Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fenékre csapás ha több a...

Fenékre csapás ha több a soknál jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 22:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
53%
Ezért van ennyi tiszteletlen, beképzelt kölyök manapság, mert sokan így gondolkoznak, hogy nem szabad rá ütni a gyerek fenekére. Pedig, de, igenis nevelni kell! Én mikor rosszat csináltam, úgy kikaptam, hogy ajjaj, aztán mégis rendes ember lett belőlem, nem vagyok agresszív, nem szeretem az erőszakot.
2021. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%
Utolsò, nem vagy rendes ember, mert szerinted rendjèn van megütni egy gyereket. Elfogadod az erőszakot, ha kiszolgàltatott ember ellen irànyul.
2021. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%
Ismeretlenül ítélkezel utolsó válaszoló, semmi gond. 🤣🤣
2021. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
56%

Különben tényleg meg lehet nézni hogyan viselkednek azok a gyerekek, akik "jaj kicsim ne csináld" mondatokon kívül semmilyen nevelést nem kapnak.

Rugdossák az anyjukat, verik magukat a földön, képtelenség fegyelmezni őket. Nem azt mondom h verjünk agyon minden gyereket és ordibáljunk velük egész nap, de az a mentalitás, amivel manapság sokan "nevelnek", egyszerűen nem működik. Még az is elítélendőnek számít, ha a sarokba ültetjük a gyereket gondolkodni.

2021. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
59%
Nevelési célzattal, tudatosan ráütni, visszaütni számomra is elítélendő. De ha már az első indulatból kiszaladt egy ütés, akkor ne problémázd túl. Megtörtént, ha nem tudod elengedni a bűntudatot, a gyerek azt tűpontosan megérzi, kihasználja. Inkább készülj a legközelebbi esetekre mentálisan, hogy mit fogsz csinálni. Ha megüt vagy megrúg a gyereked, első pont, hogy megpróbálod megelőzni és megakadályozni. Ha nem sikerül, akkor olyan komolyan és elszántan kell mondanod neki, hogy ez mennyire helytelen, mintha a konnektorba dugott volna egy fémtárgyat vagy kiszaladt volna az útra. Az érzelmeidet nyugodtan fejezd ki, de szavakkal, ne tettekkel. "Anyát soha nem szabad megütni! Ez nagyon csúnya dolog! Most nagyon mérges vagyok rád! Ne is szólj hozzám egy ideig!" Ha ezt kellően komolyan és szigorúan adod elő, akkor ez egy komoly következmény lesz a számára, megtanulja, hogy a durvasággal súlyosan árt az emberi kapcsolatoknak. Fontos, hogy ezután ne te szólj hozzá először, kérjen ő bocsánatot, mutasson megbánást. Addig nincs játék vele, sem foglalkozás, sem mosoly. Ez hatásosabb és hasznosabb, mint egy pofon. Mellesleg őszinteségre neveled, az érzelmek kimondására.
2021. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
45%

Hat en ellenzem a verest DE

Engedtessek mar meg h ne keljen elturnom h a gyerekek akit egesz nap intezek es kiszolgalok meg meg is usson. Volt h ramcsapott mert nem tetszett neki vmi en visszacsaptam a kezere

Vagy kiszaladt az utra mosolyogva ott a segere kapott

H megharapna (ez meg nem volt )a szajara csapnek

Es kepzeld azota ha latom h emeli ram a kezet gondol egyet es megsimogat es puszit ad helyette!!!

Masert sosem utnem meg de nehogy mar neki mindent szabadjon csak mert gyerek!

2021. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
31%
A gyerek semmivel sem tartozik azért, mert felneveled. Tudod te mekkora a konkurencia, hányan várnak egészséges, fehér babára? Ha úgy döntesz, hogy nem kell, 100ak ugranak a helyedre csak azért, hogy nevelhessék, eltarthassák a gyermeked helyetted, csak ebben az országban, jobb anyagi helyzetben, magasabban képzettebbek(esélyes). A gyerek érték, úgy is kellene vele bánni!
2021. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
32%
Na ez a nagyon rossz hozzáállás 27. A gyerek nem érték, a gyerek az egy gyerek. Egy pici ember. Se több, se kevesebb. Sajnos ma ezer számra nőnek föl úgy gyerekek, hogy azt képzelik körülöttük forog a világ, mert az anyák már nem anyák, hanem szinte személyi szolgák.
2021. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
45%

Lol, mert az emberi élet nem érték?


A gyerekek élete pedig mindenhol óvva volt, bármelyik korban éltek is az emberek, a kisgyerekeket óvták, előbb haltak a férfiak, a nők, majd a gyerekek. Sőt, a legtöbb állat is értéknek tekinti a kölykét, pláne felnőtt fajtársaival szemben, az életét adja a legtöbb a kölykeiért.

2021. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
37%

29, azért az állatvilággal ne jöjjünk. A hím oroszlán pl simán széttépi kölykét, ha úgy érzi konkurencia lesz később.


Igen a gyerek érték. De nem azért mert gyerek, hanem mert ember. Pontosan ugyanannyira értékes mint én vagy te, se jobban, se kevésbé. Éppen ezért, mivel magamat is értékesnek tartom, egy percig nem fogom hagyni, hogy verjen a gyerekem.

2021. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!