Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 évestől 2-ig mennyit...

1,5 évestől 2-ig mennyit változik egy gyerek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat.Az én kisfiam is rengeteg apróságban fejlődött.A beszédben el vagyunk maradva,de nagyon sok mindent megért,megmutatja,hogy mit szeretne.Egyedül jön a lépcsőn.A kézügyessége is rengeteget fejlődött.Egyre gyakrabban szól a bili miatt.És még rengeteg apróság van a fél évvel ezelőtti állapothoz képest.
2011. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém ebben a korban is sokat változott, de inkább 2- 2,5 éves koráig fejlődött rengeteget.


1-1,5 koráig vált stabillá a járása, ekkor kezdett el pár szót "pötyögni". Más jelentősebbet nem is tudok kiemelni. Nálunk valóban a 2 éves kor utáni időszak volt hatalmas változás.

2011. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1,5-2 évig kezdett el beszélni, ügyesedett a mozgása, bátrabb lett.

Viszont 2-2,5 év között változott sokkal többet.

2011. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fiam 21 hónapos, nem sokat változott az utóbbi pár hónapban, inkább előtte, ugye mikor elindult :) ő nagyon aktív, nagyon ügyes volt mindig a mozgásban, de most kicsit megállt, bevárta a kortársait :)

beszélni most kezd de még inkább a haladzsa a jellemző, én pont 2 éves kora után várom a nagy áttörést, amikor már rendesen fog beszélni (remélem), akkor jobban meg tudjuk majd beszélni a dolgokat és elmondja reményeim szerint, hogy mit akar, most inkább ssak nyőg nagyokat ha valami nem tetszik vagy hisztizik, így nem is mindig azt kapja amit szeretne ;)

2011. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mozdulatai is sokkal ügyesebbek, valahogy sokkal finomabb, már nem olyan babás, és sokkal értelmesebb is lett. Amit a többiek még nem írtak, az az hogy a memóriája is nagyon jó lett: Mindent megjegyez már, olyan kis apró dolgokra visszaemlékezik, ami kb 1 hónappal ezelőtt történt, és még nekem is gondolkodnom kellett hogy honnan szedi. Pl ha meglát vmit, amit pár hete, hónapja látott valahol, valakinél, akkor egyből mondja hogy az az. Már mindent, de mindent megjegyez első hallásra, és legközelebb mondja. Nem kell neki többször megemlítsem mint régebben.

De még sokmindent tudnék írni.

2011. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy már írták. 2-2,5 év között van a hatalmas fejlődés.

Kisfiam mondatokban beszél, összefüggéseket lát nagyon sokmindenben, számolni, színeket, játszótéren minden gyerekkel együtt akar játszani, szobatiszta lett, emlékszik és elmond hónapokkal azelőtti történéseket.

Pl. kb 2 évesen apja levitte a közértbe és nem tette be a bevásárlókocsiba. Kisfiam összetört egy üveg bor, amitől nagyon sír a fiam.

Most 2 év 8 hónapos és ma is mondta, hogy "összetörtem a bort amikor apával voltunk, de most nem fogom."


Már nagyon jó humorérzéke van, mókázik, kezd rafinált lenni.

sorolhatnám még.....

Előtte nem vettem észre közel sem ekkora fejlődést.

2011. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!