Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen engednéd tömegközl...

Hány évesen engednéd tömegközlekedni a gyermeked?

Figyelt kérdés

9 éves kislányom van. Nagyvárosban lakunk (nem Budapest).

A város szélén élünk, ő pedig a belvárosba jár iskolába. Egyenlőre minden nap kocsival elvisszük,érte megyünk, de nekünk nagyon kiesik az a rész,és majd egy óra őt elvinni s onnan beérni a munkába.

Gondolkodunk azon hogy menjen e villamossal. A villamos a házunk előtt megy el, tehát ott szállna fel, és kb.15 perc még felér vele a belvárosba, s onnan csak 5 perc az iskolája, fel kell sétálni az utcába.

De én még ugy érzem kicsi ehhez.

Ti mit gondoltok? Ki mikor engedte egyedül el a gyermekét?

Köszönöm a válaszokat! Minden ötletnek nagyon örülök!


2021. szept. 30. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem felsős korban már el lehet engedni (10-11 év). A lényeg, hogy egy párszor menjetek együtt tömegközlekedéssel, hívjátok fel a figyelmét a veszélyekre. Legyen nála mobil. Ha normális a környék, ráadásul reggel csúcsidőben sokan utaznak, akkor nincs gond. Engem anno arra tanított anyukám, hogy legelöl szálljak fel, és a sofőr közelében legyek, ha baj lenne.....Nincs esetleg vmi osztálytárs, akivel együtt mehetne villamossal?
2021. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az életkor számít, hanem hogy érett-e rá a gyerek. Ezt meg nektek kell tudni. Ha azt írod, hogy még kicsi ehhez, mi nem tudunk vitatkozni, mert nem ismerjük. Az út valóban nem bonyolult a leírtak alapján. Én úgy csináltam, hogy első alkalommal elkísértem a fiamat. Át is kellett szállni. Aztán kapott telefont, pár napig kommunikáltunk, hogy merre jár. Majd már erre se volt szükség. Ő akkor kezdte a 6. osztályt. De mint mondtam, az számít, hogy te szerinted el lehet-e engedni egyedül.
2021. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ ő mennyire érett meg erre.

Esetleg osztálytárs,iskolatárs nincs a közelben, akivel együtt mehetne?

Ketten vagy kisebb csoportban szerintem ők is magabiztosabban viselkednek és ha bármi történik mégsem érzi azt,hogy egyedül van.

Vannak családi applikációk,amit telefonra telepítve nyomon lehet követni hogy épp merre jár,ez is adhat egy plusz biztonságot a szülőnek.

2021. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem gyalog jár az iskolába. Nem engedi, hogy elvigyem.

Szintén 9 éves.

Az elején elkísértem és elmagyaráztam neki, hogy mire figyeljen.

Szerintem ha egy párszor elkíséred és elmagyarázod neki te is, hogy mire kell figyelnie nem lesz gond.

Én nem szeretem ha hazafele az osztálytársaival jön mert akkor sokkal figyelmetlenebb és szétszórt.

2021. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
9 évesen simán elengedném (normális környéket feltételezve). Prsze attól is függ, hogy a gyerek mit akar. Igaz, ha szorong tőle, könnyen lehet, hogy csak a te aggodalmadat tükrözi vissza, de attól még valódi a szorongása, félelme.
2021. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát nagyon félteném az biztos de ki lehet próbálni. 2-3 napig elkísérném, hogy biztosan tisztában legyen azzal, hogy hol kell leszállni, elmagyaráznám neki, hogy mik a szabályok a villamoson stb, megfigyelném, hogy vannak-e ismerős gyerekek/felnőttek akik szintén ott szállnak-e fel/le ahol a gyerek és esetleg tudnak-e együtt menni. Amúgy a hármas nem írt hülyeséget. Jó lehet egy ilyen helyzetjelző applikáció is és mindenképpen fel kellene hívnia ha bent van az iskolában.
2021. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten biztosan nem engedném, minden attól függ, hol laktok és milyen részen kell átmennie, mennyire tömött a tömegközlekedési eszköz akkor, mikor ő menne vele.


Falun simán engednék sétálni 9 évest, kisvárosban leengedném okosórával a környékbeli utcákra, nagyvárosban csak keresztutcákig mehetne 9 évesen, mindenképp okosórával ellenőrizve.

2021. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3%
Fu de szánalmas ez a sok túlféltő szülő... Egy darab, gyáva, önállótlan fos lesz a gyerekeikből..
2021. okt. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiamat egyedül negyediket korától engedtük, de mondjuk neki nem volt újdonság a tomegkozlekedes, mert előtte is járt busszal, csak nem egyedül.
2021. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!