Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szegényedik el a családo...

Miért szegényedik el a családok nagy része, ha gyereket vállalunk?

Figyelt kérdés
Tudom, a fizetés és a gyed (gyes) közötti különbség sok, de még utána is, mikor oviba kerül a gyerek, meg ovis, még akkor is tartanak a "mi mennyibe kerül, mindent megnézünk" időszak. Ugye vége lesz ennek egyszer? (én szülés előtt jól kerestem - tettem is félre, de nem azért, hogy feléljük, csak ha muszáj. Most két éves a lurkóm, de olyan "szegényesen" élünk (a max. gyedem ellenére is), olyan fura, hogy régen minden máshogy volt. Ez mindig így marad? Van aki visszatért utána a "normális" kerékvágásba anyagilag? Köszi. (Csak érdekel, ki hogy volt/van ezzel).
2010. okt. 10. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mivel most már nem 2 embernek kell megélnie uganannyiból hanem 3-nak. és a gyerek sokba kerül , és ahogy nő egyre többe. úgyhogy hacsak nem egyik szülő valami sokkal jobban kereső helyre megy dolgozni, ilyen marad a helyzet.
2010. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze ez nem "elégedetlenség" a részemről, csak fura helyzet egy picit. (De nem cserélném el a régi életemre!). Csak fura, hogy mostmár nem jut fodrászra, új ruhára (magamnak), egy cipőt nyolcszor is átgondolok, előtte meg 3 párat vettem egyszerre. Jártunk étterembe, barátokkal moziba, vacsorázni, koktélozni... Na ezek egyhamar biztos nem lesznek újra. De talán ha a gyerek iskolás lesz? :))
2010. okt. 10. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, ezt vállaltuk:) Én régebben drága kosztümökben jártam,drága sminkem volt, minden héten mentem fodrászhoz, manikűröshöz, mindig jártam valamilyen iskolába (főiskola, felsőfokú tanfolyam, angol...), egy héten többször is beültünk a barátokkal valahova, kéthetente munkámból adódóan mentem pár napra Pestre (szállodában laktam)...

Most 2 havonta fodrász, turis vagy olcsó farmer, pulóverek...mostanában vettem néhány csinosabb blúzt, cipőt, csizmát (leárazva) és elmegyek Anyummal színházba, 2 havonta beülök valahova a barátnőimmel. ennyi. A kosztümök már nem jók rám...alig sminkelek:)

Nem bánom, csak a babára legyen elég pénz.

Majd lesz még időm arra, hogy a gyerek nélkül utazgassak, éttermekbe járjunk a férjemmel. Olyan gyorsan felnőnek!

Szerintem amíg saját fizujuk nem lesz a gyerekeinknek,vagy valamelyikünk nem kap valami tuti állást, addig sajnos ez így megy:)

2010. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:))


Na akkor keresnem kell újra egy jobban fizető állást majd :) Egyébként igen, ezt vállaltuk, ez így is van rendjén. De nekem hirtelen túl nagy lett a kontraszt a két "véglet" között. De azt hiszem, mindenki a lehető legjobbat akarja a gyerekének és magának is.


Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 10. 14:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond... ez így van a pénzzel is....

Én bele sem merek gondolni, hogy lesz később, ha suliba megy, kell táska, ruha, stb... nem beszélve arról, hogy adjam férjhez...

És hogy akkor miért szültem gyereket? Mert imádom, és nem hiszem, hogy attól, hogy nem Nike cipője van, már nem is gyerek... szeretjük, van hol aludnia, melegben van és van mit ennie. a többi mindig lesz valahogy..

2010. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is remélem elmúlik ez az időszak egyszer, de én a pénz értékének romlását is nagyon látom mikor veszek egy kis reggelit és otthagyok a kasszánál 2000-3000 forintot.

Szerintem ha visszamész dolgozni és jóval több a fizetésed mint a gyed-ed most, akkor talán jobb lesz.

2010. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi nem szegényedtünk el, ugyanúgy élünk mint előtte. Meg tudom venni a gyereknek a márkás cuccokat is, rengeteg játékot. Félre ne érts, nem felvágni akarok, csak én nem érzem amit írtál. Pedig a gyes nagyon karcsú...
2010. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

mert a gyerek sokba kerül.

van hogy keveset esznek van hogy sokat.

a lánykám ha fejlődési ugrása van annyit eszik hogy kétnaponta kell boltba menni.. az sokba kerül.

2010. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A nem felvágós anyukának üzenem, hogy biztos eddig is a férje vitte haza a nagyobb pénzt, ezért nem érzi a különbséget. :) Én sem akarok felvágni, van megtakarításom, jelentős, (hisz sokat kerestem előtte éveken át, és nagyrészét eltettem), de ez el fog menni egyszer.. ez nem elég a színvonalas élethez.


Sok sikert, és jó gazdálkodást mindenkinek! :)

2010. okt. 11. 09:20
 10/12 anonim ***** válasza:

21:46-os vagyok

Ezt jól gondolod, mindig a férjem keresett jobban és mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy most jobban megy a szekér mint előtte. De sosem lehet tudni, lehet ha majd lesz még egy gyerekem, megváltoznak a dolgok.

2010. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!