Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autizmus, vagy adhd? Kisfiam...

Autizmus, vagy adhd? Kisfiam 6 éves. Nehéz neki a tevékenységváltás. Ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik, képes percekig hisztizni, ahonnan nehéz kimozdítani. Ha valami fárasztó, keresi a kibúvót. Csípőből rámondja, hogy NEM.

Figyelt kérdés
Olyan, mintha neveletlen lenne. De amúgy szerintem tök jólnevelt. Meg a tesói nem ilyenek. Kezdek elgondolkozni, hogy valami nem stimmel. Meg néha bekattan valami és akkor dumál, kérdez folyamatosan. De olyat, amire tudja a választ.
júl. 8. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdemes online diagnosztizálni.

Gyerek.

De ha nagyon aggódsz keress fel egy szakembert, aki ezzel foglalkozik, akár a nevelési tanácsadót. Ha esetleg beigazolódna a gyanúd, rögtön tudsz segítséget is kérni, hogy hogyan tovább.

júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kérdezd meg az óvónőket, mert nekik szélesebb az összehasonlítási alapjuk. Ha a nevtanba elviszed, a fő kockázat a plusz macera. A fejlesztéseknek negatív mellékhatása nincs, szóval ha fölöslegesen javasolják, nagy baj abból se lesz.
júl. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Miért muszáj, hogy ha valami neked kényelmetlen, akkor az egyből valani betegség legyen? Ennyiből én azt mondanám, hogy a fiad ilyen személyiség és kész. A tesói nem ilyenek, mert ők masmilyenek, nem vagyunk egyformák. Ha nem tetszik, akkor is. Próbáld inkább elfogadni és ne rögtön diagnózist keress. A kérdezgetés olyan dolgokról, amire tudja a valaszt, sima figyelemkoldulás. Foglalkozz vele többet.
júl. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém adhd nélkül is ezt csinálja.
júl. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 5.5 évesem is ilyen. Ellentétben a másik fiammal, aki full nyugodt. Az óvónők nem panaszkodtak rá. Én sem gondoltam ezt problémának, max nehéz esetnek.

Személyiségfüggő.

júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Erre így nem lehet válaszolni. Mondjuk se autizmus, se adhd nem ilyen szerintem. Ha tudni akarod, el kell vinni felmérésre, attól, hogy hisztis egy gyerek nem biztos, hogy baja van
júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ettől, amit leírtál, egyik sem. A lányom is ilyen volt, ilyen is maradt (17), egyébként minden rendben van vele. Játszótéren én is néztem, mikor egy ismerős gyereknek szólt az anyja, hogy indulnak, és a gyerek azonnal elköszönt és indult. Nekem inkább ez volt a szokatlan.
júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet, ne hallgass az itteniekre. Ha úgy érzed más, másoknak is sok, akkor tuti baja van, ok nélkül nem közösítenek ki.


De semmit sem érsz se szakemberrel, se mással, épértelmű a legtöbbet direkt magyarázással, példákkal(film, könyv) és normális gyerekek közt fejlődik. Ő ilyen más, aztán ez van.

júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!