Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit várhatok el és mit nem...

Mit várhatok el és mit nem egy 2,5 évestől?

Figyelt kérdés

Vagyis már kicsit több, mert szeptemberben volt 2,5 éves.

Anya vagyok, de annyira összezavarodott bennem minden, hogy komolyan nem tudom mit várhatok el a kicsitől és mit nem....

Anyám ezt mond , a védőnő mást mond , a sógornőm, az ellenkezőjét, anyosómról ne is beszéljünk....stb.

Leírok pár példát:

1. Elvárhatom, hogy egyedül pisiljen( mert tud csak lusta, nekem kell fognom a fütyijét)


2. Elvárhatom, hogy egyedül egyen, mert nem igazán akar, meg ha rábízom az evést pedig együtt ülünk az asztalnál, akkor nem eszik szinte semmit.


3.Elvárhatom tőle, ha megkérem este, hogy pakolja el a játékokat, esetleg csináljuk együtt???


4. Mennyire kell önállónak lennie, mit engedjek neki és mit ne?


Olyan nagy kavarodás van a fejemben, hogy komolyan nem tudom hogyan bánjak vele sokszor.


2009. dec. 3. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Ez az önállósodás nem megy egyik napról a másikra. Amilyen szellemben neveled a kisfiad, oly módon várhatsz el töle lassacskán egyre többet. Az én kisfiam már 4 éves (szintén szeptemberi).

Mi ülve WC-ztünk, így sokáig ott voltam vele, mert rá kellett ültetni (de fütyit fogni sosem kellett). Most már egyedül jár, mert tudom hogy megmossa a kezét, s nagy WC után is rendesen megtörli magát. (Sok gyermek csak 5 évesen tudja rendesen végezni a dolgát).

Az evés: én sokáig etettem, aztán magától jött, hogy maga akar. Mivel jó evö (ettöl is függ), így ilyen idösen már maga evett. Összevágni, összekaparni stb. ezt még én csináltam.

A játék elpakolást már másfél évesen kezdtük. Nagyon sokáig együtt csináltuk.

Szerintem jól csinálsz mindent, csak nagyon sokan belebeszélnek (mint mindig, mert ebben a témában sok az okos), s ezért zavarodtál össze. Beszélj más hasonló korú gyerekek anyukájával, cserélj tapasztalatot, s akkor tudni fogod, hogy hol is tartottok pontosan. De azért ne tedd magasra a lécet, mert ha sok kudarc éri a kisfiad, akkor az lassítja a fejlödést.

2009. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Az én lányom 2,5 éves én csak azt várom el és nem engedek belőle hogy a játékait déli alvás és esti fürcsi előtt szedje össze.

Mi még mindig 2 kanalas módszerrel eszünk a bilit WC-ét együtt használjuk igaz nekük nincs fütyink de a puncit én törlöm neki.

Ne foglalkozz mással!!!!! Nekem is mondtak sok mindent én annak örülök hogy teljesen szobatiszta egészséges!

2009. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Azt lehet elvárni a gyerektől amit te elvársz tőle! Ha elvárod hogy egyen egyedül akkor ennie kell egyedül, ne etesd majd elkezd önállóan enni. Meg kell neki mondani, hogy már nagyfiú egyedül kell ennie. És így a többi dologgal is. Én kezdetektől fogva önállóságra neveltem és tényleg nagyon önálló, mert neki az a természetes.
2009. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

próbálok mindent de valahogy nagyon nehéz lett vele a dolog.

OIlyan mintha egy ideig biztos kezekben tartottam volna a dolgokat és most szétcsúszott minden a nevelés terén.

Ő is nagyon megváltozott és én sem vagyok olyan mint az elején.

Lehet hogy a saját bizonytalanságom ragad rá?

Nagyon csúnyán viselkedik.

Már nagyon sok tanácsot kaptam a csúnyabeszéd ellen, de semmi sem használ, komolyan semmi.

ma nálunk voltak a nővéremék és elküldte őket is melegebb éghajlatra, meg szinte ontja magából a csúnya szavakat.. :-(

KOmolyan már senki sem szeret hozzánk jönni, főleg játszani vele mert annyira csúnyán viselkedik :-(((

Teljesen el vagyok keseredve.

2009. dec. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!