Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek szófogadatlan...

Ha a gyerek szófogadatlan hogyan büntetitek? Szoktátok ijesztgetni? Mivel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem mindig a mumussal ijesztgettek, hatásos volt kb 7 éves koromig.
2010. nov. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekkel értelmesen el lehet beszélgetni, tapasztalatom, hogy az észérveket jobban elfogadják, mint az ostoba kiabálást, fenyegetőzést, ijesztgetést...


Szépen, türelmesen elmagyarázod a gyereknek, MIT MIÉRT nem szabad csinálni és mi lehet a következménye, ha nem fogad szót (pl. ne firkáljon a falra, mert azt nem tudjuk lemosni, mindannyian vigyázunk a lakásra, sokkal jobb, ha a papírra rajzol, mert azt el tudjuk vinni nagyinak is megmutatni, de a falat nem)...


1-1 dolgot többször is el kell magyarázni, türelem kell a gyerekekhez.


Ha mégsem fogadna szót, akkor komolyan le kell ülni és elmondani : nagyon szomorú vagy, mert megint ezt+ezt csinálta, kárt okozott a szófogadatlanságával...


Azt viszont nagyon-nagyon meg kell dicsérni, ha szófogadó és betartja a szabályokat!!! Ez aztán önbizalmat ad a gyereknek a továbbiakra és szívesen fogja a többi szabályt is betartani, ha dicséretet és jutalmat kap érte cserébe!... :-DDD

2010. nov. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős gyerekről van szó, és miért szófogadatlan. Enyém még kicsi (két éves), eddig nem tapasztaltam nála szófogadatlanságot, csak hisztit. Azt pedig már tudjuk kezelni. Egyszer megbüntettem hiszti miatt (a szobájában kellett maradni, mig le nem nyugszik), azóta sosincs hiszti. Ha mégis rákezdi, megkérdem, akar-e menni a szobájába, és rögtön abbahagyja.


Mellesleg rengeteg szeretettel nagyon sok mindent el lehet érni a gyerekeknél.

2010. nov. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha rossz fát tesz a tűzre, megbeszéljük, persze elmondom, hogy most haragszom azért, amit csinált. Kilátásba helyezek valami büntit, ha legközelebb ilyen előfordul (egy komoly eset volt, amikor össze firkálta a falat).

A hiszti gyakoribb, olyankor irány a szobája.

Egyszer az autóban jött rá, de nagyon, semmivel nem tudtuk kizökkenteni. Akkor csináltam, hogy fogtam a telefonomat és úgy csináltam, mintha felhívtam volna a rendőrséget.


"Elbeszélgettem" velük, elmeséltem a lányom előtt, hogy van egy hisztis kislányom. Azt "üzenték", hogy kijönnek, ha nem hagyja abba...:) Rögtön csönd lett.


Lehet, hogy nem a legjobb ötlet volt a rendőrség, de hirtelen az jutott eszembe.

2010. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Furcsa ez a kérdés. A családban lévő apróságokat "ijesztgettük" ilyen, olyan dolgokkal. Valahogy ők saját is buksijukban helyre tudták tenni a dolgokat. Tehát tudták, hogy az a bizonyos bagoly, vagy zsákos ember nem létezik és a rendőrség se jön érte, ez csupán azt jelenti, hogy anyu mérges, mert rossz fát tettem a tűzre. Annyira aranyosak voltak. Semmi lelki sérülésük nem származott a dologból.

És van egy másik verzió, amikor a gyerek nem tudja hova tenni az "ijesztgetést" és komolyan veszi. anyunak gyerek koromban 2 ilyen húzása volt.

1. nagyon rosszak voltunk testvéremmel. Erre: intézetbe ad minket. Én úgy sírtam, hogy napokig nem tudtak megbékíteni. Soha többet nem mondták

2. Ha nem leszel jó, akkor nemhogy ajándékot hoz a télapó, hanem a krampuszok visznek el. Kicsi fejemben összeállt, hogy a télapó se lehet jó emeber, ha összepaktál a krampuszokkal. A télapót meg gyerekként nem lehet elkerülni, minen ébűvben találkozni kell vele :) Ma már 29 éves vagyok, de még mindíg végig szalad a hideg a hátamon, ha meglátom valahol.


Szóval az ijesztgetéssel óvatosan kell bánni.

2010. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ijesztgess...én a mai napig rosszul vagyok, akár egyetlen szó is tud kárt okozni hidd el.

Amikor elsős voltam, anyukám minden reggel úgy hagyott ott, hogy legyél jó különben kutyavilág lesz...na ez akkor olyan nyomott hagyott bennem, hogy egészen 14 éves koromig nem mertem rossz jegyet hazavinni és esküszöm,hogy még most felnőtt fejjel is iszonyatosan érzem magam ha valamit nem jól csinálok...emiatt olyan maximalista lettem ami a legrosszabb a világon...az a tipikus, hogy ha nemtudom 100%ra akkor inkább sehogy...


na meg hát vannak még durva dolgok, szóval ne mondj semmit inkább, hanem mintha egy felnőttel beszélgetnél és kész csak azért mégis gyereknyelven.

2010. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyerekeimnél a "menj a szobádba,és gondolkozz el"működik.5 perc múlva megkérdezem,hogy akar-e mondani valamit,ha rájön,mi volt a baj,megint játszhat,vagy akármit is csinálhat:)

Bár sokszor a "lelkiterror" több bajt okoz később,mint a fenékre csapás.

Nálunk a zsarolás nem működik,:ha nem leszel jó,akkor....!


Ez már az a nemzedék,akiket nehezen lehet nevelni!

Az ovis fiam csoportjába a csoport fele azért jár a nevelési tanácsadóba,mert félénk,4 évig meg sem szólal,a másik fele azért,mert túl sok,nincs középút!

2010. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most ott tartunk hogy jó példákat hozunk fel, pl. a markolósok sem köpködnek, meg a darukezelők sem, meg a kukások sem (most ők az isten...). Elméletben már remekül megy, a gyakorlat erősen akadozik... És nem tudom mit csinálok, ha egyszer történetesen meglátunk egy markolóst köpködni... Semmi más nem hatott eddig, még ijesztgetni sem lehet, mert az idős néniken kívül semmitől de semmitől nem fél. Tőlük viszont annyira, hogy nem akarom ezzel terrorizálni. Hisztinél a "nem veszem figyelembe és nem engedek" jön be egyedül. Mondjuk nem egy egyszerű gyerkőc.
2010. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ijesztgetni nem szoktam, zsarolni viszont igen. Pl. Ha nem fogadsz szót, nem megyünk a mamához.

Ezen kívül ha veszélyes dolgot csinál, le kell ülnie kb. fél percre a "büntisarokba" (a konyha ajtó elé).

2010. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kb 1 éves kora óta egy bizonyos mesebeli lénnyel ijesztgeti a lányát, én ezt mélyen elítélem! Ha nem fogad szót, már mondják hogy jön érte.... Csak megerősíti benne hogy bizony félni kell bizonyos lényektől, mumusoktól, ahelyett hogy fordítva tenné. Ráadásul nagyon korán kezdődött ez a félelem, ami annak a jele hogy már 1 éves kora körül nagyon sokszor odaültették a tv elé mesét nézni, hogy ne legyen rá gondjuk... Szóval én semmiképp sem alkalmaznám ezt a módszert. Büntetni sem szoktam.
2010. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!