Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 évesnél mennyi hiszti,...

2-3 évesnél mennyi hiszti, ami kornak megfelelő, és mikortól lehet gyanakodni, hogy idegileg nincs valami rendben a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszakban majdnem minden normális. Vannak erősebb akaratú gyerekek.


De mi az, hogy idegileg nincs minden rendben? Azért ez összetettebb annál. Pl nálunk a tej és tojás allergia okozott ördögűzős örjöngést, szerencsére hamar kiderült. Diéta hiba után jöttünk rá hogy a keményvonalas hisztiknek gondoltak durva allergia miatt voltak. De ez csak egy, millió oka lehet.

2023. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sima hiszti abbamarad záros határidőn belül.

A lányomnak idegrendszeri éretlensége van,és autista.


Ő 2-3 éves korában 2.5 órát is képes volt vigasztalhatatlanul sírni,hisztizni,ordítani.

Ott nem segített semmi. De tényleg. Se a magára hagyás,se az ölelés,megbeszélésről szó sem lehetett (el se jutott hozzá az információ).

Eközben előfordult önbántalmazás is a frusztrációtól. Sokszor vérig.


Remélem, érződik a különbség.

2023. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szinte napi szinten van valamiért 1 órás hisztije, mert kitalált valamit. Általában hülyeség miatt, mert ami nem teljesíthetetlen, azt megcsinálom neki. De olyan is volt, hogy már a sokadik dolgot nem adtam oda, mert kiszúrja a szemét vele, erre mérgében elkezdte ütni a szemét. Ha őrjöng akkor nála se használ semmi, egy bizonyos idő őrjöngés után lehet megvigasztalni öleléssel. Nem tudom, mi a normál. Én csak tesómat láttam közelebbről, amikor ennyi idős volt, de ő nem volt ennyire boldogtalan, mindenen problémázós.
2023. jan. 31. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Próbálj következetes lenni. Ha néha engedsz akkor mindig messzebbre megy el.

Kevés de azok világos határok legyenek. Abból nem engedsz.

2023. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4

Nem akarlak megsérteni, de nem az volt a kérdés, hogy mit csináljak a hiszti ellen, ráadásul ilyen alapszintű tanácsot adni már kb. sértés, mivel azt feltételezed, hogy még idáig se jutottam el gondolatban, vagy nem néztem utána ennyire se.

2023. jan. 31. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem sertesz meg, ebből a mondatból gondoltam, hogy nincsenek egyértelmű dolgok, hanem ő irányít :


ami nem teljesíthetetlen, azt megcsinálom ne


De akkor bocs. ☮️

2023. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!