Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol lehetne boldogabb a...

Hol lehetne boldogabb a gyermekem?

Figyelt kérdés

A párom falun akar lakni, ahol minden rokon van. Van pár kisgyerekes is azért hasonló korúak, mint az én babám.

Én pedig városon jobban érezném magamat. Jelenleg nagyszülői házban lakunk, amit felújítottunk a faluban, viszont én így hogy gyesen vagyok elmondhatatlanul unatkozom.

Laktam városban is, egyetem alatt és annyira jól éreztem magam, hogy ki tudtam mozdulni, ügyet intézni, vásárolni, végre nem kellett emiatt kocsiba vagy buszra szállni, sétáltathattam kutyát, mert falun végig ugatnak.. elmentem mindennap közeli parkokba, bicikliztem a sok utcákban.

De párom szerint a gyereknek jobb lenne a faluban, mert az ottani gyerekek biztos játszanának egymással, bátran ki tudnám engedni is. Párom focizik szombatonként a falu foci csapatába, szeretné, hogy a fia is majd ott focizzon meg van itt már kis ovisoknak is foci edzés. Ha lesz egy kislányom annak viszont itt semmi nincs.

De ezen kívül olyan kietlen. Egész nap bent ülök, semmi motivációm elmenni a kisboltba vagy bárhova a falun belül. Ez a gyeses lét borzasztó.

:(((

Párom szerint az is jó, hogy a nagyszülőkhöz bármikor atugorhat a gyerek a városon meg nincs senki. Nagyobbak a távolságok és ha pont nincs kisgyerekes családnaz utcában lehet hogy nem is talál barátot szerinte. Bár én ezért akarok neki tesót.

Nyilván egy városban nem olyan közvetlenek az emberek, de én mindennap szenvedek itt.

Párterápia szerintetek segítség lehetne, hogy átbeszéljük a lehetőségeket? Itt suliba úgy se járhatna csak oviba. Nekem is könnyebb lenne munkát találni.



jún. 26. 14:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kisvárosba költöztünk bejárható távolságra nagy várostól. Amíg kicsi, maximum alsós a gyerek, addig ideális, de a felső tagozatra mi is elvisszük a városból másik iskolába, mert elég korlátosak a lehetőségek itt 10 éven felüli gyereknek.

A rokon gyerek pedig nem garancia semmire. Nekünk 2 unokatesó volt a városban, egykorúak, de 1-2 találkozás után a másik félnek terhes lett és nem hívtak át, nem jöttek, így nem is látták egymást a gyerekek. Vannak viszont baráti kapcsolatok és többször bíztam a barátnő anyukájára a lányomat, mint a testvéremre.

Városban is találhattok olyan megbízható embereket, akikkel szoros lehet a kapcsolat, a hétvégi foci meccs meg nekem nagyon vicces. Mi van, ha a fiú később nem akar focizni? Kötelező lesz vagy hogy gondolja a férjed? Lehet, hogy karate vagy kosarlabda vagy zeneiskola érdekli majd, akkor hogy oldod meg falun? Sehogy. Ezeket beszéljétek meg rendesen, mert egy önálló embert neveltek, nem apa kisebb mását.

A te igényed pedig emellett ugyanúgy fontos, ha neked ott nem jó, akkor nem jó, ez normál esetben vétó joggal kéne bírjon. Ha mégsem, ott baj van.

jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!