Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a 2 éves 2 hónapos...

Baj, ha a 2 éves 2 hónapos fiam egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak baba nyelven beszél, egy értelmes szava sincsen. Néha mondja, hogy apa, meg azt mondja, hogy ihj, ha éhes. Nem utánozza az állat hangokat, csak jókat nevet rajta. Nem mutogatja a testrészeit, pedig szó szerint, mindennap tanítom neki, énekelve, mondókázva ezen is csak jót nevet. Baba nyelven, viszont egesznap dumal, mutogat, utanoz. Le van maradva nagyon?
júl. 22. 22:18
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Illetve, mit tudok még tenni érte, hogy beinduljon a beszéde?
júl. 22. 22:18
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
A védőnő mit mond? Az én fiam pont ennyi idős, több szavas mondatokban beszél. Ő nagyon hamar kezdett beszélni, gondolom emiatt, de az hogy egy szava van a fiadnak szerintem kevés. Egy ismerős anyukának mondta a védője, hogy 2 éves korra kéne tudni a kislányának 50 szót. A hangutánzó, ismétlő, minden is beleszámít.
júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

2.5 évesen küldeni fognak benneteket amúgy is.Fül-orr gégész pld jó volna kezdésnek,de simán behozhatja amúgy magát.Parom 3 évesen kezdett beszélni diplomás ember lett belőle,anyanyelvi szinten beszél angolul,franciául.

Lányuk is későn kezdett beszélni, nála van némi beszedértesi zavar.

júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
Igen, kezd már abba a korba érni, hogy baj. 2 évesen kell minimum 20 szó, halandzsa ia lehet, ha ő mindig ugyanarra használja. Én 2 éves 3 hónaposan vittem felmérésre a lányomat, végül a tsmt torna hatott nagyon jól.
júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
54%

Az 50 szót tudni túlzás, mármint én spreciel rengeteg gyereket ismerek, mert csokos részen élek, itt minden háznál van 2-3 gyerek, és mikor a fiam 2 éves volt, a vele egykorú gyerekek közül 1-2 tudott ennyi szót, a többség még alig beszélt.


De azért hogy se hangutánzó, se semmi, az már igen, komolyabb lemaradás. Azért 10-15 szónál minimum illene járnia, az én fiam kb. 15 szót használt ennyi idősen, kereken 2,5 éves kora előtt egy hónappal kezdett el egyre több szót mondani (azért tudom ennyire pontosan, mert 2,5 évesen màr küldték volna fejlesztésre, azt mondták, addig várjunk), most 3,5 évesen már rendes mondatokban beszél.


Az átlaghoz képest le van maradva valóban. Hogy baj-e, behozza-e, azt nem tudja senki megmondani előre. Amúgy sztem tök mindegy, mit csinálsz, én is rengeteget beszéltem, mondókáztam, mégse indult be csak emiatt.

júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Mi külföldön élünk, nincsen védőnő. Múlt héten voltunk az orvosnál státusz vizsgálaton. Rá is kérdeztem, hogy ez nem baj-e, de annyit mondott, hogy mivel non verbálisan kommunikál és baba nyelven beszél, ezért nincsen gond és 3 éves koráig rá ér elkezdeni beszélni. Nos, én azért aggódom, mert tényleg ritkán mond ki szavakat,és nem tudom, hova fordulhatnék, hogy beinduljon a beszéde.
júl. 22. 22:45
 7/37 anonim ***** válasza:
50%
Hozzáértő szerint baj, igen.
júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
25%
Nem mindegy, hogy fiú vagy lány, légy türelemmel. Majd beindul. Ha egy fiú 3 évesen beszél, az is normális.
júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
25%
3 évesen már verseket szavalt el a lányom, fejből :(
júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%

9!

Az én fiam most 22 hónapos, már egy ideje mondja végig a Hinta-palintát meg hasonló verseket...

Nagyon nagy a szórás, az általában később derül ki, hogy probléma állt-e a késés mögött, vagy csak "olyan fajta" a gyerek.

Uncsitesóm kb. 4 éves koráig csak mutogatott, most 2 diplomás felnőtt, semmi problémája nem volt soha.

Inkább az a kérdés, hogy ott, ahol a kérdező lakik, van-e lehetőség TSMT vagy hasonló fejlesztésre, mert az ártani biztos nem tud, én legalábbis csak jókat hallottam róla.

Kérdező!

Annak utána tudsz járni, hogy ott mi a teendő, ha 3 évesen sem beszél?

Vagy esetleg ha hazalátogattok, akkor egy itthoni szakembert is felkereshetnél, hátha egy TSMT-feladatsort össze tudnak állítani nektek, amit tudtok majd otthon is gyakorolni.

júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!