Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eltavolodott tőlem a kislányom?

Eltavolodott tőlem a kislányom?

Figyelt kérdés

Októberben lesz 3 éves, 2 hónapja született a kistesoja.

Nagyon szereti őt, babusgatja, simogatja, énekel neki.

Viszont én azt érzem mintha érzelmileg távolabb kerültem volna tőle. Kb 2 éves koráig együtt aludtunk, 22 hónapos koráig szopizott, nagyon anyas volt. Most meg a mamájánál van 3 napot és egy mosolyt sem kapok mikor meglát. Olyan, mintha ott jobban szeretne lenni, mint itthon velem/velünk. Ritkábban is bújik úgy hozzám. Pedig játszunk együtt, olvasunk, beszélgetek vele ahogy tudok (mondatokban még nem beszél). De a kisebbik egyelőre alig alszik nap közben, kénytelen vagyok kézben tartani, akkor fel kell állni, járkálni vele, abbahagyni a játékot stb.

Ma elmentunk kettesben az ovi nyílt napjára, szerintem észre sem vette volna, ha elmentem volna.

Nem arról van szó, hogy az a baj, hogy nem lóg rajtam, hanem mintha már nem lennék annyira fontos neki, talán a mamájának is jobban örül, mint nekem. Tény, hogy itthon nekem a dolgomat is csinálnom kell (amibe ha lehet bevonom), a nagyszuleinel meg olyankor csak vele van kB foglalkozva papa mama részéről is. És tökre örülök, hogy így elvan nélkülem, csak valahogy olyan, mintha kevésbé lennék fontos neki.

Mennyire normális akár az érzés, akár a helyzet? Vagy túl reagalom? Mit tudnék tenni?



jún. 8. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
hát ne csodálkozz ha három évesen 3 napra lepasszolod mikor a kisebb veled lehet...nem buta ő érzi a prioritást.
jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves #1! Remélem ez most jól esett neked és szebb a napod.

Valaki pár hónapos babát is a nagyszülőkre biz bizonyos okok miatt. A miénk 2,5 éves korában aludt ott először 1 éjszakát, (akkor még született meg a kistesoja) és nagyon tetszett neki, imádjak egymást.

Ha van olyan szerencsénk, hogy ilyen szuper nagyszülei vannak és ilyen jó a kapcsolat, akkor ebben semmi rossz nincs az égvilágon.

jún. 8. 18:05
 3/20 Rakott karfiol ***** válasza:
84%
De van benned. Hiszen azért íródott a kérdésed.
jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Rakott karfiol ***** válasza:
75%
*De van benne rossz.
jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Persze, nincs benne rossz végül is csak eltávolodott a kislányod és inkább van a nagyszülőkkel mint az anyjával:-)
jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel pont arra az időszakra lett időzitve az ottalvások kezdete amikor a kistesó érkezett, így jogosan érezheti azt, hogy ő fontosabb nektek. Hiába van el a mamáéknál, de ő gyerekfejjel "gondolkodik". Azt látja, hogy a kicsi veletek van ő meg nem. A lányom okos, októberben lesz 5 éves, de iszonyat nehéz megértetnem vele, hogy ő is minden olyat megkapott kicsiként mint a most születendő(1héten belül) lányunk. Sőt alig vettünk valamit, mert rengeteg mindenünk megmaradt. Velem is másként viselkedik amikor hozok haza mondjuk 2 ruhát a picinek. Hiába mondom neki, hogy ő előző héten kapott 6 szoknyát meg ilyeneket, látom rajta, hogy rosszúl esik neki. Én nem fogom erőltetni a nagymamás ottalvást amikor a kicsi megszületik csak ha ő kéri.
jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Háromszor aludt a nagyszüleinel, ebből kétszer még szülés előtt. Nyilván ebből rögtön az jön, hogy lepasszolom a gyerekemet és nem foglalkozom vele.

Ilyenkor elgondolkodom, hogy a való életben, ha egy anyuka tanácsot kér tőletek, akkor is ilyen baromi empatikusak vagytok, vagy csak így név nalkul tudtok belerugni a masikba?

Nem fogom attól rossznak érezni magam, mert a nagyszülőnél alszik egyszer-egyszer a gyerek, tőlünk amúgy 15 percre. Ha nem érezné jól magát nem hagynám ott. De a gyakori bölcs népe úgy tűnik ezt főbenjaro bűnnek tartja, ettől nekem nem változik a véleményem. Nem ezen 2 éjszakan múlik.

jún. 8. 18:43
 8/20 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm :)

Szülés előtt aludt ott először, ott voltunk náluk és ott akart aludni. A másik 2 alkalom is így volt. Ha nem szeretne bármikor én sem engedném.

Így is szerencsére van alkalmunk ketten lenni, anya-lánya programot csinálni.

A nagyszülőknél nemcsak elvan, hanem jól érzi magát, szeret ott lenni. Van egy kis barátja is a szomszédban, akivel játszanak.

jún. 8. 18:53
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

Igen, eltávolodott tőled a kislányod.

És ha továbbra sem tudsz az Ő fejével gondolkodni, tovább fog távolodni. Nagyon távolra.


Egyszerűen írom,hátha megérted:


Azt írod,nagyon jól érzi magát a nagyiéknál,de tőled távolodik.


Hát persze!

Nagyiéknál ő az első. Az ELSŐ! Érted? Ott nem a második. Ott ő az elsőszülőtt.

Otthon sosem lehet már az első a baba miatt. Sose!

Később,ha a baba mászik majd utána,és elveszi/felborítja minden játékát a nagynak, gondolom,akkor is a nagy lesz a hibás!


Ezt MOST kell megállítani/megállítanod! NEKED! A nagylány legyen az első.


Valamit csinálni kell a babával? Mondjad,hogy mindjárt mégy (vagy menjen APA!), te meg először hallgasd meg a nagylányod! Játssz vele,vagy amire szüksége van. A baba várhat!

Éreznie kell a nagynak,hogy továbbra is ő az első.

Ez máshogy nem fog menni. Örökre elveszítheted.


Hidd el,tudom. Átéltem. Soha nem lett olyan a kapcsolatom anyámmal,mint a húgomnak. Soha. Te ne légy ilyen!


Minden apróság, ami a lányodnak fontos,legyen neked is az. Próbáld megérteni őt!

jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy a testvérféltékenysèg jött ki így rajta. Ez a ,,szerencsésebb" eset, mikor a szülőre ,,sértődik meg" és nem a picire.

Viszont érezni a viselkedésèn, hogy megvan nàla a biztos érzelmi alap. Ha nem lenne biztos a szeretetedben, akkor nem merne ìgy elhùzòdni. Fel kell mèg dolgoznia, hogy kistestvére született.

jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!