Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Biztos, hogy jó egy gyerek...

Biztos, hogy jó egy gyerek jellemfejlődésnek, ha nagyon sok törődést, szeretetet kap?

Figyelt kérdés

Szembe jött velem egy insta hirdetés, ahol egy könyvet reklámoztak, ahol ilyen érzelmes zene alatt olvastak fel belőle, hogy gyereket nem büntetünk csenddel, szeretetmegvonással, hanem éreznie kell, hogy ő értékes, bla-bla-bla.

Na most. Értem én, hogy megy az érzékenyítés, de én ezt a fajta hozzáállást károsnak tartom. Egyrészt egy olyan ember, aki úgy nő fel, hogy szereretbuborék veszi körbe, teljesen magatehetetlen lesz akkor, amikor kikerül az életbe, és olyan helyre sodoródik, ahol ellenségesek vele. Ő ugyanis abszolút nincs hozzászokva ehhez, ráadásul az esetlensége abban fog megnyilvánulni, hogy mivel elhitették vele, hogy értékes ember, már nincs hová fejlődnie. Hiszen egész életébe azt mondták neki, hogy ő értékes, akkor nem kell értéket szereznie. Másrészt nem lesz meg benne az a rafináltság, kritikus gondolkodásy hogy felismerje azt, hogy bizony vannak, akik simán átverik.

Rosszabb esetben majd hazaszalad anyucihoz meg apucihoz, ahol megbecsülik.


Ha nekem lesznek gyerekeim abszolút nem fogom ilyen ömlengősen nevelni őket. Igenis hasznos eszköznek tartom a büntetést (hogy meglássa a dolgoknak van következménye) és a jutalmazást is, ami a kemény munka eredménye. Sosem fogom elhitetni vele azt a téveszmét, hogy ő már egy elég értékes ember. Nem. Azáltal válik értékessé, hogy folyamatosan növeli az értékét: új képességeket sajátít el, legyőzi a rossz szokásait stb. Enélkül az embernek nincs értéke, csak van magának, mint egy doboz.


Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.


Egy pasi.


máj. 22. 18:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
92%
Ne legyen gyereked, nem vagy rá alkalmas, ennyi.
máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
89%
Mi az istennek keveredne valaki Comptonba, amiről ugyan gőzöm nincs, hogy micsoda, de nem is kell hogy megtudjam, mert én egész biztosan nem fogok oda keveredni, mert egy ép ember nem keveredik, hanem tudatosan él. Ott, ahol neki jó.
máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"Semmivel nem azonosulok, amivel terrorizaltak, nemcsak szoban, de fizikailag is."


Szomorú, hogy terrorizáltak téged, de én nem terrorról beszéltem. Azonban ha azt akarjátok velem elhitetni, hogy szülőként a büntetés minden formáját el kell vetni, akkor jelzem, hogy azzal egyáltalán nem azonosulok. A megfelelő büntetés nélküli nevelés az, amely véleményem szerint egy nagyon eltorzult személyiséget nevelne ki. Ez az egész ugyanis azt jelentené, hogy a gyerek úgy nevelkedne fel, hogy nincs a tetteinek negatív következménye, bármit megtehet.


Majd egy 15 év múlva látni fogjuk, hogy ez az érzékenyített, liberális nevelés hová fog vezetni. Az előjelek nem túl jók, figyelembe véve, hogy a TikTok-on mi folyik.

máj. 22. 21:32
 24/45 A kérdező kommentje:

#21


Köszi a tippet, de hogy lesz-e gyerekem, majd azt eldöntöm én. ;)

máj. 22. 21:34
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

#23


Ha igazán érdekelne a téma, olvashatnál szakirodalmat. Hallgathatnál gyermekpszichológusokat beszélni a témáról. Tanulhatnál olyanoktól, akik nem Harry Potter karakterek jellekfejlődésére meg Tiktokra hivatkoznak, hanem hiteles tanulmányokra. Amik bizonyítják, mi mit okoz a gyerekeknél, nem pedig "szerintem így van meg úgy". Gyereked sincs, de tudod a tutit.


De ha már Dudley Dursleyvel jössz. Ő azért volt olyan, amilyen, mert OLYAN MINTÁT LÁTOTT. De még így is megmutatta, hogy tudott különb lenni a szüleinél, főleg az apjánál. Lásd a jelenet, mikor őt családostól kimenekítik otthonról, és nem érti, Harry miért nem megy velük. Belé így is szorult empátia, és nem felejtette el, hogy Harry megmentette az életét.

máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Fű, de idegesítő vagy, te "pasi"!

A büntetéstől senki nem lesz jobb! Sőt rosszabb lesz, mert frusztrálódik, és valakin bosszút akar állni. Te vagy rá az élő példa. A helytelen cselekedeteket mindannyiunk szerint helyteleníteniük kell a szülőknek, de nem büntetés, hanem elmagyarázás, és amennyiben mód van rá, kijavítás formájában. Ha a gyerek a labdájával lerúgta a szomszéd virágját, akkor ültessen új virágot. Ha a boltból ellopta a csokit, akkor megbánását kifejezve vissza kell vinnie. Ha nem ér haza a megbeszélt időben, akkor egy következő alkalommal nem engedik el. Ha eszméletlen rendetlenség van a szobájában, akkor addig nem hívhat vendéget, amíg rendet nem csinál. Van következmény, de nem a szülői hatalommal való visszaélésszerű gonoszkodással, hanem olyannal, ami azzal szervesen összefügg. Egyikünk se abból indul ki, hogy a gyerek nőhet, mint a dudva.

Hogy a tefajta hagyományos megtorló, sivár nevelés mihez vezet, azt nem 15 év múlva fogjuk látni, hanem már most a rengeteg alkoholista, öngyilkos, depressziós, szorongó magyar formájában. Nem lehet összehasonlítani a magyarok közérzetét a fejlettebb országokéval, ahol szeretetteljes együtt élő nevelést alkalmaznak. A tiktokra meg ne hivatkozz, hajánál fogva előrángatott érv, nem az a minta.

máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

#25


Mint említettem, én nem tudom az igazságot a témában, ellenben számos szülővel, aki bizonyára meg van győződve arról, hogy igen.

Meg fogom hallgatni a pszichológusokat is a témában.


Habár hozzáteszem, hogy azért én az ilyen gyerekszakértőkhöz kritkusan állok. Anno a 90-es évek végén az ő áskálódásuk következménye lett az, hogy az RTL végül leállította a Dragon Ball Z sugárzását, mert a szakértők meg voltak győződve arról, hogy káros a gyerekekre. Ez egy igen vitatható álláspont volt, és nem vagyol benne biztos, hogy a szakma ezen a ponton helyes döntést hozott. Én biztos vagyok benne, hogy az a rajzfilm sokak életét vitte helyes irányba.

máj. 22. 22:06
 28/45 A kérdező kommentje:

"A tiktokra meg ne hivatkozz, hajánál fogva előrángatott érv, nem az a minta."


Hékás. A TikTok-nak több, mint 1 000 000 000 felhasználója van. Annak 25,6%-a a 10-19 éves korosztályból való.

Ami alsó hangon is 250 000 000 ember.

Kár ezt figyelmen kívül hagyni. Azért kíváncsi lennék én, hogy ennek a negyedmilliárd tininek a szülei hányan vallanak olyan eszméket, amiket ti képviseltek. Akkor azért látnánk egy jó mintát arra, hogy hová vezet ez a nevelés.


Források:

[link]


[link]

máj. 22. 22:18
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Az a nevelés, amiről mi beszélünk, nem a tiktokos szülők nevelése. Úgyhogy velük vitatkozz, mert mi itt nem azt képviseljük.
máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozok én sekivel, csak kérdéseket teszek fel, meg időnként leírom a gondolataimat. Már jeleztem, hogy nem kívánok senkit meggyőzni, meg, hogy kereső ember vagyok a témába.

De a topokba nem is várok már több választ.


Ide viszont jöhetnek szavazatok, az új kérdésemhez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

máj. 22. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!