Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik várhatók el 2.5 éves...

Mik várhatók el 2.5 éves kislánytól?

Figyelt kérdés

Nincs nagyon kisgyermekes ismerősöm (gyerekkoromban sem volt körülöttünk kicsi) így pár dolog elgondolkoztat hogy vajon normális hogy nem megy neki, vagy többet kéne foglalkozni, tanítani egy egy dologra.

Fogkrémet kiköpni? Levest enni egyedül? Puzzle-t egyedül kirakni? Saját (vezeték is) nevét ill családtagok keresztnevét? Stb.

Bármi másról is ide kapcsolódóan szívesen olvasok.


2010. aug. 22. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A fogkrém kiköpés - az még nem "kötelező" ennyi idősen, úgy tudom

Leves: van amelyik 1.5 - 2 éves csodálatosan eszik, de körülöttem több 2.5 éves még malackodik, úgyhogy ez esetleg normális ha nem megy még szépen, de azért már az én 1.5 évesen is villázik, kanalazik csak disznómódra

Puzzle: attól függ mekkora. Apró, neki valót már kellene elvileg, de van amelyik 2.5 éves le sem tojja.

Név: tanítás kérdése, van 2 éves ismerős baba nálunk amelyik tudja a nevét (vez és kereszt)


Nem érzem óriási problémáknak amiket leírtál. Lehet, hogy ő másban meg tök ügyes, ami más 2.5 évesnek még nem megy.

2010. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ő egyenlőre a fogkrémet lenyeli, majd utána úgy csinál mintha köpne :)

Villával szépen eszik, kanállal is azért nagy része a szájába kerül, de olyan esetlenül csinálja.

Puzzle-t 9 darabosat segítséggel rakja ki.

Saját keresztnevét tudja, meg néha néha az én és az apja keresztnevét.

2010. aug. 22. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyen rendesen az asztalnál. Ha uzsonnára kenyeret stb.-t kap,akkor üljön szépen és ne rohangásszon,amíg eszik.

Napközben egyedül játsszon a játékaival. (Amivel szeret és tud is játszani) Este pedig segítsen azokat a helyére rakni.

Ha valamit "nem szabad",akkor azt ne tegye,és ne hisztizzen érte.

Beszéljen lehetőleg tisztán és értelmesen. Ehhez az is kell,hogy a felnőttek se selypítsenek és ne használjanak értelmetlen szavakat:mint pl. hamcsi,törcsi stb.

Este a mese után maradjon az ágyában,és aludjon reggelig. Legfeljebb inni keljen fel,de akkor se várja,hogy kiveszik az ágyából.

Ebben a korban már lehet próbálkozni a szobatisztasággal,bár még nem mindig sikeres.

A szülők nevét és a sajátját jó,ha tudja,de ez nem minden kicsinek megy.

Ugyanígy már tanítani kell köszönni,de tapasztalatom szerint,csak akkor köszönnek,ha éppen kedvük van.

2010. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20-40-es te normális vagy??
2010. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem a 20:04-es valami robotgyereket képzelt el... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2010. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hihihiiiii, 20.04, bocs az offért, de az kicsit sok nekem is.

Az én két és félévesem úgy eszi a levest, hogy tésztás még a haja is, ha olyan kedve van, akkor a tányér fölé hajol és csak a ruháján lesz kicsi.. kkor és annyit eszik amikor és amennyit kér.. most kezd ragozni, a családtagokat keresztnevén szólítja, bilibe is wcbe is pisil, néha a bugyiba is megy és persze odakint a fűbe is leguggol pisilni. Számol 1-től 10ig, 5ig sikeresen meg is számol dolgokat, az apja is én is számolgatunk sokat vele. Megeszi a zsírkrétát és ha olyanja van, a falra is rajzol, a papírra egyenesen remekel az állóegyeneseivel és a csigabigaformákkal (na ez persze enyhe túlzással) rajzait megnevezi, de csak ő ismeri azt fel, mi csak rábólintunk, másnap már az nem virág, hanem hászikó. Este egyedül próbálkozik a megmosakodással, fogatmosni nem tud, csak harapgálni a fogkefét és megenni a fogkrémet, kétnaponta engedi, hogy én is jól megsuvikoljam fogait. Hajat mosni utál, rémálom, mint az orrszívás is, mert még orrot fújni nem tud, bár tanítgatom, több kevesebb sikerrel. Most ott tartunk, hogy rájött, fel is lehet szívni..inkább hagytam volna a tanítását... Cipőjét felveszi leveszi egyedül ügyesen, az ajtóban is leveszi a cipőjét, ha kintről bejön, mert ezt látja anyjától apjától, családtagoktól. Nem tanítottam. Este magától fárad el, mesét hallgatva velem alszik el, majd éjszakára magára marad szobácskájában és ha éjszaka felébred, mert szomjas, vagy rosszat álmodik, boldogan ölelkezünk akár reggelig. A 6 darabos fa puzzle-t egyedül képes kirakni kis segítséggel, de nem mindig sikerül. ockából házat tornyot épít, fagolyókból gyöngysort nyakláncot fűz. biciklizik, pedálos autót vezet, rollerrel próbálkozik. énekelni, táncolni nagyon szeret, ha zene szól, nyugodtabb is ezerrel. Ha tévé üvölt, nyugtalanabb. Udvaron néha elmegy az esze és nyakig sáros vagy homokos, de éppen ettől csodálatos gyermek! Rohan, szalad, rendszeresen plezúros mindkét lába, és naponta vannak egyéb testrészein is bepanthenre váró horzsolások. A pocsolyában rendszeresen tácol, a hűvösebb napokon eső után is legalább két ruhát is váltunk. A NEM SZABAD tiltásra felfigyel, ha éppen nem látom, azért is! Pl turkálni a konyhakukában, vagy kidobni játékot, könyvbe rajzolni.. ezeket neki MUSZÁJ megtenni, mert az attól érdekes, hogy azt nem szabad. Éppen ezért sokszor a nincskedvem ebédelni alkalmakkor NEM SZABAD enni abból a tányérból mondatok éppen jól jönnek az étvágy meghozáshoz. Persze vannak szigorítások is, ha a kukába pl továbbra is dobál, nem a gyerek a hibás, hanem én, mert az a kuka rossz helyen van, vagy éppen túl színes... teszek ellene, néhány napra eltűntetem a kukát, mire visszakerül,fel sem tűnik, hogy ott van... Na sorolhatnám reggelig, de mennem kell, mert a kicsi egyhónaposom ébredezik az éjjeli szopira. Még annyi, hogy minden gyermek más ütemben fejlődik, példa neki mindig a szülő és környezet, foglalkozni pedig igenis kell velük sokat, és segíteni nekik, hogy mindent maguk csinálhassanak!!!! jóéjt ;)

2010. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!