Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a 2 éves 2 hónapos...

Baj, ha a 2 éves 2 hónapos fiam egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak baba nyelven beszél, egy értelmes szava sincsen. Néha mondja, hogy apa, meg azt mondja, hogy ihj, ha éhes. Nem utánozza az állat hangokat, csak jókat nevet rajta. Nem mutogatja a testrészeit, pedig szó szerint, mindennap tanítom neki, énekelve, mondókázva ezen is csak jót nevet. Baba nyelven, viszont egesznap dumal, mutogat, utanoz. Le van maradva nagyon?
júl. 22. 22:18
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Pont ezt akartam az orvostól kérdezni, de semmit nem mondott rá, csak azt, hogy térjünk vissza rá a következő vizsgálatnál, ami 3 éves korában lesz, ha addig sem beszél, akkor majd foglalkozik a problémával. Nem tudom, hogy itt van-e ilyen tsmt, de majd utána nézek, bár nem tudom ez németül hogy lehet, hogyan keressek rá. Haza nem megyünk mostanában. Online esetleg hátha van valaki, akivel tudok beszélni? Utána járok. Köszi a választ mindenkinek.
júl. 22. 23:07
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Oké,de mondjuk nem írtad a fő kérdésben, hogy amúgy külföldön éltek.Nyilvan akkor min. két nyelven beszéltek vagy annyit hall maga körül.A kétnyelvű gyerekeknél simán normális lehet hogy ennyi idősen ennyit mond.
júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiamnak 2 évesen 4 szava volt, a gyerekorvos annyit mondott, 2,5 éves korig belefér.

Igazából addigra sem volt több és menni kellett fejlesztésre, meg fül orr gégészetre. Utóbbit hamar le is tudtuk, de mire neurológushoz értünk beindult a gyerek beszéde.

Igaz TSMT-t azért csináltuk, mert javasolta, az időpontra elmentünk a dokihoz.

Napi szinten jöttek az új szavak, ilyen 2 hónap után eljutott a 2-3 szavas mondatokig is.

Tsmt szerepét ebben nem tudom, mert korábban megindultak ugye az új szavak de tényleg gyorsan fejlődött innentől.

9 éves egyébként, nincs lemaradva semmiben, iskolában is teljesít úgy, ahogy az 1-1,5 évesen már beszélő gyerekek.

júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha hall, képes hangadásra és értelmileg ép, akkor NINCSEN olyan, hogy nem tanul meg beszélni! Egyszerűen lehetetlen. De még az értelmi fogyatékos is megtanul. Totál fölöslegesen izgatod magad. Minek siettetni az ő saját tempója helyett? Simán bekavarhat a külvilág idegennyelvi környezete, ha nincs közösségben, csak hallja, már akkor is, a kétnyelvű babák később beszélnek.
júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
77%

Az en lányom 2 év 8 hónapos most. Kb 2-3 hónapja beszél, mostmar 2 szavas mondatokat mond. Viszont előtte is mondott 1-2 szót, testrészeit nagyon régen tudja már, allaghangokat szinten. Ő megkésett beszedfejlodesu, de végül nem kellett semmi fejlesztésre járni, mert beindult magától.

Azt mondják 3 éves korukig jogukban all hallgatni, viszont így, hogy allaghangokat sem utánoz, en felkeresnek azért valami szakembert. Lehet, hogy csak raaeros ebből a szempontból, de nem árt, ha megnézik.

júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Többnyelvű babáknál előfordul, hogy később tanulnak meg beszélni, hiszen 2 (vagy akár 3) nyelvet hallanak egyszerre. 2 évesen szavakat már "kéne" mondani, vagy legalábbis próbálkozni, de ő "nehezített pályán" van, hiszen többnyelvű környezetben él. Olyan 2-2,5 éves kor között szokott lenni egy szókincs robbanás, amikor napról napra egyre többet beszél, az addig tanultakat elkezdi használni. Ha a hallása ép, fizikai korlátja nincs (feszes vagy laza arcizmok stb), a passzív szókincse megfelelő (érti amit mondasz, egyszerű utasításokat mint pl "hozd ide a macit" megért) akkor hatalmas gond nincs 🙂. Ha nagyon aggaszt egy logopédus nézzen rá (nem tudom nálatok hogy működik ez), kell-e beszédindítás. Másképp fejlődnek, elég nagy a szórás abban, mi a normális, ráadásul ott van neki a többnyelvűség, ami nehezíti.

Off: a fiam a 3. szülinapja előtt kb egy héttel kezdett beszélni addig pár szava volt csak. Akkor egyszercsak berobbant és 2-3 szavas mondatokkal nyitott (ráadásul nyelvanilag helyes mondatokkal, szépen ragozva). A lányom 1 évesen tudatosan szavakat, 2 évesen már rövid mondókákat tudott és mondatokban beszélt 🤷🏼‍♀️. Már mindketten iskolások, nem tudnád megmondani, hogy melyikük mikor kezdett beszélni. Ugyan abban a környezetben voltak, nem volt probléma velük (lazaság/feszesség, hallás, akármi) ugyan úgy voltak nevelve, tanítgatva. Mégis az egyikük korán, a másikuk kicsit késve kezdett beszélni.

júl. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
27%

Hat nekem 2 éves és 3 hónapos a fiam, de már úgy beszél mint mi, több szavas mondatokban érthetően.

Jobb lenne ha látná szakember miért nem beszél a fiad.

júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
61%
A gyerekek nem egyformák. Az, hogy valaki 2 évesen mondatokban beszél, nem jelenti, hogy a másik aki nem, neki valami baja van.
júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem, épp a napokban olvastam, hogy nagy tévhit, hogy a kétnyelvű gyerekek nincsenek elkésve, ha 2 évesen nem beszélnek. De, ez náluk is lemaradásnak számít.
júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen nem kell beszélni, egynyelvunek sem, de néhány szót azért már kellene használni, úgyhogy lassan elvinnem felmérésre a helyedben.
júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!