Hátrányára válhat egy kisgyermeknek az orvosilag nem alátámasztott "felesleges" fejlesztés?
2 éves egészséges kislányról van szó. 1 évesen volt néhány Dévény tornás kezelésen egy kicsit megkésett mozgásfejlődés miatt, azonban teljesen behozva önmagát és társait már nincs semmi problémája. A beszédben jóval előrehaladottabb a többieknél.
A dévényes háttért tekintve gondolom úgy, hogy egy játékosabb fejlesztés (mondjuk tsmt) nem árthat. Mi a véleményetek erről? Annyi mindent hallani az iskolában előbukkanó tanulási/viselkedési problémákról, hogy ezt megelőzendő eszembe jutott ez a lehetőség. Foglalkoztatott mást is ez a "probléma"? Köszönöm!
Biztosan nem árthat, sőt, valószínűleg hasznos is lesz.
Vannak olyan nem terápiás, inkább játékos mozgásfejlesztő foglalkozások, ahol sokat és egyenletesen fejlődik a gyerek, és közben irtó jól érzi magát.
(Végre egy szülő, akinek fontos ez!)
Ártani nem árt, bár úgy tudom, a tsmt-nek vannak olyan elemei, amit nagyon szoktak utálni a gyerekek.
Viszont ezekre a mozgásfejlesztő foglalkozásokra nagyrészt azért van szükség, mert a gyerekek iszonyú keveset mozognak. Pár száz méterre is kocsival hordják őket, ha egy kicsit is kellemetlenebb az idő, már nem mennek ki napokig, játszótérre vagy nem is mennek, mert anyuka utálja, vagy ha le is jutnak, a gyerek ott is agyon van féltve, nem hagynak neki semmit, és így nincs lehetősége gyakorolni a természetes, fejlesztő mozgásformákat. Lehet hordani fejlesztő tornára, nem árt, de ha van lehetősége minden nap eleget mozogni, biciklizni, mászni, egyensúlyozni stb., akkor igazából felesleges.
Szerintem otthon játékos formában vagy kirándulás közben családostul sokkal jobb élmény lenne neki is. Szerintem ilyen esetben ez fölösleges idő és pénz kidobás. Nézz játékos fejlesztőket és legyetek együtt.
De amúgy kárt nem teszel vele .. 😊
Ezek lehetnek hátrányok:
- elveszi a szabad játék idejét és azt hogy a gyerek a saját ütemében fejlődik, babakorban a mozgásfejlődést is befolyásolhatja
- anyagilag és logisztikailag megterheli a családot
- megváltoztathatja a szülő hozzáállását a gyerek egyes dolgaihoz, a hitét abban hogy a gyerek egészséges és jól fejlődik
- lehet diagnózis tévesztés és emiatt benézhetnek valós gondot, pl egy lelki okot (persze ennek a fordítottja is gond).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!