Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a dackorszako...

Hogyan kezelitek a dackorszakot a kicsinél?

Figyelt kérdés

Érdekes, sokszor olvasom, hogy azt írják az anyukák, a dackorszak a legnehezebb, meg az a pokoli időszak, stb.

Viszont volt aki azt írta, hogy inkább a kamaszkor a legbrutálisabb.

Hát nem tudom.

Azt hallottam, hogy a hisztit nem ellenségeskedésnek kell venni, hanem annak is van értelme.

Ti hogy vészelitek át ezt az időszakot?


2023. ápr. 11. 08:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

10# Nekem ilyenkor mindig az segít könnyedebben kezelni, hogy a hiszti közepén önkritikát gyakorlok. Elmondom magamban háromszor, hogy én is határozott, akaratos vagyok, az apja is. Én mellé lobbanékony is. Borítékolható, hogy ő nem egy sarokban csücsülő tujaféle lesz. Próbálj meg ilyenkor úgy viselkedni, ahogy te szereted ha viselkednek veled, amikor elszakad a cérna. Nálunk ez beválik, persze a határszabással egyetemben. Ha velem ilyenkor kiabálnak, én mégjobban robbanok. Na a dacos hiszti itt ugyanez. Így nyelek kettőt és csendben kivárok, közben terelgetek/kiveszem a kezéből/elmondom nyugodtan, hogy nem szabad, stb.

Próbáld ki, nekem segít, ha tudatosul, hogy valahol én is pont ugyanilyen vagyok. :D

2023. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#9, oké, de olyannak nem muszáj válaszolni, aki gyerektelen.

2023. ápr. 11. 14:11
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es: igen, teljesen igaz, mar anyosom is megjegyezte, hogy pont ugyanolyam makacssagot vel benne felfedezni, mint bennem :D Koszonpm a tanacsot, igy leirva, elolvasva valoban igy van :) Nalam az a legnehezebb, legfajobb pont, mikor utlegelel, csapkod. Eddig nem csinalta :(
2023. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!