Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyi neveletlen,...

Tényleg ennyi neveletlen, szófogadatlan gyerek lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rengeteg ismerősömnél látom azt hogy egyáltalán nem fogadnak szót a gyerekek.Sőt odamegy és megüti,megrúgja az apját, anyját.Arról nem is beszélve hogy 3.5 évesen pelenkát kérnek a kakiláshoz.Nem egy gyereknél látom ezt.Én ezt nem értem,nem lehet rászoktatni a bilire?

7 hónapos a lányom de egyszerűen nem tudom elképzelni hogy 1-2 év múlva ilyen legyen.Szerintem ez csak nevelés kérdése.Vagy csinálhatok bármit?


2010. okt. 20. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen nevelés kérdése. Na engem nem rugott meg egyszer sem a lányom. Biztosan kapott volna egy jó nagy pofont.Tudod az ilyen viselkedéseket meg kell előzni. Ahogy nő a gyermek az értelméhez viszonyítva kell tudatosan nevelni. Már előre el kell neki magyarázni, milyen csúnya dolog rugdosni bárkit is, és az fájdalmat okoz. A bilire is rá lehet szoktatni, türelem kell hozzá, nehogy már 3,5 fél évesen pelenkázni kelljen. Remélem te a gyermekeddel következetesen bánsz, és szépen nevelkedik.
2010. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Idézek a Bibliából:

" Ki gyermekét szereti, megveri!"

Tőlem sokkal idősebbek is mondták, (magam is tapasztaltam, saját magamon:)), hogy kellő időben, kellő erővel adott nyakleves többet ér, mint ezer szép szó!

Ha szép szóért nem akarja abbahagyni a rosszalkodást, akkor csitt-csatt!, és hagyja abba a félelem miatt!

Kérlek, ne gyertek most nekem a "gyermekek lelki világával! Az ilyen neveléssel tartunk ott, ahol tartunk (már ami a fiatalok idősekkel szembeni viselkedését illeti)!

2010. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem volt gyerekem, ill nem értük el azt az életkort, én is azt hittem, hogy minden csak nevelés kérdése. Persze nagy mértékben az, de vannak életkorok, amikor fejre is állhatsz, akkor sem tudsz a gyerekeddel mit csinálni.
2010. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem két külön dolog, amit említesz.


Az, hogy a gyerekem bárkit megüssön, én sem engedem, viszont a szobatisztaságnál szabadságot hagyok neki.


Meg vagyok róla győződve, hogy azért részben vagyok szorulásos, mert kis koromban addig nem kelhettem fel a biliről, amíg nem "sikerült". És ha nem ment, szilvalekvárral tömtek éhgyomorra.


Az én lányom is 3 éves és pelusba kakil, egyébkét teljesen szobatiszta, ovis. Ebben nem látok semmi rosszat, eddig is akkor tette meg az összes lépést, amikor magától akarta, és ezt jónak tartom.


Ami tény, hogy manapság kevesebb időt töltenek el a szülők a gyerekekkel, mint régen, és így a nevelés is könnyebben kicsúszik a kezük közül, illetve sokkal több a "csonka család", ami szintén nem előny...

2010. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam egy hónap múlva három éves lesz. Mindig sokat játszottunk együtt, sokat foglalkoztam vele mindig is. Pl. nem bántjuk a kutyust, nem bántjuk a virágot, köszönünk a bácsinak, stb., stb. Annyira nincs látszatja, hogy el sem tudom mondani. Egyszerűen oda megy a kutyánkhoz és bottal kergeti, stb. Mindig rászólok és mégis. Hiszti hiszti hátán, akaratos a végtelenségig. Nem ütöm-verem, de ha már nem bírom cérnával a fenekére ütök. Néha úgy érzem, hogy alkalmatlan vagyok gyermeket nevelni.

Sógornőmék lépten nyomon megpofozzák a gyereket....na ő szót fogad. De én ezt nem tudom megtenni, nem megy pedig szemmel láthatóan többet értek el ezzel a "módszerrel", mint én. Más kérdés, hogy a gyermeknek milyen a lelki világa.

A szoba tisztasággal amúgy nincs gondunk.

2010. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csináld úgy ahogy jónak látod....

Az én elvem a nevelésben az,hogy:"A kevesebb többet ér."

Ha kevesebb játékot kapnak,akkor jobban értékelik amikor kapnak.

Vagy ha PL: nem dől ki otthon a szekrényből a gumicukor,meg a csoki,akkor annál jobban értékelik amikor megajándékozom őket eggyel.

Vagy ha egyszer segítek felvenni a cipőt akkor megköszönik,de ha állandóan ráadom akkor viszont elvárják...

Így lehet pl a pelusba Wc-el is,tudja a gyerek hogy mindig megcsinálják,ezért elvárja...

Sok esztelenséget képesek a szülők csinálni mert azt hiszik,hogy a gyereknek így jobb.

Hogy írjak egy példát is:a gyerekeim unokatesója 8 éves lány.Reggel többszöri felszólításra is lusta elmenni Wc-re ezért,hogy a suliban ne kelljen elmennie szegénynek,mert az olyan "fertőzésforrás" anyukája bilit visz neki az ágy mellé,hogy abba pisiljen...Nonszensz nem??

Na őrá adogatták a pelenkát kakáláshoz még 4 évesen is.....

2010. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tegnap 16:14 vagyok!

Köszi, hogy így lepontoztatok! Ezek szerint nem jól nevelem a gyerekemet, ha harmadik figyelmeztetés után is rosszalkodik!

OK! Akkor ezt megszívlelem, és ha legközelebb a gyerekem (13/F) tiszteletlenül viselkedik másokkal szemben, akkor majd dicsérni fogom, hátha pont veletek szemben fogja csinálni!

Lehet lepontozni!

2010. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le,mindenki úgy nevel ahogy jónak látja.

Azt mondom én is hogy azért a megfelelő szigor az kell,és nem nevetni anyának, ha a kis 3 éves belerúg apába:S

A pelusba kakilást meg akkor sem értem meg.Ha tud szólni hogy kakilni kell, nem pelust kell ráadni hanem bilire ültetni.Kérdezzük meg anyáinkat hogy mi pelust kértünk e a kakiláshoz?Kinevetnének.Persze mert akkor még textil pelus volt,gondolom nem olyan érzés volt benne lenni mint a mostani pelenkákban.

2010. okt. 21. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nemrég múlt 3 éves a lányod, bilibe kakil már...?
2013. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hű, jó régi kérdés. :o)

Én 4 voltam, és az én lányom 3,5 évesen hagyta el a pelust végleg (kakiláshoz kellett neki csak az utolsó fél évben, éjjelre már 4 hónappal előtte elhagyta.

Másik gyerekem meg 15 hónaposan közölte hogy "kaka", és belekakilt a bilibe. Nem egyformák. :o)

2013. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!