Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régen tényleg általánosak...

Régen tényleg általánosak voltak az ilyen gyereknevelési módszerek, vagy csak az én családomban fordult elő?

Figyelt kérdés
Nagymamáimtól hallottam, hogy az én dédapáim gyerekkorukban (20-as, 30-as években) igen brutális nevelést kaptak: az egyiket kb 3 éves korában az apja télen kizárta a házból éjszakára, a bátyjai titokban az istállóba csempészték. A másik tovább akart tanulni, de az apja nem akarta, ezért ostorral két falu közt végigverte. Továbbá az egyik nagymamám mesélte, hogy az ő gyerekkorában hozzá nem ennyire brutálisan, de elég szigorú volt az anyja, például gyakran térdeltette kukoricára, vagy rossz jegyért megtépte, vagy ő választotta ki, hogy hova menjen továbbtanulni.Ez utóbbi az 50-es, 60-as években volt. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a dolgok akkoriban általánosak voltak, vagy csak az én családomban fordult elő?
máj. 30. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

A 90-es evekben a ferjemet meg anyosomat is utotte-verte a sogornom apja, nem szukseges visszamenni meg korabbra.

Gyakoriak voltak, igen. Akkor igy neveltek, es ezek a szulok (akik mar 60, 70pluszosak) hoborognek az interneten, hogy bezzegamaifiataloknincsenekmegnevelve, oketisszijjalverteazapjukmegisittvannak, es a sok hasonlo marhasag. Aztan meg is lehet nezni, hanyra nem nyitjak ra az ajtot. En se nyitnam ra a szuleimre, ha ilyenek lettek volna. Bar ok a 60-as evekben szulettek, ok sem lattak jo peldat, megsem vertek agyba-fobe.

máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé beteg dolog ezt nevelési módszernek nevezni.


De egyébként ma is halnak meg gyerekek ilyen beteg szülők miatt.

máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Sőt az iskolában a pedagógus is verte akkoriban a gyereket.

Sokáig állt az a nézet, hogy míg a gyerek nem felnőtt másképp érzi a fizikai fájdalmat pl.az akkori nézetek szerint a csecsemők nem is éreznek fájdalmat stb. Meg ugye akkoriban már egy tizenéves szinte felnőttnek számított, a gyereket meg nevelni kellett, többen vasszigorral tették, nehogy elkényeztessék. Sok háztartásban magázódtak a szülők a gyerekkel. Teljesen más világ volt.

Ma már barbárnak tűnhet, ami akkoriban normális volt.

máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

10 évvel ezelőtt Hollandiában dolgoztam bébiszitterként egy 3 gyerekes családnál.


Reggeliztünk, a gyerekeknek készülni kellett az iskolába. A középső gyerek (6 éves) még alsógatyában volt az asztalnál, túrta az ételt, dirket lassan csinált mindent. Az anyja hiába kérlelte, hogy egyen, öltőzzön ő csak nem csinált semmit.

Mondta az anyuka, hogy ha nem készül el, akkor alsógatyában fog iskolába menni. A kisfiú szemtelenkedett, visszabeszélt. Erre az anyuka megfogta, és kirakta az udvarra. Úgy alsógatyában.


Már bőven benne jártunk az októberben.


A gyerek üvöltött az ablak előtt, a család befejezte a reggelit, majd beengedték. Egy mukk nélkül ment öltözni.


Szóval a fura nevelési módszerekért nem kell a nagyanyáinkig visszamenni.

máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezek a bántalmazások ember függőek.

Nagyapám egyke gyerek volt, nem mondta soha, hogy verték volna, semmi ilyen brutális nem volt vele.

A nagymamám azt mesélte, hogy többször kikapott a dédimtől de azt is mondta megérdemelte mert rossz gyerek volt.

Ha a dédimamám ilyen ember lett volna mint a te rokonaid, akkor a dédunokával vagyis velem is biztos lett volna incidense. De ő ha homokozni akartam, még a homokot is bevitte nekem a szobába télen, csak hogy mindent megtegyen amit akarok.

máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én akit ismertem ezek közül, az a dédim aki a nagymamámat kukoricára térdeltette, megtépte rossz, jegyért, nagyon szeretett enged, és én is őt. Tehát ő sem gonoszságból tette anno nagymamámmal.
máj. 30. 13:26
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

A kukoricát térdepelés és a szíjjal verés a 60-as 70-es években szerintem még általános volt, én szüleim is meséltek róla.


Bár nem kukoricát, csak simán még én is térdeltem a sarokban a 90-es évek végén, 2000-es évek elején. Akkor azért szíjjal már nem verték, de egy pofon vagy kézre csapás még teljesen elfogadott volt. KB. 20 éve kezdődött hogy már leszidni se lehet a gyereket, nehogy sérüljön a lelke, és érdekes megfigyelni, hogy a pedagógus hiány is ezzel párhuzamosan kezdett vészes nőni.

máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én 23 vagyok, engedm a nagyszüleim soha nem vertek, szerettek is, a szüleim is szerettek jó szülők voltak, alapvetően jó gyerek voltak, de 2 szer csináltam elég nagy hülyeséget, kamaszként akkor egy pofont kaptam tőlük, de semmi durvábbat. Az a két pofont még most is jogosnak gondolom, mert nagy hülyeséget csináltam. De kiskoromban nem vertek,mondjuk jó gyereknek számítottam.
máj. 30. 13:31
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
A mai 70 éveseket nem verték a szüleik. Egyáltalán nem volt jellemző, csak annyira, mint manapság. Minden generációban van agresszív állat.
máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
#8 Régebben se a nagyszülők verték/fegyelmezték az unokát. A nagyszülők szerintem mindig is a "kényeztető" szerepben voltak, a szülők voltak azok, akik ezeket a módszereket alkalmazták.
máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!