Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van másnak is ilyen átok...

Van másnak is ilyen átok rossz gyermeke?!

Figyelt kérdés

Másfél éves az imádott kisfiam, rendezett, szeretet teljes családi életünk van, kicsi, de szerető család. A fiam viszont egy igazi rossz gyerek, már ha ebben a korban lehet ezt mondani. Ezt természetesen nem én állítom csak, hanem ismerősök, rokonok illetve vad idegenek is. :( Teljességgel kezelhetetlen, abszolút szófogadatlan, egész nap csak rombol és pusztít maga körül, engem meg a teljes kikészülés szélére sodor. Én is úgy kezdtem mint mindenki más, amikor elkezdte négykézláb majd önállóan kétlábon felfedezni a környezetét, hogy ha valamit nem szabad, akkor szépen rászóltam, elmagyaráztam. Ez mostanra odáig fajult, hogy néha el kell vernem, erősebben kell a kezére ütnöm, hogy egyáltalán reagáljon rá akármit is :( Kétségbe vagyok esve, doktorunk semmi hasznosat nem tudott mondani. Egyszerűen nem hallgat a gyerek senkire semmi játékkal nem játszik folyamatosan csak azt keresi mit szedhet szét, mi rosszat csinálhat :(

Hova fordulhatnék? Ki vagyok készülve teljesen félek ez meg visszahat majd a gyerekre, nem tudom mi lehet a baj. :( Annyira szeretném visszakapni az édes kisfiam :(


2010. okt. 29. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Bár ez nem válasz a kérdésre, és tudom, hogy további lepontozásokat eredményez, fel kell hívnom a figyelmed, hogy ha a gyerekre ütsz az gyermekbántalmazásnak minősül, ami törvénybe ütközik.

Sajnos túl kevés az infó ahhoz, hogy így tudjak nektek segíteni, de biztos vagyok benne, hogy rossz gyerek nincs, csak türelmetlen szülő. Ha komolyan szeretnél segítséget kérni, akkor ez úton felajánlom, hogy priviben szívesen segítek, de a véleményem szerint minden ilyen esetben a probléma nem a gyerekkel, hanem a szülőkkel van. (Ez fejlődéspszichológusként, és magánemberként is az álláspontom.)

2010. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Gyermeked a felfedezés korában van. Minden érdekli, mindent megvizsgál. Ez nem rosszaság. Valamennyire muszáj ilyenkor bababaráttá varázsolni a lakást. Másik, hogy extra figyelmet kap akkor, ha "rosszalkodik". Hiszen ha a játékokkal játszik, azt lehet észre sem veszik, viszont a tiltott dolgok mindig odavonzzák anyut is. A negatív figyelem is figyelem. Az ismerősök, rokonok, ismerősök, pedig szégyelljék magukat, ha egy másfél évest egyből rossz gyereknek kiáltanak ki. Másfél évesen még nem rossz. Viszont megtanulta, hogy rombolással, felhívhatja magára a figyelmet. Figyelemre vágyik. Ha ráütsz, megvered, semmit nem érsz el, hamarosan ő is ütni kezd majd, hiszen ezt tanítod. Azzal, hogy hosszú magyarázatokat adtál amikor olyasmit csinált amit nem szabad, megtanulta, hogyha mondjuk a konnektorba nyúl, anya hosszan odafigyel rá és foglalkozik vele. Nagyon nehéz visszafordítani a folyamatot. Pici korban, még a figyelem elterelés kellene, hogy működjön, azaz jobb, közös játékot ajánlani a konnektor helyett, érdekesebbet mutatni neki, közös tevékenységgel. A "rosszalkodás" ilyenkor még mindig figyelemfelkeltés.
2010. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyet értek a második válaszolóval. És ha többet játszol vele? Ha vele vagy,akkor is tör-zúz? Nem csak akkor,ha pl főzöl,takaritasz? Gondolom,ha program van, játszótér, átjönnek a kis barátai, mamákhoz mentek, ott nem csinálja, csak ha unatkozik, sablonos otthoni tevékenység van...vagy tévedek? Próbálj még több közös játékot vele, mert baromira a figyelmedre vágyik!
2010. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De igen sajnos akkor is ezt csinálja ha vele foglalkozom :( nem lehet leülni vele játszani mert nem érdekli hiába mondom hogy gyere játszunk, építsünk alagutat vagy tologassuk a vonatokat vagy esetleg olvasnék neki. ugyan úgy csak csapkod vadul vagy egyszerűen ott hagy. nem működik túlzottan a figyelemelterelés, meg se hallja néha amit mondok :(


kedves első válaszoló: szerintem logikus hogy nem azt mondtam hogy naponta agyon verem kék zöld lilára a gyerekemet! had legyen meg a jogom hogy úgy neveljem ahogy az nekem tetszik vagy szükségesnek látom! Igen sokan vannak sajnos akik valóban rendszeresen bántalmazzák a kicsiket de hidd el én nem ezek közé tartozom! hanem azok közé akik igen is nem álszentek bevallani hogy ha kell ráütnek a kicsi kezére vagy pelenkás fenekére hogy megértessék vele, ha valamit nem szabad! de elhiheted hogy én lennék a legboldogabb ha erre egyáltalán nem lenne szükség!!! mert amikor megszültem nem azért szenvedtem, vele fél napot és nem azért szeretgettem , ápolgattam hogy később elverjem!! :(

2010. okt. 30. 07:13
 5/14 anonim ***** válasza:

szia.és ha megpróbálod elvinni valami játszóházba ahol jol ki tudja magát tombolni,és látja más gyerek hogy viselkedik?

Látja más gyerek szokott autózni,csózdázni,labdázni építeni.Nálunk a gyerek társaság mindig segít ha valamit tanítani akarok vele.Persze azt ne engedd hogy bántson másokat.próbáltad már?Vagy estelg egy magán bölcsi a közelbe ami nem túl drága.heti egyszer elviszed oda,ott is maradhatsz vele az elején,és ott az óvónő aki képzett tanácsot is tud adni neked,ha tényleg gond lenne a gyerekkel.

2010. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos a "nem lehet leülni vele játszani" dolog (első gyerekes tapasztalatlan anyukáknál gyakori) már a rossz szokás következménye. Találni kell (lehet sokat kell keresni) valamit, ami érdekli. . PL. Újságpapír tépkedés, építs neki tornyot, amit lerombolhat (ebben a korban természetes tevékenység és élvezik a torony rombolást)Adjál neki fakanalat, műanyag edényeket. Játszótéren pedig neki még korai alagutat fúrni és még a kisautóknak is kell pár hónap. Esetleg hintáztatni, de leginkább sétálni vele, megvizsgálni a füvet, követ, kavicsot, megtapasztalni, milyen azt megtapintani, eldobni, néha megkóstolni. Nem szabad más gyerekekhez mérni. A mesélés sem köt le minden kicsit, ebben a korban gyakran szívesebben hallgatják a róluk szóló rövid történeteket, amiben esetleg elmeséled mit csináltatok aznap. Én azt mondom, rossz másfél éves gyerek nincs, csak tapasztalatlan szülő.
2010. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal. s még talán annyit tennék hozzá, hogy a feszültség, s a szigorú nevelés, kiabálás, stb. feszültséget okoz a gyermekben, s azt esetleg durvasággal, verekedéssel "oldja fel" magában. Tehát visszaüt a dolog. Muszáj türelmesnek maradni, és tényleg ne verj rá a kiskezére! Látod, attól sem lett szófogadóbb, nem ér az a módszer sem semmit, csak megbántod.

Ebben a korban teljesen normális, ha a gyerek nem fogad szót. Még nem érett rá. Hogy a környezetében mit magyaráznak a rokonok és jóbarátok, azzal ne törődj, rohadtul nem értenek hozzá, ugyanis nincsenek ilyen helyzetben.

Az én fiam is hasonló lehet a tiedhez. Éppen a csilláron nem lógott még a lakásban. Én, hogy mentsem a menthetőt, sűrűn viszem el itthonról. Megyünk játszótérre, vagy motorozni, sétálni. Persze, az sem mindig könnyű, mert sosem arra akar menni, amerre én szeretném, de valahogy elnavigálom azért. Próbálkozni kell, sokféle mozgást ki kell próbálni, mi tetszik neki. Az lekötné az energiáit picit. Egyébként én örülök, hogy ilyen a fiam, és nem mulya. (Esetleg lehetne fürdőbe is vinni, az enyém imádja. Szereti a koncerteket, sőt a komolyzenét is.) S még egy: az én fiamat, bár nem szokták ilyen korban ajánlani, de a mesefilm nagyon megnyugtatja. Illetve leköti. A kisvakond, vagy Pingu, a Keménykalap és krumpliorr, vagy a Verdák. Ezek egy órára is lekötik, és ilyenkor tudok pld. főzni.

Summa summarum, találgatni kell, mi az, amivel kivédhető, hogy ne szedje szét a lakást háromszor naponta.

2010. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben.De talán tudok neked tanácsot adni.Nem tudom mennyire voltál/vagy következetes.A következetesség az az hogy ha valamit nem szabad,akkor az akkor sem szabad ha a világ a feje tetejére áll.A másik,hogy én mindig felszoktam ajánlani hogy van választási lehetősége.Nálunk mindig 2 dolog közül lehet választani.Csinálja-e úgy ahogy én mondom vagy megy gondolkodni a szivacsára.Büntetőszivacs van a szobájába.Addig kell rajta ülnie ameddig meg nem nyugszik.Most már max 2 percet ül rajta mert már megtanulta jobb szót fogadni.Esetleg ezeket próbáld meg,hátha nálatok is bejön.Mondjuk én az elejétől kezdve így csináltam és nekünk bevált.Ja és még valami,soha ne csapd be.Ha valamit megígértél,legyen az jó vagy rossz akkor is tartsd be.Soha nem mondj olyat amit nem tudsz betartani.Ezeket azért írtam le neked,mert nem tudom hogy hogy működnek nálatok a dolgok,nem tudom nem-e csinálsz rosszul valamit.És egyébként nem mindig használ a szép szó,nem attól leszünk jó anyák ha sokszor kinyaljuk a babánk fenekét is csak azért hogy neki jó legyen.
2010. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítő válaszokat! :) Mi is nagyon sok mindent kipróbáltunk már, szinte eredménytelenül. Többször megyünk ki levegőzni naponta, játszóra, sétálni, más anyukákkal is. Mese, tv nem köti le egy két percnél tovább. :( Mindig következetes voltam, amennyire csak lehet, de hiába, nem tanulta meg akárhányszor is mondtam el neki egy nap, újra meg újra a dolgokat. Még akkor sem amikor esetleg fenyítés lett a vége :( Nekem is fáj amikor kénytelen vagyok szigorúbban bánni vele, de néha már kénytelen vagyok ilyet meglépni ha nincs más. Szerintem még nem értené, ha bünti lenne, hisz eddig is sokszor volt, hogy ha olyan helyen járt vagy olyat csinált, amit nem kellett volna, kivittem , be a szobájába pl. de nem érti csak sír
2010. okt. 30. 12:16
 10/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem még nem értené, ha bünti lenne, hisz eddig is sokszor volt, hogy ha olyan helyen járt vagy olyat csinált, amit nem kellett volna, kivittem , be a szobájába pl. de nem érti csak sír"

Legalább ennyire nem érti még az ütést sem. Sőt a magyarázatokat sem. A konnektoros hasonlattal élve, hiába magyarázod el neki, hogy megrázza az áram, ha még nincs fogalma az áramrázásról. Max. azt mondhatod, hogy bibis lesz a keze, de az sem biztos, hogy célt ér. Ilyenkor még elterelni, elvinni és más tevékenységet ajánlani neki. Más nincs.

2010. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!