Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a dackorszako...

Hogyan kezelitek a dackorszakot a kicsinél?

Figyelt kérdés

Érdekes, sokszor olvasom, hogy azt írják az anyukák, a dackorszak a legnehezebb, meg az a pokoli időszak, stb.

Viszont volt aki azt írta, hogy inkább a kamaszkor a legbrutálisabb.

Hát nem tudom.

Azt hallottam, hogy a hisztit nem ellenségeskedésnek kell venni, hanem annak is van értelme.

Ti hogy vészelitek át ezt az időszakot?


2023. ápr. 11. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Így, hogy ezt hallgatom hónapok óta, minden túlzás nélkül 24ből lb 8 óra hisztivel, így baromi nehezen. Emellett éjjel szamtalan keléssel, virrasztással.

Minden estére kikészülök tőle. Én csak túlélek.

Kamaszak tesóim. De közel nincs olyan nehéz velük, mint a dackorszakos lányommal.

2023. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű természetű lányom van, vannak nehéz pillanatok, de nem durva egyáltalán. Vele egy élmény ez az időszak (is).

Remélem a kishúga is ilyen lesz, ő még csak 5 hónapos, nem sok vizet zavar :D Amúgy meglepő, hogy a nagyobbik dackorszaka közepébe született bele (3 lesz nemsokára a nagyobb), és mégsem lett ettől nehezebb a dacolás.


Szóval ez lutri. Én így már félek a kamaszkortól, mert a hallottak alapján _valamikor_ nehéz lesz a gyerekkel, ha nem most, akkor később.

2023. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Mert a kamasz tesóid problémája nem a tiéd, a lányod hisztijét viszont te éled túl. Na de nem ez a kérdés...

Dackorszak: türelem, következetesség, humor

Nekem ez a 3 általában beválik. Próbálom humorral elterelni a figyelmét, persze ha nagyon bekotor akkor kell a sok türelem, hogy ki tudjam várni, míg lemegy róla a hiszti. Következetesség pedig azért,mert ha engedek neki egyszer akkor legközelebb is tudja hogy hisztivel célt ér.

Olvass utána mi is okozza a dackorszakot és könnyebb lesz kezelned. Nem azért csinálja higy téged bosszantson, hanem hatalmas belső feszültséggel küzd, amit nem tud másként kifejezni és neked kell megtanitani a módszert amivel kezelni tudja a dühét. Ha te agresszívan reagálsz, akkor az lesz neki termesztés megoldás. Szóval olvass utána mi okozza és máshogy fogsz hozzá állni.

2023. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 11 éves kiskamasz fiam és egy 2,5 éves dackorszakos lányom. Egyik sem sokkal jobb a másiknál, de a kiskamasz rosszabb azért, mert ő kb. mindig ellenkezik, a hisztik azért nem állandóak.
2023. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Az első gyerekemnél durva volt, aztán jött a második. Hát nála igazán durva. Tehát abszolút nézőpont kérdése az egész. Amíg az ember nem lát könnyebb vagy nehezebb esetet, addig nehéz megítélni hogy miképp lehet ezt túlélni. Én azt hittem durva időszak volt az első, de a mostani tényleg kikészít.

Én úgy élem túl, hogy próbálok mindenre felkészülni. Azaz fejben semmi sincs kőbe vésve. Egy rolleres sétára induláskor tisztában vagyok vele hogy hiszti lesz és én viszem majd a rollert meg hasonlók, hogy kövek fognak záporozni mert majd egyszer ha megkérem menjünk le az útról mert jön a kocsi (faluban lakunk) és dobálózni fog, stb. Igyekszem kerülni az olyan helyzeteket amik tényleg nehezek: pl próbálok egyedül vásárolni este ha a férjem otthon van már, eszembe nem jut a hisztisemet magammal vinni. Trükkjeim nincsenek, mert hiába működött egyszer valami (különleges pohárból megitta a gyógyszert vagy hasonló) legközelebb úgysem fog működni. Egyszerűen nem szavad tervezni 😂

2023. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Leginkább humorral. De nem érzem nagyon vészesnek, és úgy tekintek rá, mint "kötelező" fejlődési mérföldkőre :D
2023. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

3!

De az én problémám... máskülönben nem írtam volna le.

Nem kell egyből beszólogatni, belekötni mindenbe...


1#

2023. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az újszülött kort viseltem eszméletlenül nehezen. Akkor mindenkitől megkaptam, hogy de jó nekem, örüljek, amíg ilyen pici, mert majd a dackorszak... Marha jól esett az amúgyis tropa lelkemnek.

Azóta anyává értem, belerázódtam, ráéreztem a dolgokra és azt kell hogy mondjam, eddig sokkal jobban élem meg a dacos időszakot, mint gondoltam. A hisztit azért tudom könnyen kezelni, mert nem hat meg. Egyszerűen nem jut el addig az ingerküszöbig, hogy felhúzzam magam rajta.

Ahogy más is írta, a következetesség és a humor nagy segítség. Nehéz ezt betartani, pláne amikor az ember társaságban van, vagy mondjuk a boltban és 40 szempárt érez a tarkóján egy hiszti közepén, de részemről a lényegen nem változtat. Még messze van, de amennyire féltem a dackorszaktól, most úgy félek én is a tini kortól, mert "na majd akkor megtudom"... Erről egyelőre nem tudok nyilatkozni.

2023. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
0%
Sehogy, mert még nincs gyerekem.
2023. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Èn nehezen. Sokat kell fejlődnöm a fiam miatt, mert most csapott a közepèbe a dolgoknak, 2,5 èves, essig nagyon szèpen kezelhető volt. Èn lobbanèkony, tűzről pattant, makacs nőszemèly vagyok, olyan olaszos vèrmèrsèklet. Hajlamos vagyok alapbòl hangosan beszèlni, ezen sikerült változtatnom többè-kevèsbe, de sajnos nèha felemelem a hangom ìgy is. Nekem nehèz + kisfiam egy hete mindenki után utánasuhint, csapkod, játèkokat dobálja. Eleinte rácsaptam a kezère ezek miatt, de rossz gyerek vagy! monològ, játèkmegvonás ès szokásos nem túl helyes reagálásokkal "jutalmaztam", mondanom sem kell, mindhiába. Olaj a tűzre. Most egy egyszerű ezt nem szabaddal rendezem le, kirakom magam elè a kezem állj, nem bántunk! Mèrges vagy? Ordìts, mint egy oroszlán, illetve anya szeret, ha mèrges vagy is ès megölelem van most. MRemèlem csitul ez a borzalom nála. Múltkor konrkètan pofán ütött. Nem szeretnèm, ha oviban is csapkodná a társait :( Nyilván èn vagyok a hibás, nem jò pèldát adtam, nagyon szeretnèk változtatni most ezen. De marha nehèz. Nem akar indulni, öltözni, pelust cserèlni, tehát amit mondom, hogy lesz, annak az ellenkezőjèt csinálja, akarja csinálni. Viszont vannak jobb napjai is, akkor tènylet egy tünemèny. Ez a durva rèsz kb 2 hete tart...
2023. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!