Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek a babája/gyermeke nem...

Akiknek a babája/gyermeke nem fogadja el a tápszert, sem tejitalt hogyan pótoljátok a tejalapú étkezést?

Figyelt kérdés

Lányom 13 hónapos, és már egy hónapja nem fogadja el a tápszert, sem a tejitalokat (tejet nem próbáltam még, csak főzelékben, de azért sem rajong).

Adok neki joghurtot, sajtot, túrót, kefírt stb., de ezekből nem tudok sokat adni neki.

Ti hogy csináljátok?

Nem baj, ha kevés tejes dolgot eszik?

Mennyi a megfelelő mennyiség egyáltalán?


2011. nov. 11. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

anyatejes volt?

próbáltad az ízesített tápszereket, tejitalokat? nekünk az bevált.

pl. [link]

[link]

[link]

[link]

vagy kakaót a tápszerbe. lehet, hogy kicsit ráunt, nálunk is volt ilyen időszak. kétségbe estem, aztán szépen lassan megoldódott. én is kísérleteztem több mindennel.

tejpép is szóba jöhet, ha szereti. abból is van nagyon sokféle, különböző ízekben. most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.


Sajnos nem fogad el semmilyen tápszert, tejitalt. Amúgy tápszeres volt 7 hónapos korától kezdve.

Sem az ízesített tejitalokat, sem a kakaót, sem a tejpépeket, sem semmit nem fogad el, ami "tejes".

Voltak neki is jobb és rosszabb időszakai, amikor keveset ivott vagy nem is ivott, de aztán újra megitta, de most ez már több mint egy hónapja tart. Már nincs kedvem kísérletezgetni különféle tápszerekkel, mert kipróbáltunk már szerintem eleget.

Ezért kérdezem, hogy mivel tudnám még pótolni, a különféle tejitalokon, tejpépeken kívül a tejalapú étkezést. Ha van itt esetleg olyan, akinek hasonló gondja volt.

2011. nov. 11. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 21 honapos es 7 honapja egyaltalan nem fogadja el a tapszert, tejitalt, tehentejet semmilyen formaba. Probaltam mar kakaot, banbanos nesquick port, izesitett tejitalt stb. Amint meglatta, hogy kozeledem feleje a poharral vagy a cumis uveggel orditott. :( Igy nallunk ezek a praktikak valtak be:

Reggelire zabpehely es ontok ra pici tejet es varok, hogy jol felszivja. Szereti a csokis zabpelyhet es igy siman megeszi. Szinten szereti a kulombozo alaku "rice crisps"-nek nevezett zabpelyhet. Amig az epernek szezonja volt vagtam ra neki epret is, barackot is... most banant szoktam ra vagni.

A masik trukk:

Minden masodik delutan csinalok neki gyumolcsos milk shake-et. Jo vastagra, hogy tudja kanalazni. 1 dl tej vagy masfel. Egy gomboc vanilia fagyi es valamilyen friss gyumolcs (eper, barack, malna, banan, ananasz, afonya...keverni is lehet) van, hogy csokisat kap. Ezt jol osszetrumixolom es o kikanalazza. Ezzel a ket modszerrel eszi a tejet mar 14 honapos kora ota.

Ezenkivul szoktam neki uzsonara felvagni sajt csikokat es szereti martogatni oket humuszba vagy foghagymas tejfolos martasba. Ha megyunk vasarolni akkor kis dobozba mindig rakok neki sajtcsikokat meg ropit amit elragcsal az uzletbe amig vasarolok igy legalabb nem akarja megtamadni a bevasarlo kocsiban levo arut. :) Joghurtot az en fiam is eszik es turot is. Szerintem ennyi eleg neki. Probald meg a milk shake-et vagy a zabpelyhet/muzlit hatha megeszi. Ja, az en kisfiam megeszi a tejberizset is lekvarral meg a tejbedarat is vacsorara. Ezt is probalhatod mert tejes. En mar 1 eves kora ota tehntejbol keszitem neki es azt toltok a muzlijere is. Szerintem a shake-et nem lehet tapszerbol kesziteni.

2011. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos válasz volt. Azt hiszem nekem is be kell vetnem ilyen trükköket.
2011. nov. 11. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!