Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van másnak is ilyen átok...

Van másnak is ilyen átok rossz gyermeke?!

Figyelt kérdés

Másfél éves az imádott kisfiam, rendezett, szeretet teljes családi életünk van, kicsi, de szerető család. A fiam viszont egy igazi rossz gyerek, már ha ebben a korban lehet ezt mondani. Ezt természetesen nem én állítom csak, hanem ismerősök, rokonok illetve vad idegenek is. :( Teljességgel kezelhetetlen, abszolút szófogadatlan, egész nap csak rombol és pusztít maga körül, engem meg a teljes kikészülés szélére sodor. Én is úgy kezdtem mint mindenki más, amikor elkezdte négykézláb majd önállóan kétlábon felfedezni a környezetét, hogy ha valamit nem szabad, akkor szépen rászóltam, elmagyaráztam. Ez mostanra odáig fajult, hogy néha el kell vernem, erősebben kell a kezére ütnöm, hogy egyáltalán reagáljon rá akármit is :( Kétségbe vagyok esve, doktorunk semmi hasznosat nem tudott mondani. Egyszerűen nem hallgat a gyerek senkire semmi játékkal nem játszik folyamatosan csak azt keresi mit szedhet szét, mi rosszat csinálhat :(

Hova fordulhatnék? Ki vagyok készülve teljesen félek ez meg visszahat majd a gyerekre, nem tudom mi lehet a baj. :( Annyira szeretném visszakapni az édes kisfiam :(


2010. okt. 29. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kérlek ne haragudj, nem akarlak bántani, de valamit nem jól csinálsz ,az biztos. Ha szigorú vagy és következetes, akkor egy 1,5 éves igy ,ennyire vadul nem viselkedik. Ha a szobájában játszani szokott, akkor ugyanaz a hely nem túl jó választás büntetésnek. Ez zavaró lehet. Attól még ,hogy sír, mikor büntetést kap, pontosan érti, miről van szó, ha minden egyes alkalommal ugyanazt a rövid magyaràzatot adod a tettére és ugyanott, ugyanugy büntetést kap. Nem hiszem el, hogy egy ekkora gyerek ne értene az ismételt dolgokból, hisz lassan beszélni is tudni fog. Szerinted akkor értené meg,amit mondasz, ha válaszolna a leszidásra bólogatva, csendben, hogy bocsánat?!? Persze, hogy sír! Attól még tudja, miért szidod le, ha ezt három tőszóban közlöd is vele! Amikor már csapkodunk, fenekére ütünk, az a saját kudarcunk, mert kifogyott a tárház. Hiába ütöd a kezét, holnap ugyanugy, ugyanazt megcsinálja, te is tudod. Ezért kell más büntetést találnod.tedd el a sok cuccot, játékot, lehet ez is zavarja. Eldobálja, összetöri, nem érdekli. Akkor ne is legyen a szeme elött, csak pár darab. Rajzolj te, gyurmázz, épits te. Majd odajön, ha érdekli, ne is hívd, csak mond neki, hogy anya csinàl gyurmából egy kakaos csigát....válts stílust. Ha dobál és zúz, legyél faarc, a megtestesült nyugalom. Ahogy elkezdi, azonnal lépj közbe, gugolj elé, fogd meg jól mindkét karját és mindig ugyanazt mond: ne dobáld, mert összetörik! Egyébként szerintem ilyenkor rohadtul unja magát és ezért csinálja. Legyél kreativabb, ő nagyon igényelheti az érdekes, uj dolgokat!
2010. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Kinövi, csak türelem, türelem, türelem. Nekem is ugyanilyen volt 1,5 - 2 éves kora közt a kisfiam, sokan értetlenül álltak a jelenség előtt, de aztán szépen elkezdett "felnőni". Nem mondom, hogy most nincsenek viták, meg dührohamok, de sokkal kiszámíthatóbb, egyértelműbb a viselkedése. Nagyobb lett, türelmesebb. Sokat jelentett a bölcsi! 2 év 3 hónaposan ment bölcsibe, akkor az az 1-2 hónap szörnyű nehéz volt, de utána olyan ügyes, komoly, türelmes nagyfiú lett, hogy hihetetlen. Ott tanulta meg, hogy nem csak ő a világ közepe, alkalmazkodni is kell néha.
2010. nov. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szia a 08,02-es vagyok.Az jutott még eszembe,hogy nálunk akkor kezelhetetlenebb amikor erősen fogzott.ennyire nem volt ingerült,de rengeteget csapkodott,hisztizett,az unokatesója meg dettó olyan volt mint a te fiad,kis ördögfóka,de amint kibújtak a fogak totál megváltozott.Én nem mondom,hogy csakis attól ilyen,de közre játszhat az is.a folyamatos fájdalmat valahogy le kell vezetni.Próbálj meg neki homeos bogyót adni,naponta 3*5 szemet folyamatosan,szerintem segíteni fog.
2010. nov. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdeklődni szeretnék, hogy azóta történt-e valami változás?

Az én fiam nyár közepén lesz 3. Pontosan úgy viselkedik ahogyan leírtad. És én is úgy ahogyan te.

Már mindent megpróbáltam. De komolyan mondom talán még rosszabb lett mint volt. Nagyon félek, hogy ősztől az oviban is így fog viselkedni.

Amúgy tanáccsal tele a padlás. Átalában azt mondják, az a baj, hogy csak velem van (nem érnek rá a nagyszülők), meg hogy túl sokat is foglalkozom vele.

Kérlek írd le hol tartotok. Remélem nálatok már beállt valami kedvező változás. Reménysugár lenne. Írd meg azt is mivel próbálkoztál még.

Köszönöm szépen.

2011. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!