Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy a sikítozás/kiabálás gyerekszokás és fontos dolog is egyben, ha közben idegesítő és idegbajt lehet tőle kapni, vagy akár halláskárosodást is okozhat?

Figyelt kérdés

Épp ma láttam TikTokon egy videót, amiben egy 3 gyerekes anyuka felsorolta, miket nem tud megszokni a szülőségben, és köztük volt az állandó gyerekzaj/sikítozás.

Azt mondta, neki gyengébb az idegrendszere, és borzasztóan érzékenyen érinti őt a sikítozás, és ha valamit ki lehetne törölni a világból, akkor ez lenne az.


A videóhoz nagyon sok együttérző, és hasonló véleménnyel rendelkező szülő kommentelt.

Ők is olyanokat írtak, hogy agyf*szt kapnak az állandó sikítozástól, falramásznak tőle, keresik a kikapcsológombot a gyereken, az idegrendszerük már gatya, stb.


Viszont én folyamatosan azt hallom szinte mindenhonnan, hogy hát a gyerekek hangosak, de ez teljesen normális és így van rendjén, a sikítozás meg nagyon fontos, mert gyerekszokás, és az nem jó, ha a gyerek állandóan csendben van vagy megül a sarokban.

De ha tényleg fontos lenne, akkor nem panaszkodna majdnem minden szülő, hogy legszívesebben bezárná a gyereket a pincébe, ő pedig világgá szaladna..


júl. 6. 21:41
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

6-os, persze, én is inkább 2-3-4 éves gyerekekre gondoltam, náluk még abszolút normális a gyakori sikítozás, rohangálás.


Ha egy 8-10 éves gyerek sikítozik, ott már valami másfajta probléma húzódhat meg a háttérben.


Egyébként én sem igazán értem azokat az embereket, akik tiszta szívből utálják a gyerekeket, mert mindenki volt egyszer kisgyerek, illetve ez csak egy átmeneti időszak, ami elmúlik.

Szerintem sokszor a szülők is furán fogják fel ezt az egészet.

júl. 6. 22:44
 12/25 anonim ***** válasza:

A célszerű megoldás szerintem az, ha rendszeresen vannak szabad levegőn a gyerekek, ahol kitombolhatják, kisikítozhatják magukat. Bent meg nem szabad. Esőkabát gumicsizma és esőben is ki lehet menni.


És nyilván vannak gyerekek akik ezt nem tudják megtanulni, hogy bent nem, de nem ők a többség.

júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy idegesítő, még lehet fontos dolog egy gyerek esetében. Nekik nem zavaró. Ez olyan, mint a dackorszak. Borzasztó, de egyúttal elmaradhatatlan a gyermek fejlődésében. A kettő dolog nem zárja ki egymást.
júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Attol meg, hogy idegesito, lehet elengedhetetlen a gyerek fejlodesehez.

Es attol, hogy elengedhetetlen a gyerek fejlodesehes, meg lehet idegesito. Ez ennyi.

Mondom ezt ugy, hogy varandos vagyok, es vannak korulottem gyerekek. Ritkabban hatterzaj, tobbszor kimondottan irrital. Plane, amikor 8 honapos terhesen ram van baszva mas gyerek felugyelete, es tulzsibongjak egymast.

júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, hogy mit nem lehet érteni ezen.

A gyerekek hangosak, játék közben elengedik magukat, így van rendjén.

Ettől még miért is ne lehetne szülőként kikészülni ettől?

Azt hiszed, hogy egy szülőnek mindenhez mosolyognia kell?

Soha egyetlen feladatot se érzehet nehéznek, csak azért mert ő választtotta a szülőséget?

júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
19%
Sokan nem bírják a tömegközlekedés, autók, vagy repülők, vonat hangját, más kutyaugatásra van kiélezve, más meg felújítási munkákra. Engem egyik sem zavar. Stabil idegrendszer. A gyerek sem zavart, ha kiabált, sikított, csak ha kellemetlen helyzetbe hozott ezzel, mert más ideggyenge volt, és nem bírta. Kell nekik azért, amiket az egyes bemásolt. Viszont ha sokat sikít, kiabál, akkor elkezdesz hangosabb lenni, hogy figyeljen rád, meghalljon a saját hangjától:)
júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

15-ös, persze, hogy kikészülhetnek tőle a szülők, nem azt mondtam, hogy nem.

És attól, hogy tudták, mivel jár, még idegesítheti őket.


Én csak sajnálom azokat a szülőket, akiknek gatyára ment az idegrendszerük a gyerek miatt, szerintem ez így nincs rendjén. 🤷‍♀️

júl. 7. 08:51
 18/25 anonim ***** válasza:
66%
Én azt nem értem, hogy aki nem bírja, minek kellett neki három? Mire megszületett a második, már hallhatta az elsőt sikítozni, nem beszélve a másokéról. A gyerekek hangosak, visítoznak, rohangálnak, ezzel számolni kell. Aki nem bírja, ne vállaljon, ne a neten nyarvogjon, hogy idegesítik a saját kölykei.
júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

18-as ugyanezt a kérdést tettem fel én is magamnak.


Ez a 3 gyerekes anyuka, aki fent van TikTokon, egy csomó dolgot felsorolt, hogy mitől mászik a falra, hogy milyen idegesítő dolgokat csinálnak a gyerekei: félbeszakítják, amikor éppen főz vagy eszik, mind a hárman akarják őt egyszerre de nem tud 3 felé szakadni, mindig mindenbe beleütik az orrukat, sikítoznak (amit írtam is), rengeteg ruhájuk van amit ki kell mosni, illetve este nem nyúlhat hozzá senki, mert különben kirázza őt a hideg.


Ez nekem úgy hangzik, mintha saját magát akarná szivatni.


Szóval én is azt kérdezem: ha valaki ki nem állhatja a gyerekkel járó teendőket/dolgokat, akkor miért vállal 3-at? :)

júl. 7. 09:43
 20/25 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá az előző válaszomhoz, hogy nem kell mindig mindenhez mosolyogni, de akkor ne is panaszkodjon 0-24-ben, hogy neki mennyire elege van az egészből, mert mindig van valami idegesítő dolog.
júl. 7. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!