Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg, akiknek...

Hogyan oldjátok meg, akiknek nincs segítsége?

Figyelt kérdés
Ha betegek a gyerekek, nem tudnak óvodában menni, és nincs segítségetek, hogy oldjátok meg? Egyszerűen nem tudjuk ezt tovább csinálni, az egyik héten a férjem van táppénzen, a másik héten én, egyikünk el fogja veszíteni az állását.
2021. nov. 25. 08:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9!

Nem az 5-ös vagyok, de válaszolok.

A férjem azokra a napokra vette ki a szabadságot. Év végéig, ez év júniusban kezdtem.

Jövőre meg felváltva fogjuk kivenni a szabit.

2021. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok. Még annyit hozzáteszek, hogy mi 3 napot dolgozunk, utána 3 nap itthon. Egy hónapban 2 nap ütközik csak.
2021. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ez volt állandó cirkusz melóban bent. Főnök is cseszegetett, kollégák is mert miattam ugye rájuk több hárult. Mi úgy oldottuk meg, hogy én felmondtam. Azért én mert az én fizetésem a férjemének a harmada volt kb nagyságrendileg.

Szerencsések akinek nem betegesek a gyerekeik, nekünk azok minden immunerösitő ellenére is.

2021. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es! A mi helyzetünk speciális, mivel mindketten fogorvosok vagyunk, magunk alakítottuk ki a rendelési időnket, azután megy el a másik, ha hazajött az egyik. Amúgy a munkahelyünk 10 percre van az otthonunktól, tehát nem órák vannak 2 műszak között, ha mégis megcsúszik valaki a délelőttel, akkor a másik elindul oda babakocsival.

5-ös voltam

2021. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van, felváltva megyünk tappenzre. Mondjuk a ferjemtol elvarjak, hogy olyankor is dolgozzon, csak akkor itthonról. Home office nálunk egyáltalán nincs (csak a lockdown alatt), náluk hivatalosan nincs, de tappenz alatt otthonról kell ellátni ugyanazt a munkát, amit bentről csinálna. Most éppen én vagyok itthon a kruppos gyerekkel, de nagyon gáz, mert ebben a hónapban én összesen egy hetet dolgoztam, előtte én voltam beteg.

Szerencsére a gyerek már ritkán beteg, nagycsoportos, de két éve, vagy előtte, még bölcsiben elég sokszor volt beteg, ott nagyon ki is akadtam, mert mindenki behozza betegen a gyerekét, szinte csak mi tartottuk otthon rendesen, aztán frissen gyógyulva kapásból lefertőzték állandóan.

2021. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl sok lenne, akkor kérvényezem, hogy dolgozhassak otthonról. Baromi nehéz, de más ocpió nincs. Van egy bébiszitterünk, ha nagyon kilóg a lóláb, akkor pár napig ő vigyáz rá. Persze érdemes utánaszámolni, hogy mondjuk az esetetekben megéri-e egyáltalán... Ilyenkor is igyekszem később menni, vagy előbb ellógni.

Az egyik nagyi is tud néha segíteni, de még ő is dolgozik, így ha nagy a gáz, akkor ő utazik vidékről hozzánk pár napra.

Egy nagypapa van a közelben, 1-1 napokra rá is rá lehet bízni.

Szóval összességében elég nagy logisztika. Szerencsére elég rugalmas munkahelyünk van, tudjuk úgy alakítani, hogy itthonról is menjen a munka, de nyilván ez nem olyan hatékony, így jellemzően este, éjszaka megy a munka, amikor már mindketten otthon vagyunk. Nem egyszerű.

2021. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A váltott műszak nem viseli meg a párkapcsolatot?
2021. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó akiknek összejön a váltott műszak nekünk összecsúszna,nah meg akkor két autó kellene hiszen az egyikünk nem érne haza addig mire a másik úton kellene legyen a munkahely felé.
2021. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!