne.

júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!