Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon féltem őt. Mindenki...

Nagyon féltem őt. Mindenki így érez, mikor előszőr megy oviba a gyeremeke?

Figyelt kérdés

Eddig beszoktatás volt, mostt már marad egyedül. Félek nem figyelnek rá eléggé és összetöri magát, lezuhan a csúszdáról.... Egy ovónő egy csoportra, kb 30 gyerek és egy dajka, de azt nem is látni. Nem kevés ez?

A lányom kis szeleburdi, vakmerő, olyan hajmeresztő dolgokra képes, hogy ihaj. Ideges vagyok, megőrülök, ha valami baja lesz. Még olyan kicsi a társaihoz képest is, nincs egészen 3 éves, de mennem kell dolgozni, hogy megéljünk, így már felvették az oviba.


2010. szept. 8. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltettem a gyerekeimet,pedig óvónő vagyok :))) Nyugodj meg, az óvónők többsége nagyon felelősségteljes, jól végzi a munkáját, vigyáz a rá bízott gyerekere. Tudom, hogy nehéz elhinni, de egy óvónő kicsit az anyja is a gyerekeknek, tudják, hogy némelyikük mennyire mozgékony, "bátor". Én is évekig dolgoztam, volt jó pár félelmet nem ismerő gyerekem, de szerencsére egyetlen balest sem történt amikor én voltam velük. Ilyenkor az embernek ezer szeme nő... Ha te ennyire félsz,a gyereked is megérzi, hogy feszült vagy, ő se fogja tudni jól érezni magát! Erre azért ügyelj :)
2010. szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem a lányomat, én is főleg a testi épségét. Ő már középsős, de még mindig nem tudom megszokni, hogy nem tarthatom rajta a szemem. Néhány naponta mindig valami aprócska sebbel, karcolással jön haza, vagy meséli, hogy bekoppantotta a fejét, stb. Ilyenkor persze elkap a gyomorgörcs, de próbálom magamtól gyorsan elhessegetni a félelmeimet, nehogy pont én vonzzam be a nagyobb bajt. Néha egyébként már én is nevetek magamban, amikor épp a legfrissebb sérülését mutatja...

Ilyenkor arra gondolok, hogy ez is a gyerekkor része, és a kisebb sérülései révén tanul meg egyre jobban vigyázni magára.

2010. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak bölcsis (most lesz 3 éves), hát néha nekem is eszembe jut, hogy amilyen kis faltörő kos, bármi baja történhet. De szerencsére még soha semmi komolyabb nem volt, és tényleg nagyon figyelnek rájuk. Oké, a bölcsi más, ott kevesebb a gyerek, de hát ilyesmi akár otthon is előfordulhat. A fiamnak is akadnak kék zöld foltjai, de hát szerintem ez a gyerekkorhoz tartozik :) Anyukám ironikusan úgy hívja ezeket a foltokat, hogy "jóság jel" :D
2010. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most lesz 2,5 éves és most kezdtük el az ovit.Én is nagyon aggódom miatta,h mit csinál addig amíg nem vagyok mellette!A mi ovinkba úgy vannak a csoportok,h van idősebb gyerek is a csoportban meg pár hasonló korú mint az én fiam.De igazán az rémített meg hétfőn,h egy kisfiú aki olyan idős mint a fiam egy nagyobb gyerek lelökte a lépcsőn...szegénykém fejjel lefelé jött!!!Pedig van 3 óvónéni is a csoportban.Sajnos ilyenkor én mindig arra gondolok,h akár ki is törheti a nyakát!!!!

Előtte is volt egy eset amikor az óvónéni után jött egy pici lefelé a lépcsőn és 3-4 lépcsőfokot gurult lefelé.

Na szóval ezek után mire gondoljon egy anya?!?!Persze biztos történik ilyen máskor is csak én azt nem látom.Így mindig bennem van a félsz nehogy baja essen,pedig még csak 2-órát hagyom ott egyedül.

2010. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,4 éves és érdekes én nem féltem. Persze Ő elég megfontolt, most van 3.napja bölcsiben. Bízom benne és a gondozónőkben is.
2010. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!