Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig várhatok a szorulással,...

Meddig várhatok a szorulással, mielőtt beöntést adnék neki?

Figyelt kérdés

A két és fél éves fiam 3. napja nem kakil. Felhívtam a dokit, s a szakrendelőbe küldte beöntésre. Ezt én durvának találtam, s tovább érdeklődtem. Kaptam Laevolacot a gyógyszertárban, ahol azt is elmondták, hogy házilag is tudok beöntést csinálni, de majd csak utolsó próbálkozás legyen ez. Előbb jöjjenek a hashajtók. Védőnő szintén hashajtókat, étrendváltoztatást javasolt. Csak egyet nem kérdeztem meg. Hány napig próbálkozhatom, mielőtt beöntést adnék neki? Belefér még egy nap?

Úgy néz ki, semmi nem használ. Se glicerines kúp, se kaják, se Laevolac. Ráadásul egy félórás harc, míg megissza a hashajtót egyáltalán. Így is csupán 10 ml-t ivott, a többit kiköpte, kifolyt, stb. Hogy fogom ezt minden nap megcsinálni vele, míg rendeződik a széklete? Szándékosan visszatartja a kakit.



2011. nov. 5. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, sajnos én nagyon gyakorlott vagyok a témában. Beöntést egyedül is tudok már neki adni ,amikor már napok óta szorongatja. A Leavolacból reggel éhgyomorra 20 ml kéne adni,teheted tejbe, teába,kakaóba, attól az még jó.A beöntés alkalmanként sokkal jobbat tesu neki,mint hogy tele legyen szegény.
2011. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tesz neki
2011. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor most kirobbantom beöntéssel, aztán megy tovább a Laevolac-kúra. :(

A doki különben nekem azt mondta, hogy a Laevolacot szigorúan éhgyomorra és töményen adjam, akkor hatásos. Ez a nehezebbik része nekünk, mert nem issza.

Neked ezek szerint működik vízben, tejben oldva is?

2011. nov. 5. 17:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

megint én

Nagyon sok orvost végigjártunk és mindegyik mondta hogy bele lehet tenni a leavolacot folyadékba. Ha megissza a narancslevet vagy a teát,tedd abba. A beöntésről annyit, hogy én vettem rendes beöntő cuccot, ami felnőttnek való, van gyereknek is pici gumigömbös beöntő, de semmit nem ér, neki se kezd mert csak sír. Nagyon fontos a sok vazelin a cső végén, kb 1,5-2 deci mehet minél gyorsabban.

2011. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is folyadékba rakom,még a betegtájékoztató is azt írja hogy így gyorsabban hat.
2011. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Beöntés én három székletmentes nap után csinálok. Hála mostanában nem kellett. Sajnos mi nyár elején voltunk kórházban, mert eldugult a gyerek:( Ott napi két beöntés volt három napon keresztül, kipucolták rendesen. Azóta talán háromszor csináltuk itthon. Nekünk is a gumis körteforma beöntő van, hatásos. A lényeg, hogy erősen kell nyomni a vizet befele, hogy robbantsa szét a kakát.

Nekünk a Laevolac nem használ semmit. Teába tettem, mert töményen nem mertem adni. Féltem, hogy annyira tömény, hogy ha félre nyel, akkor elkezd tőle fuldokolni.

2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én meleg vízbe raktam a laevolacot (1,5 decibe 3 evőkanál), így írja az utasítás is a gyorsabb hatást.

Én nem csinálnék még beöntést.

Adj neki dupla-tripla adag laevolacot, meg akár kúpot 2-3 óránként, amíg ki nem jön minden belőle.

Beöntés szerintem a legutolsó legyen.

3 nap még nem olyan sok, csak azért gondolom.

Ja igen, a kúpot is lehet jól bevizezni, akkor jobban hat!!! (utasításban le van írva)

2011. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki véleményét. Mindenki hasznosakat írt, megy is a zöld kezecske.

Tegnap orvosi segítséggel megcsináltuk a beöntést itthon. Ma pedig hígított Laevolackal kezdtük a napot. Remélem, hamar rendeződik a helyzet, mert azért a beöntés, hiába nem fájdalmas, nagy stresszel, üvöltéssel járt a kisfiam számára. Egyébként nekünk is a körtés-pumpás készüléket adták a gyógyszertárban, és é n is kínlódtam vele. A körtét először is nehéz feltölteni vízzel, minthogy pici nyílása van, és kinyomni sem sikerült sosem teljese mértékben, a fele mindig benne maradt. Használatához szívesen vennék még ötleteket tőletek.

2011. nov. 6. 09:25
 9/13 anonim ***** válasza:

szia!

Az én fiam egy ideje 4 naponta kakál-néha egyedül is, de leginkább kúp segítségével.Ő is visszatartja, de lehet,hogy csak ritkábban kell neki.Szerintem még nyugodtan várhatsz 1-2 napot,ha nem fájlalja a hasát...

2011. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem fájlalja a hasát, de mindkét doki akivel beszéltem, és a védőnő is azt mondta, hogy 2-3 nap után már ne várjak. Beöntést javasolnak. A doki nem javasolja a Guttalaxot, de két védőnő is azt ajánlotta.
2011. nov. 8. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!