Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol tudnám megnézni, hogy...

Hol tudnám megnézni, hogy mennyi gyaloglást "várhatok" el egy adott életkorú gyermektől?

Figyelt kérdés

Nálunk nagy távokat kell megtenni egy közértig is... 26 hónapos gyermekem mostanában már azért oda-vissza le tudja sétálni (800 m kb.), viszont azt látom, hogy a szomszéd lány a hasonló korú gyermekével több, mint egy kilómétert gyalogoltat rendszeresen.

Hol tudnék ennek az infonak utána nézni?


2010. febr. 7. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ne értsd félre kérlek... csak 1 példa. Össze-vissza kajtattam a neten, könyvekben hogy egy adott életkorú/nagyságú babának pl. mennyi kg-osnak "illik" lennie? sehol nem találtam ilyent. Mert nincs is :)) szóval van olyan baba, amelyik 800 m-ert megy, van amelyik 1200at..ez van:)

2010. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs sehol szabály.A gyerekek jobban bírják a gyaloglást sokszor,mint a felnőttek.Ha fáradnak,akkor pár percre megállnak,és mennek tovább.Semmi baj nincs a szomszédod babájával.Nem fogja túlerőltetni a kicsit.
2010. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás kérdése.Sétálj vele sokat,és indulj el bátran meg fogsz lepődni,mennyit bír.Én nyáron lepődtem meg,egy rendezvényre mentünk ami jó messze volt,busz nem járt arra.Lementünk,egész nap rohangáltak,aztán hazagyalogoltunk.Hihetetlen volt,de simán bírták a 3 éves gyerekeim is.
2010. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is muszáj gyalogolni, ráadásul 15.hetes kismama vagyok. A fiam 20 hós, a nyáron kezdtem "tréningelni" szép fokozatossak, és most kb. 1,5km gond nélkü megy neki, de hagynom kell hogy pihenjen és csak utánna indulunk persze sokkal lassabban haza...
2010. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyszer édesanyám az óvónővel beszélgetett erről az unokahúgom miatt és ő azt mondta, hogy az akkor 3,5 éves gyermeknek 10 perc séta bőven elég lenne. Ez maradt bennem, ezért vagyok bizonytalan.

2010. febr. 7. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 27 hónapos a fiam,én is "tréningeltem" a városközpontig (másfél km) és másfél km vissza, nagy pocakkal terhesen, hogy ne kelljen tesókocsit venni, hát semmire se jutottam...

Még 37 hetesen is volt,hogy hazafelé cipelnem kellett:/

Aztán én is azt hallottam egy gyógypedagógussal beszélve,hogy nem való a 2-3 éveseknek a hosszas monoton gyaloglás, mert ők még nem úgy osztják be az erejüket mint egy felnőtt.Ez a fiamra igaz is, mert sokszor rohan az elején aztán egyszercsak kipurcan és nem hajlandó jönni tovább:)

Itthon meg ha egésznap kint kell lenni az udvaron végig rohangál fel alá, biciklizik stb., az megy neki, gondolom épp ezért mert nem hosszabban tartó egyenletes teljesítményt igényel a dolog.

2010. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nincs olyan, hogy mennyit "kell tudnia" gyalogolni. Már csak azért sem, mert van olyan gyerek, aki már 9 hónaposan jár és van olyan, aki csak 18 hónaposan indul el. Ilyen nagy különbségek mellett nyilván nem lehet összehasonlításokat tenni.

De egyébként tényleg "gyakoroltatás" kérdése. Én nyáron ráköteleztem az akkor 16 hónapos kisfiamat, hogy sétálunk. Egész nagy távokat tettünk már meg, mire 18 hónapos lett, 3 kilómétert is lesétáltunk. Aztán jött a tél és egy métert sem akart sétálni, csak ölben utazni, mert nem szerette a havat. Most megint szoktatom a sétához és újra megyünk 1,5-2 kilómétert, mostmár a hó ellenére is. Szóval egy kicsit érdemes erőltetni, mert így szokják meg. Az első 100 méteren még nekem is hisztizett, ordított, de hamar felfedezi a séta örörmét. Én azért vagyok séta párti, mert a szomszéd lassan 4 éves kisfia még a mai napig nem megy egy tapodtat sem, csak autóban utazik, meg ölbe kérezkedik. Na ezt akarom én elkerülni.

2010. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ne érts félre: nem "feszített tempójú katonai gyaloglásról" van szó! Szép lassan sétálunk, van, hogy 100 méterenként megállunk, megnézünk egy fán lévő odút, egy galambot, egy kutyát, olyan is van, hogy 5 percet guggolunk egy kis földben lévő lyuk mellett, hogy mi lehet benne. Szóval sokszor több, mint 2 órát is csavargunk így és ez nem unalmas neki.
2010. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A sétát én is pártolom természetesen, de nem akarom, hogy feleslegesen terheljem.

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 8. 12:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!