Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet tesztelni előre...

Hogyan lehet tesztelni előre egy nyelvtanárt hogy ne az legyen hogy hónapok múlva se ismeri a gyerek a nyelvet? 80 ezreket dobtam ki eddig ablakon/hó

Figyelt kérdés

#nyelvoktatás gyereknek magán
2023. febr. 18. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Kell egy darabig járni hogy kiderüljön. Esetleg érdeklődni kell ismerősi körben, korábbi tanulóktól, hogy jó e az illető. Ugyanakkor a nyelvtanulás feltételezi a komoly otthoni munkát (napi minimum 1 óra), tehát lehet hogy nem a tanárokkal van a gond...


Testvérem angolul tanít, dinamikusan halad azzal a kamasszal, amelyik otthon elvégzi a feladatokat. Azzal viszont nem tud csodát tenni, aki hozzá sem nyúlt az anyaghoz otthon, és a heti 1*90 perc gyakorlatilag állandó ismétlésekkel telik el. Ő szokott szólni, hogy ennek nincs értelme és nem haladnak emiatt, de rengeteg kollégája van, akik évekig dolgoznak ugyanazzal a diákkal, mindenféle előrelépés nélkül...

2023. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek az elsővel. Én is készítettem fel nyelvvizsgára diákokat, aki akarta, érdekelte, foglalkozott vele, az haladt, amelyik csak kényszerből járt meg sz*rta le az egészet, az nem.
2023. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem lógja el a gyerek az órákat? Hány óra volt eddig? Honnan tudod, hogy nem fejlődött? Miről számol be, hogy zajlanak az órák? Szeret a gyerek járni? Hány éves?
2023. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jo. De én úgy kezdtem hogy bölcsisen beadtam. Csak annyit kértem hogy ne hallja a magyart. Csak beszélgessenek játszanak és MINDENT csak idegen nyelven mondjon mert olyan kicsi, hogy anyanyelvi szinten tanul!

De a tanito mégis kéoekről akart szavakat memoritaltatni. Az autonom tanulásra magolásra egy bölcsis nem képes!6 éves korban érik meg erre az emberi agy ezert is van akkortol iskola! Es az istennek se értette meg hogy nem magoltatni kell egy bölcsist, nem képesek így rögzíteni, tapasztalati úton tanulnak!

Pár hónap mulva is csak annyit makogott a gyerek amit tőlem tanult. És SEMMI nem maradt meg neki a tanártol és soha egy dal ének szó mondat el nem hagyta a száját es SEMMIT nem tud idegen nyelven ma se.

De közben majd'százezreket dovok ki!

Meg van ez az online oktatás is amit SZUPER jónak tartok. De az is ill még több, százezrek!

Így bele se merek kezdeni. Mert baromi sok ennyi tanulópénznek hogy vagy bejön vagy nem..

2023. febr. 18. 10:52
 5/15 A kérdező kommentje:
És lassan 9 éves nem tudSEMMIT idegennyelven, de a pénz meg elszállva az éterbe
2023. febr. 18. 10:54
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
A nyelvtanulás nem hónapok. Nem fog idegen nyelven beszél pár hónap után (hacsak nem baromi szorgalmas és van is hozzá érzéke). Plusz folyamatosan, otthon is gyakorolni kell vele. Meg rengeteg múlik a gyereken is. A fiam 4 éve tanul angolul, hiába gyakorolunk itthon kellett mellé egy plusz tanár, aki heti 2x segít neki már egy éve lassan. Hiába tanult elötte már ~3 évet, az első 1-2 hónapban semmi látványos nem történt. Aztán beindult, egyszere szebben halad, már látni a javulást, főleg hogy már vannak sikerélményei is, így egyre bátrabban mer beszélni is . Nem mindig csak a tanáron múlik, a szülőn és a gyereken is.
2023. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Te hagytad ott hónapokig, pedig láttad, hogy nem megfelelő a tanár, ez a te sarad. Erre 4 óra után is rájöhettél volna! Vidd Helen Doron iskolába, az pont erre való, ne magántanárhoz. Gyerek, közösségben a helye.
2023. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
A bölcsis gyereked hirtelen 9 éves lett? És közben mi történt?
2023. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Hatos vagyok. 9éves? Akkor már kb negyedikes, már a suliban is tanul elvileg. Bölcsis kora óta hurcolod ide oda nyelvet tanulni, plusz ott az iskola is. Ha így sem ragadt rá szinte semmi, akkor lehet nem a tanároknál van csak probléma. Vagy baromira nem érdekli, vagy már csak azért sem tanulja, esetleg van valami más gond. Mást hogy tanul? Nyelvtant, természetismeret stb? Azok mennek?
2023. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Jézus. A kisgyermek nyelvtanulása nem így néz ki... Anyanyelvi környezetbe kell lerakni. Még egy angol nyelvű ovi sem túl hatékony, minimum egy full time anyanyelvű bébiszitter kéne. A kisgyermek tök máshogy tanul nyelvet, emiatt ott sima órarendszerben nem tud hatékonyan tanulni. Nyilván a tanár sem komplett ha ilyet bevállal, de nem is értem mi az elvárás így.
2023. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!