Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyi idős korban vitt...

Ki mennyi idős korban vitt gyereket temetésre?

Figyelt kérdés
júl. 1. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
10 éves a lányom meg nem vittem
júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

3 évesen. A dédije hunyt el.

Nem is tudtuk volna kire hagyni, plusz úgy gondolom, ha helyén van kezelve az egész, nem jelent gondot, ha találkozik a halállal, elmúlással.

Távolabb álltunk meg, nem a koporsónál.

júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Engem talán óvodás vagy kisiskolás koromban vittek először, de annyira megviselt, hogy azóta sem bírok temető közelébe menni, rosszul vagyok.
júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1,5 éves volt, végig aludt a babakocsiban
júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Nem tudom hány éves a gyermeked, de szerintem vidd el. Nekem édesapám 4 éves koromban hunyt el és engem nem vittek el a tenetésre. Elmondtak nekem, hogy mi történt, de mivel nem voltam ott és nem tapasztaltam meg testközelből, a halála után még legalább egy évig ,,vártam", hogy hazajöjjön. Ezt úgy kell elképzelni, hogy amikor hallottam, hogy fordul a kulcs a zarban, mindig reménykedtem benne, hogy ő jön, amikor láttam egy ugyanolyan kocsit, mint az övé, azt vártam, hogy ő ül benne stb. Egy szó, mint száz, megéri elvinni őt, úgy könnyebb lehet feldolgozni.
tegnapelőtt 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagymamájuk 2023-ban hunyt el. Kisfiunk akkor 9 éves múlt, kislányunk közel volt a 6 évhez.

Mindegyikkel beszélgettünk erről. Feleségem nővére is mondta a maga megfellebbezhetetlen hülyeségeit a témában, ezzel feleségemet még jobban összezavarta.

Végül kisfiunk eljött (ő egyébként is fegyelmezettebb), kislányunk sétált a másik nagymamával.

Mindegyik gyerek számára így volt jó, ahogyan történt.

Egyébként urnás temetés volt.

tegnapelőtt 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pont tegnap gondolkoztam ezen, de remélem még nagyon sokáig nem lesz rá alkalomm. Én végül arra jutottam, hogy 4-5 éves korig, ha van kire hagyni, akkor nem vinném őket. Utána pedig már meg lehet velük beszélni, hogy mi is az a temetés, mi fog ott történni és engedném, hogy válasszanak, hogy szeretnének-e jönni, vagy sem.

Én felnőttként őszintén szólva a temetésben csak fájdalmat látok és egy borzasztó lelki terhet. Nekem a lezárás és elengedés egyáltalán nem ezen múlik, sőt. Maga a formális temetés igazából csak felzaklat. A gyerekeimnek próbálok majd alternatívákat tanítani az elengedésre.

tegnapelőtt 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 5 éves volt, mikor meghalt az édesapja, egy percig sem volt kérdés, hogy ott legyen-e, mikor elbúcsúzunk tőle. Amit sosem felejtek el, kérdezte a lányom, "Apa hogy fért be az urnába?" Mire azt mondtam neki, mert hirtelen ez jutott eszembe, nem akartam sokkolni, hogy elégették vagyis, hogy hamvasztották: "A lelke felment a mennybe, onnan figyel minket, a testét meg belevarázsolták az urnába a bácsik." Mire ő: "Akkor keresd meg őket, hogy varázsolják vissza élővé!" Mire én azt mondtam: "Ezt sajnos nem lehet, de hidd el, lát minket." A halál az élethez tartozik, nyilván nem mindegy mekkora a gyerek, de az ő szintjén lehet és kell is őszintén beszélni vele erről. Feldolgoznia is könnyebb lesz, a lányom is sokszor emlegeti az apját, de elfogadta, hogy ez van, tud és mer is róla beszélni. Egyszer az oviban elmondta, hogy neki nincs apukája, az egyik csoporttársa meg leszidta, hogy mondhat ilyen baromságot, apukája mindenkinek van. Nyilván egy 5 éves gyereknek ez természetes, aztán elmesélte a társának, hogy persze volt apukája, csak meghalt. Nem tudom, kije halt meg a gyermeknek, de szerintem, ha hozzá közelálló személy volt, vigyétek el. Részvétem!
tegnapelőtt 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5

#8 ez olyan borzasztó,ezt túlélni.....nagyon sajnálom!

Sógorom halt meg😓

Nincs kire bízni a gyerekeket.Eddig ha meghalt egy rokon,én részemről egy,a férjem részéről több,akkor mindig egyedül mentünk.De ő csak a férjem testvére és nekem mellette kellene lennem.Azért gondoltuk visszük a gyerekeket is.😬A kicsi 16 hónalos,a nagyobb 4.5 éves.A kicsi gondolom még fel sem fogja,a nagyobb miatt tettem fel a kérdést,nem e lesz baja,vagy ilyesmi.Köszönöm mindenkinek a választ!

tegnapelőtt 09:23
 10/15 anonim ***** válasza:

A kicsi 1 éves volt, a nagyobb 2,5. Nem tudtam kire hagyni őket. (Tesóm gyereke akkor volt fél éves, és 4, ők is jöttek.) Nem nagyon fogták fel, mi történik, urnás temetés volt. A nagyobb annyit megértett, hogy a dédi miatt vagyunk ott. Rá 1,5 évre kérdezte, hogy akkor a dédi a temetőben van, mert meghalt? Tehát akkor ott nem mutatta, hogy érti, de ezek szerint mégis összerakta magának a képet, mikor kicsit többet értett meg a halálról. Most 5 éves, teljesen helyen tudja kezelni a dolgot.


Én olyan 5-6 éves lehettem, amikor temetésre vittek. Akkor tudtam meg, ott, a nyílt koporsós temetésen, hogy az az ijesztő bácsi, akit néha néha láttam, az tulajdonképpen a dédnagyapám. Na az nekem sokkoló volt, nem tudtam hova tenni a dolgot. Azóta is kiráz a hideg a nyílt koporsós temetésektől.

tegnapelőtt 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!