Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy a sikítozás/kiabálás gyerekszokás és fontos dolog is egyben, ha közben idegesítő és idegbajt lehet tőle kapni, vagy akár halláskárosodást is okozhat?

Figyelt kérdés

Épp ma láttam TikTokon egy videót, amiben egy 3 gyerekes anyuka felsorolta, miket nem tud megszokni a szülőségben, és köztük volt az állandó gyerekzaj/sikítozás.

Azt mondta, neki gyengébb az idegrendszere, és borzasztóan érzékenyen érinti őt a sikítozás, és ha valamit ki lehetne törölni a világból, akkor ez lenne az.


A videóhoz nagyon sok együttérző, és hasonló véleménnyel rendelkező szülő kommentelt.

Ők is olyanokat írtak, hogy agyf*szt kapnak az állandó sikítozástól, falramásznak tőle, keresik a kikapcsológombot a gyereken, az idegrendszerük már gatya, stb.


Viszont én folyamatosan azt hallom szinte mindenhonnan, hogy hát a gyerekek hangosak, de ez teljesen normális és így van rendjén, a sikítozás meg nagyon fontos, mert gyerekszokás, és az nem jó, ha a gyerek állandóan csendben van vagy megül a sarokban.

De ha tényleg fontos lenne, akkor nem panaszkodna majdnem minden szülő, hogy legszívesebben bezárná a gyereket a pincébe, ő pedig világgá szaladna..


júl. 6. 21:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
Én amúgy imádom, hogy az idióta szülőknek mindenre van magyarázatuk, hogy miért is jó a gyereknek ha nem szólnak semmiért és minden rá van hagyva. Szimplán csak neveletlenek, tisztelet a kivételnek
júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
66%

Valamiért nem értik meg emberek, hogy szeretheted az anyaságot és a gyerekedet annak ellenére, hogy vannak olyan pillanatok, amikor legszívesebben elszöknél a cirkusszal.


Lehetett egy kiborító feladatod, napod, ügyfeled a munkahelyeden, ha szeretnéd kiengedni a gőzt azzal, hogy kicsit ventillálsz valakinek, neked sem esne jól, hogy elintéznek annyival, hogy a fejedhez vágják, hogy nem volt kötelező aláírni azt a munkaszerződést, vagy ha nem tetszik mondj fel holnap de amúgy mit panaszkodsz itt.


Lehet valaki stresszes a vizsgaidőszakban annak ellenére, hogy tudta amikor egyetemre megy, lesznek majd vizsgaidőszakok, stb.


A gyerekeknek számos idegesítő szokása van, és időbe telik, mire megérnek annyira, hogy le lehet őket szoktatni róluk. Értem, hogy így van, ezzel együtt nem bántam meg a gyerekvállalást, de attól még az adott pillanatban igenis lehet idegesítő, az én érzéseim ugyanúgy validak, mint hogy ő 2 évesen nem érti, hogy az, hogy megmutassa mit csinált gyurmából várhatna addig, amíg befejezem a pisilést, nem kell rámtörni vele a vécén :D

júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
22: de nem ertik ezt meg. Csak eroskodnek, hogy akkor minek vallalunk gyereket, meg miert nem ertjuk meg, stb. Aztan amikor egy gyerektelen indokolja meg, miert nem akar soha gyereket, es pl ezt az indokolatlan visitozast, orjongest is hozzateszi, pont azok onzozik le, akik itt okoskodnak, hogy dehat teljesen normalis ha folyton uvolt egy gyerek.
júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
22-es, minden szavaddal egyetértek! :)
júl. 10. 14:54
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekem pl ezért nincs és sohasem lesz gyerekem.


Aranyosak, szeretem őket, de hogy nem vagyok hajlandó órákon át hallgatni az üvöltést és sikítozást, az is fix.

júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!