Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Nem szereti...

Mit csináljak? Nem szereti sem a tápszert, sem a tejet, tejitalt?

Figyelt kérdés

Próbáltam kakaónak, kávénak. Napi maximum 2 dl-t iszik meg (hajnalban 1-et és este, ha sikerül bekanalazni neki 1dl-t.)

A tejtermékekért sincs oda, kivéve a sajtot.

Nehezen kakil, és attól is félek, hogy nem elég a szervezetének a kalcium és egyéb ásványi anyagok, amik a tejben vannak?

15 hónapos


2011. jún. 20. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Keverj mondjuk zabkásába valamilyen szép piros gyümölcsöt, meg natúr joghurtot, túrót, hátha úgy szívesen megeszi (az enyém imádja, jól fel is pörög tőle :)).

Mini Mozarella is nagyon fincsi (a "Szarvasi"-ból van mini, az a zacskós féle), és pont gyerekméretűek a golyócskák - az nem is sós, nyugodtan eheti.

Joghurtba szétnyomkodott banánt keverni.

2011. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem kell, az biztos. Ha nem esik jól neki a tej, kakaó, akkor ne erőltesd. Az én gyermekem 1 éves koráig ivott tápszert, a tejet épphogy elkezdtük és azóta nem issza. Max, 1 héten egyszer megiszik 1 dl kakaót. Most két és fél éves és csak a teát és a vizet issza meg. Sok gyümölcs, rostos étel kell és attól majd fog tudni kakilni. Tejbegríz, joghurt, túró(s palacsinta),tejföl formájában próbáld a kálciumot bevinni a szervezetébe.
2011. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még aki nem (tehén)tej allergiás, azok szervezetének se ideális a tehéntej, beleértve a felnőtteket is. A tápszer: végső megoldás, nem természetes. Tehéntej helyett: kecsketej - szinte minden ember szervezete tolerálja, falvakból olcsóbban beszerezheted és az hiteles is általában. Esetleg szójatej.


Kakaó, kávé: a koffein miatt 10 év alatt legszívesebben betiltanám, ha rajtam múlna. A csokit is ,abban ráadásul teobromin is van, szintén ártalmas, és a csoki cukortartalma a fogakat JELENTŐSEN károsítja. De hát beszélhetek én, a megszokás, az emberek megszokása, hajjaj ... elnézést, de volt már pár ember , aki lepontozott, csak mert 15 éves kemény kísérletezéseim, és szakirodalmak tanulmányozása után több szempontból is ellent mondtam már a téves közfelfogásnak...


(Nem a pontjaim érdekelnek, hanem hogy sokan nem hajlandóak a tömeghipnózisból kiszakadni, amit a médiák sugallnak, hatalmi érdekből, így meg az emberek egymást is butítják azáltal... szomorú, hogy annyi nyitottság nincs sokakban, hogy legalább elgondolkodjanak ahelyett ,hogy azonnal lehurrogják, aki valami mást, logikusabbat, tapasztalaton alapulót, természetesebbet hoz fel... Bízom abban, hogy a kérdező nyitottabb és mindenféle felvetésen elgondolkodik, még az enyémen is; előre is köszönet érte.)


A csoki ártalmasságához pedig nem kell különösebb ész... miért szokás máig ,hogy gyereknek, bárkinek csokit adnak??.... Döbbenet...


A BANÁNT MEG, KÉRLEK, SÜRGŐSEN FELEJTSD EL, HIÁBA ÍRTÁK ITT! AZ SZÉKLETFOGÓ! A te gyereked meg nehezen kakil, székrekedéses.


Sajt? Szinte csak azok között akad értelmes. Nagyon helyesen valaki említette a mozarellát. Én se vagyok eleresztve anyagilag, tudom, nem olcsó a mozarella, de jó tipp, ha megoldható nálatok. A kocsonyás állagú tejtermékeket nem ajánlom, okát most nem részletezem. Trapista: a bolti nehezen emészthető , sokan panaszkodnak rá, nem véletlen a legolcsóbb. Nemespenészest sose adj 10 év alattinak, ha javasolhatom. Sokféle van, ami oké, egyénileg változó ezek közül, kinek mi felel meg egészségileg: óvári (drága), nagylyukú és a többi erjedési lyukas (olcsóbbak) : ementáli, pannónia, stb.


Amúgy meg én elsősorban zöldségekben gondolkodom és lehetőleg nyersen, esetleg enyhén párolva, kicsi gyermek számára is. Meg gyümölcs, de ne banán, kivéve hasmenésre.


Nyomatékkal javaslom a gyümölcsöt mindig üres gyomorra, és magában fogyasztani, semmivel nem keverni, más a gyümölcsfajtákat egymással se lehetőleg. Lehetőleg helyit (alma, barack, dinnye, cseresznye meggy), a trópusiak közül sok nem a mi szervezetünknek való (narancs, banán, mandarin, kiwi), de van kivétel: az ananász: csodaszer számunkra is, európai génállományunkhoz!

Ezeket is csak önmagukban ajánlom fogyasztani, és üres gyomorra, ennél fogva a nap első táplálékaként ajánlatos.

Máskülönben megerjed, alkohol képződik a szervezetben!

Mindenkire vonatkozik, minden korosztályra, felnőttre is.


Ettől függetlenül mindenki maga dönt.

2011. jún. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
! ELGÉPELTEM, SORRY ! : "Sajt? Szinte csak azok között akad értelmes" , UGYANIS LEMARADT EZ: a tejtermékek közül értettem ,hogy szinte csak a sajt értelmes, és alig van másfajta, ami támogatja az egészséget, tapasztalatom és meglátásom szerint.
2011. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

. . . apropó, még két fontos dolog! :


A mozarella is bár kocsonyás állagúnak mondható, de az más okból az mint pl. a dobozos tejtermékek pl. tejföl! Mozarellát javaslok, azonban kocsonyás állagú tejfölt, joghurtot, kefirt NEM, azaz ami dobozos azt ezek közül nem! Ellenben a kaukázusi kefirt meleg szívvel ajánlom mindenkinek, gyermeknek is!


Zöldségek: A NITRIT/NITRÁT IGEN VESZÉLYES, FŐLEG KISGYEREKEKRE NÉZVE!! Ezért jelent végső megoldást a tápszer, de írom,


Mi nem képes minimalizálni a tömegtermesztésből (műtrágya) eredő nitrátot/nitritet és

NYOMATÉKOSAN NEM ajánlom:

- általában a gyökerek, gumók úgy mint répafélék, zeller, kivétel, amit ajánlok: karalábé. ; általában a levelesek (sóska, spenót, általában óvatosan a kelkáposztával is, fejessalátával is), kivéve -tehát ajánlott- a TÖMÖR leveles terméseket pl. vöröskáposzta, jégsaláta, esetleg kínai kel.


Mit szabad zöldségek közül? A fenti kivételek mellett szabad: uborkafélék, tökfélék (padlizsán, patiszon csak főzve emészthető, de a kígyóubi nyersen is).


Még annyit: szintén elmondható, a nem Európából származóak egy részét egy európai szervezet nem tudja rendesen emészteni: kukorica, paprikafélék, paradicsomfélék (bár utóbbi valójában savanykás gyümölcs, de a köztudatban zöldség... na ja, vörös, gömbölyű, savanykás zöldség (a zöldségek valójában lúgosak, persze egy nemesítés savasíthat egy eredetileg zöldséget, esetleg eredetileg az lehetett, de évszázadok óta gyümölcstulajdonságúak a nálunk közismert paradicsomfélék), hehehe, az emberekkel sajnos sok marhaságot "meg lehet etetni" sajnos, stílszerűen fogalmazva... hogy lenne a paradicsom zöldség, na mindegy... elnézést, csak már kicsit sok ember "esett nekem", pusztán megszokásból eredő "érvelésükkel"...)

Egyébként a banánról csak annyit még , ha már itt tartok: nemesített, édesített zöldség...

2011. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na még egy negyedik beírásom mára, aztán nem "okoskodom tovább" itt, hacsak nincs esetleg (jóindulatú) kérdés (de hát nem akarom működő alternatíva nélkül hagyni a kedves kérdezőt és kicsinyét, mert együtt érzek veletek) :


mivel aggódsz a kalcium miatt ,csak szólok: tejből nemigen kapja meg a szervezet, ez is tévhit, hiába van tele kalciummal; hacsak nem nyersen fogyasztva, de akkor meg más kár éri a szervezetet, legalábbis a gyermekekét: pasztörizálás nélkül ugyebár a mikroorganizmusok okozhatnak gondot, na ez legalább reálisan köztudott infó. Csak hát , ha forraljuk, pasztörizáljuk, akkor meg nem csak hogy alig fog felszívódni a szervezetben kalcium, de még lerakódások is keletkeznek (pláne a sótól!!!), szép lassan, évtizedek alatt, főleg a vesében, mivel a forralás megöli az enzimek nagy részét, felszívódási gondokat okozva, na ennyit a "marha hasznos tejkultuszról"... :S A kecske tej legalább emészthető, de annál ugyan ez a "meccs": forralás miatt stb stb...


Szezámmag: ha már tud rágni a kicsi, akkor egészben, bár egyébként enyhén pirítva kellemesebb, de csak picit pirítsd, különben az értékei tönkremennek, ez minden növény hőkezelésére érvényes!

Őrölt szezámmag működni fog gyermekednél, bár mivel 1-3 éves kor között válogatósak, a dackorszak is kezdődik, lehet, hogy egyes napokon elutasítja némelyik táplálékfajtát, míg másokat elfogad, máskor meg épp fordítva, na de rendszeresen próbálkozz szerintem szezámmag őrleménnyel tehát, ez keverhető is, de csak zöldséggel, és/vagy gabonával.


Ja, a gabonák közül ami emészthető:

csak az amaránt(nagyon drága), olcsóbbak közül barnarizs (hántolatlan), köles(csak hántoltan szabad) ami gluténmentes, ez is nagyon fontos!

(A fehérrizs (hántolt) ártalmas: hiánybetegséget okoz idővel!)

BÁRKI SZERVEZETLÉNEK TEHER A GLUTÉN. (Akik érzékenyebbek az átlagnál erre, azokra mondják, hogy lisztérzékeny.) Ha állati eredetű ételbe, vagy akár ha gyümölcsbe kevered a szezámmagot, általában a magvakat, akkor erjedni fog a szervezetben, és alig fognak az értékek hasznosulni, felszívódni a szervezetben...


Magában is lehet enni majdnem mindent, amit ajánlottam, a tejtermékeket lehetőleg magukban, a gyümölcsöket meg kizárólag magukban fogyasztva ajánlom. Amit önmagában, keverés nélkül ajánlok, automatikusan üres gyomorra is egyben! A gyümölcs a délelőtti tisztítási is segíti, na meg -önmagában fogyasztva- a leggyorsabban emésztődik, már csak ezért is evvel érdemes kezdeni a napot.


Jó egészséget kívánok mindenkinek, a kedves kérdezőnek és gyermekének is! :)

2011. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!