Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok a kisfiammal...

Gyeden vagyok a kisfiammal jövő júniusig. Az a kérdésem ha vállalunk még egy babát és terhes leszek mielőtt betölti a 2. életévét, ugyanazt a gyedet kaphatom a 2. babával is ha megszületik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Hacsak nem változtattak közben az alapbéreden.
2010. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy akkor kapod folyamatosan ugyanazt a gyedet, ha megszületik a tesó az első baba 2. életévéig (tehát nem terhes leszel addigra, hanem megszületik a második babád)

ha elsővel lejár a gyed, mehetsz gyes-re vagy táppénzre

DE nem vagyok szakember, én is csak olvasgattam ezeket, szóval nem 100 % hogy igazam van.

2010. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor megszületett a 2. gyerkőc,akkor már a nagy betöltötte a 2-t,és a gyes járt. Nekem le kellett mondanom a gyesről május 28-tól,így május 29-től már a tgyás járt. Persze a mák elfelejtette leigazolni a mep-nek hogy már nem vagyok gyesen,és az újszülöttünk 2 hónapos korában utalták először a tgyás-t. Gondolom Neked is le kell mondanod a gyedről,írásban. A munkahelyeden tudnak ebben segíteni.
2010. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!
2010. nov. 13. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!