Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van ennyi neveletlen,...

Miért van ennyi neveletlen, hisztis gyerek?

Figyelt kérdés

Költözés miatt óvodát váltottunk, de ugyanazt tapasztalom, mint amott. Nagyon sok kisgyerek rendez eszméletlen nagyjeleneteket, amikor a szülei érte mennek. Az még hagyján, hogy nem akar öltözni, és elfekszik a padon, de visít, mint akit nyúznak, rúgkapál, lehülyézi a saját szüleit, és elküldi őket a fenébe.

A szülők persze ilyenkor tehetetlenek, próbálkoznak szép szóval, amivel nem mennek semmire, így végül valóságos harc alakul ki, hogy fel tudja öltöztetni a kicsit. Én komolyan nem értem, miért van ez. Otthon is így csinálnak?

Ja, az meg a másik, hogy nem egy gyerek csúnyán beszól más felnőtteknek, sőt olyat is láttam, hogy belerúgott.

Le merném fogadni, hogy eme gyerkőcök szülei az "én aztán egy ujjal sem érek hozzá" típusok, akik valóban soha nem alkalmaznak testi fenyítést, aztán végigkínlódják az egészet.

Nem vagyok veréspárti, nem kell félreérteni. Csak nem vágom, miért van ennyi hisztériás gyerek.


2010. okt. 16. 08:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy az én gyerekem néha kap egyet a fenekére, vagy egy kisebb sallert, de csak akkor ha tényleg nem használ sem a szép szó, sem a fenyegetés. Mégis kiegyensúlyozott, elven, barátkozó gyerek, az oviban szófogadó, felszabadult, akinek mindkét oviban csodájára jártak, amiért öt percen belül beilleszkedett.
2010. okt. 16. 08:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A csúnya beszólásért, meg azért, hogy belerúg egy felnőttbe az én fiam is kapna! Az ilyen gyerekek gondolják azt később, hogy bármit megtehetnek, és verik pl. a tanárt:(

Ha lehülyéz, vagy elküldd a fenébe, az az én nevelésem csődje, egyértelműen, viszont a hiszti minden kisgyerek sajátja:)

Ha nagyjelenetet rendez, hagyom, csinálja, vagy leülök vele szemben és kiváncsian nézem, vagy otthagyom. Ez mindig véget vet a hisztinek, mert tudja, hogy nem ér vele célt.

De a hiszti mindenkiben benne van, csak a szülők nem minden esetben tudják jól kezelni. Pl. nagy tömegben elhiszem, hogy inkább megteszi, amit a gyerek akar, mert kellemetlen a hiszti, de ez sajnos nem célravezető. Én ott is ugyanazt csinálom mint otthon, sőt, néha ki is nevetem, amin mindig megsértődik. De ma már ő is tudja, hogy egy hisztis gyerek nevetséges, nevet is rajtuk:)

2010. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van! Én sem vagyok veréspárti de van amikor más már nem segít. (igaz néha az sem) Ez az új trend, ne üssük a gyereket, mert ettől lesz később agresszív. Nos egyenlőre csak saját magamból tudok kiindulni. Engem kiskoromba sokszor elvertek, meg is érdemeltem, és megtanultam szót fogadni. Tudtam ha rosszat csinálok kikapok. És láss csodát sem én sem a testvérem nem lett agresszív.

A fiamnak is kellett már a fenekére csapnom, és olyan is volt, hogy kapott egy pofont. Nevelni muszáj, nem lehet mindent ráhagyni!!

2010. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Minap làttam hogy egy 2 éves nem akart hazamenni a játszótérről, sírt toporzékolt, az anyja lekevert neki 1 pofont.

Nekem esett rosszul fájt az a pofon!

Nem tudnàm megütni a gyerekem, őbis tud hisztizni, lefekszik a földre, de ráhagyom, vagy felveszem arrébb viszem és lefoglalom mással.

2010. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez nem mindig olyan egyszerű mint amilyennek tűnik...az én 20 hónaposomat is mindig inkább szigorúan neveltük, elmagyaráztuk mit nem szabad nem is látott semmi olyat mégis kifejezetten agresszív gyerek :( hisztis és néha verekszik, pedig sosem engedtük és igen is ráütöttem a kezére ha megérdemelte, de ha látod mit művel, róla is ezt gondolnád :(
2010. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. lehet, hogy az ő szülei is pont ugyanúgy igyekeznek nevelni, mint te, csak nála ez a módszer nem válik be. Szerintem az óvodai 5 percekből nem következtethetsz ilyesmire, hogy milyen típusok a szülei.

És hogy miért van ennyi hisztis gyerek? 3-4 évesen milyen legyen? A legtöbb bizony nem kisangyal..

(a mások rugdosása persze már más kategória, ezt elismerem)

2010. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztalok ilyet a környezetemben.
2010. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ez annyira személyiség függő, jó persze nevelés is, de azért az az akaratos hisztis lélek az sokat nyom a lattban:(

Pl ott van barátnőm nagyobb lánya; hát az a gyerek olyan mint az istencsapása; okos szép eleven, de amit leművel...pfff...múltkor ott voltunk az én lányommal, hát zsigerből ráb@szta az ajtót a huga kezére; barátnőm ilyenkor rácsap egyet a fenekére, persze előtte elmagyarázza,hogy ez így nem oké, kérjen bocsánatot és jól gondolja meg,hogy legközelebb csinál-e ilyet, mert a huga szereti őt...nem kért akkor bocsánatot, hát jött a se.ggre pacsi, de meg is érdemelte.

Ugyanúgy vannak amúgy nevelve a kicsi ( 2 éves a nagy meg 4) mégis egy tünemény, én még ilyen gyereket nem láttam.

Az enyém meg még kicsi ehhez, szóval erről nemtudok nyilatkozni.

2010. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem van osszefuggés a sok hisztis gyerek, és a szuper liberális, divatos nevelési elvek kozt!

nem vagyok veréspárti, de mikor a sokszori szép szo sem használ, bizony rácsapok a seggére...elszor persze probálom mindig elmagyarázni, mit, miért nem lehet..és figyelmeztetni. de ez nem mindig elég sajnos..inkább olyat probálok, hogy valami bunti - nem játszhat a kedvenc játékkal, nincs mese, édesség, ilyesmi, ez elég hatékonynak tunik, és megérti.

szerintem nem kell mindent ráhagyni a gyerekre, meg hagyni szabadon, hogy neki mindent szabad, mert késobb sem fogja elhinni, hgoy ez nem így van, nem fog tudni alkalmazkodni kozosségbe, szabályokhoz...

2,5 éves a fiam, sokszor le tud venni a lábamrol, de vannak dolgok, amikbol nem engedek. ha megyunk, akkor megyunk; ha 1 valamit választhat a boltban, akkor csak egyet, ha valahova megyuk, koszonunk, stb...nem eroltetem persze, ha valakitol fél, nem szimpi, odamenni hozzá stb, de alap dolgokban igenis kellenek szabályok és nem lehet mindent ráhagyni a gyerekre!!!!!

2010. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!