Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért fél mindenki a 15h oltástól?

Mért fél mindenki a 15h oltástól?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdést elolvastam mielőtt kaptuk a szurit és nagyon sok olyan választ kaptam hogy lázas lesz utána meg hasonló de szerencsére semmi baj nem lett tőle :)
2011. jún. 23. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Mert otthon vannak a gyerekkel 3 évet és unatkoznak. Valamiért muszáj panaszkodni, had legyünk már igazi magyar emberek!
2011. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Én nem féltem, itt ezen a GYIK-en monden túl van parázva:-(((
2011. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

előz

elsőnek tök igaaza van, a magyar ember mindig atlál valami álokot a panszkodásra, ha meleg van, az baj, ha esik, akkor az........

2011. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Én azért féltem a 15 hós oltástól, mert az utcánkban néhány éve egy baba a 15 hós oltás utáni láztól meghalt. Annyira felment neki, hogy nem tudtak mit kezdeni vele.


Ezért én kifejezetten rettegtem tőle!


A lányom soha egyetlen oltástól nem volt se lázas, se hőemelkedéses, de a 15 hóstól 2 napig lázas volt.


A kicsi fiam pedig mindig minden oltás után lázas volt, ezért nála még jobban féltem az oltástól Ő 2 napon keresztül volt lázas, aztán 2 napig hőemelkedéses, aztán pöttyös, aztán megint lázas....szóval több, mint egy hétig küzdöttünk, mire magunk mögött hagytuk.


Nem mondom, hogy muszáj parázni tőle (én mondjuk alapból aggódós vagyok), de elbagatelizálni sem kell. Azért, mert szerencsére nálatok nem volt semmilyen probléma, még nem kell azt hinni, hogy másnál sem lehet. Örülj a szerencséteknek inkább! Nem egyformák a gyerekek, és természetes, hogy a szülők aggódnak, nem kell őket megszólni érte!

2011. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2011. jún. 23. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 12 honapos mult amikor megkapta a 15 honapos oltast.

Akkor okozhat gondot ha valaki tojasfeherje allergias mert az oltas nyers tojasfeherjet tartalmaz. Igy a tojas bevezetese altalaban oltas elott 2-3 honappal tortenik, hogy kideruljon. ezert kulfoldon 9-10 hoanp a tojas bevezetese mert ott az oltas 12 hhonaposan van, nallunk Magyarorszagon 12 honap a tojas bevezetese mert az oltas 15 honaposan van. Van tojasfeherje mentes is de az dragabb igy csak az alergias gyerekeknek rendelik meg de automatikusan nem adjak. En szemely szerint nem feltem tolle mert tudtam, hogy nem alergias a kisfiam. Sot nallunk egyszerre 2 oltast is kapott. A "15 honapos oltast" es az agyhartya gyuladast is egyszerre. Igy sem lett semmi gond. Laza volt kicsit de nekem eszembe sem jutott felni. A laz azt jelzi, hogy a szervezete reagal az oltasra, termeli az ellenanyagot. A laz a szervezet harca a korokozok ellen. Persze csillapitani kell de nem jelent kulonosen rosszat.

2011. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, valóban sok minden túl van misztifikálva, főleg a terhes témakörökben. De! Mikor kapta a 15 hós oltást a gyerkőcöd? Mert a 15 hós oltás jellegzetessége, hogy nem utána következő nap lázasodik, hanem 2 héten belül lázasodhat. Nálunk így volt, hogy 2 hétre rá megmagyarázhatatlan láza volt 1 napig azt hiszem, erre vezettük vissza.
2011. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy félelem nincs bennem, de számítok rá, hogy ez után az oltás után tényleg lesznek tünetek. A lányom egyetlen oltást sem "érzett" meg, de a 15 hónapos után kb 10 nappal tényleg lázas lett egy kicsit.

Tehát ezt több gyerek tolerálja rosszabbul, mint a többit. AMelyik gyerek meg más oltás után is belázasodik, annak az anyukája gondolom jobban fél ettől, mint a többietől.

2011. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés amit belinkeltél nem túlzás...

A fiam megkapta az oltást, hazajöttünk, megebédelt, majd lefeküdt aludni. Amikor 2 óra múlva felkelt, ráállt és szabályosan összeesett, pedig nem puhány gyerekem van! Több, mint 1 napig nem bírt ráállni, pedig borogattam rendesen. A láz 9 nap múlva jött elő, egyik pillanatról a másikra 40 fokos láza lett, amit 38,5-re tudtunk csak levinni. Az, hogy nálatok nem volt mellékhatás örülj neki, bár én inkább azt mondom hogy jobb, mert a szervezete felvette a küzdelmet az oltóanyaggal, így biztos hogy kialakult a megfelelő védettség a betegségek ellen.

Az első válaszoló meg inkább menjen bulizza ki magát, mert hamar eltelik a nyár és kezdődik a suli! A felnőttek dolgaival majd ráér foglalkozni, ha gyereke lesz...

2011. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!