Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűntudatom van ha a gyerekem...

Bűntudatom van ha a gyerekem nélkül tervezek programot, ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Mióta gyerekem van, azóta csak a család létezik számomra.

Szeretem őket, azonban néha jó lenne kettesben kimozdulni a párommal, ugyanakkor rossz érzéssel tölt el a tudat hogy akkor nincs velünk. Úgy érzem mintha tőle venném el az együtt töltött idő lehetőségét.

Ez mennyire normális?


júl. 4. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha néha kicsit szeretnéd kipihenni a gyereknevelés fáradalmait. Elég kemény meló.
júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Amíg egészen kicsi, normális. Jellemzően a járás, vagy a beszéd az a vízválasztó, amikor a többség jobban el tudja engedni a "csak anya" üzemmódot.
júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
81%

Én megértelek,de legyél hálás,hogy lehetne erre lehetőséged.Mióta gyerekünk van, nem voltunk sehol kettesben,és nem is leszünk,mert senki sincs aki egy beteg gyerekre vigyázna,vagy nem tudjuk megfizetni.Ovi ügyeletben sem lehet,és táborba sem mehet,olyan összetett a probléma(vagyis annyira nem,hisz mi is életben tudjuk tartani, csak könnyebb ezt mondani).

Amelyik tábor fogad figyelemzavaros, beszédzavaros sni-s gyereket, ott a cukorbetegségre nincsenek felkészülve,egy cukorbeteg táborba meg a figyelem és beszédzavarral nem tudnak mit kezdeni, nincs rá ember.Nagyszülők ,öregek betegek, nem beszámíthatóak.

júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is bűntudatom van, pedig már ketten vannak és nem is olyan kicsik. Aztán amiatt is bűntudatom van, mert sokszor úgy várom a gyerekmentes órákat, mint a megváltást. Amiatt meg főleg bűntudatom van, amikor hosszabb, nehezebb napok után van egy rövid, gyerekek nélkül töltött pár óránk, és utána nem akaródzik megint gyerekekkel lenni. Ettől még szeretem őket és nagyonnagyonnagyon sok időt és energiát adok nekik, élményeket és programokat, de néha tényleg teljesen lenullázzák az energiáimat, és szerintem ez nem elítélendő, mert ilyen a kisgyerekes élet. Ugyanakkor az érzéseid ettől még teljesen normálisak, szerintem, legalábbis ha nem azok, akkor az enyémek sem azok, és ezt nem szeretném elhinni :D
júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Számolj le a bűntudattal, mert igen is kell a feltöltődési idő! Akkor leszünk jó szülők, ha néha mi is leeresztjük a fáradt gőzt, és a gyerekekkel való nyaralás minden, csak nem pihenés. A gyerekek korához igazodva egy jól megválasztott időtartamra és távolságra elutazni nem bűn, ne ostorozd magad.
júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nekem is volt, de ahogy nőttek, úgy tűnt el.

Imádnak a mamánál lenni, ki van nyalva ott a hátsó felük, ahogy illik. Haza se akarnak jönni, nemhogy utánunk sírjanak 😅 De ők már 8 és 4 évesek.

júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
3 hónapos kora után a kisebbnek mentünk 2 hetente vacsizni vagd moziba. 1 éves kora után 3 havonta egy wellness hétvégére kettesben a férjemmel. Szerencsére arany anyósom van aki arra a 2 éjszakára itt van a gyerekekkel. Imádják egymást. A gyerekek élvezik hogy nincs itthon olyankor szülői szigor. Nagyon pedig élvezi hogy unokázhat ( amúgy is ha itthon vagyunk bármikor jöhet, akár minden nap. Ő az egyetlen nagyszülő már csak sajnos)
júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

#3! Bátor tábor!

Ott vannak cukorbetegek, sni, down, mindenfajta felé gyerekek.

Próbáld meg.

júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Nincs bűntudatom, valószínű ém vagyok az egyetlen... ránézek a férjem arcára és látom, hogy sokszor neki is annyira kivannak az idegei, mint nekem. Ekkor leszervezem a gyermekfelügyeletet és elmegyünk pár órára valahova ketten. Mert a házasságunk is fontos... ugye. Ezt be kell látni. A gyerekeknek 3-4 óra hosszát jó a mamáékkal is, sőt várják is. Mikor kicsik voltak, akkor is beadtuk őket havonta párszor.

Ez nem szívtelenség, valahogy viszolyogtam mindig azoktól az anyáktól akiknek szülés után a gyerek annyira mindenek előtt van, hogy még egy hajmosás miatt is bűntudatuk van. Ápolatlanok lesznek és a gyerek apjàt eltolják maguktól (nem fizikai értelemben). 15 év múlva tönkrement házasság, lázadó kamasz gyerek aki sz*rik a fejedre. Ja, biztos megéri feláldozni magad.

júl. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8, egy fenét.

99,99 % rákos, vagy rákból gyógyult gyerek.

Nem számítanak és nincsenek is felkészülve neurodivergens gyerekekre.

júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!