Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónaposnak doki felhúzta a...

20 hónaposnak doki felhúzta a fitymáját. Kenni kell most neki és felhúzni minden nap. Nem teszünk ezzel rosszat?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, nem szabad piszkálni, de aggasztott, hogy még mindig egyáltalán nem lehet neki felhúzni, így ma az oltáson rákérdeztem a dokinál. Ő felhúzta neki. Óvatosan, lassan csinálta, 3x is felhúzta, a gyerek meg se nyikkant, nem panaszkodott. Azt mondta a doki, hogy van neki egy kis szűkülete egy részen, de nem vészes, mert ahogy felhúzta nem vérzik és nem repedt be.

Írt fel rá szteroidos kenőcsöt, és minden este fürdés után fel kell neki húzni és bekenni.

Ma este néztem, és a fitymája végén 3 picike csíkban a bőre mégiscsak meg van repedve. Nem sebes, meg nem vérzett, de látszik, hogy ott picit sérült a bőr.

Utána felhúztam, ahogy a doki mutatta és bekentem. Nekem fájlalta a felhúzást, de én sokkal ügyetlenebb volt, és így elsőre bénáztam szegénnyel.


Kérlek, nyugtassatok meg, hogy jól tettem, hogy hagytam a dokinak felhúzni? Hosszú távon ez jó lesz majd neki, és szépen megoldódik ez a kis szűkület a krémtől meg a húzgálástól?



2021. márc. 23. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Jól tetted. El fog múlni a kis sérülés.
2021. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Én erről előbb a védőnőt kérdeztem. A doki nálunk is egyből rántotta volna le. Szóval azt mondta hogy 7!!!! éves koráig kell teljesen felválnia.
2021. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is nem rég kérdeztem az orvosunk. Megnézte annyitt mondott van 1 minimális szűkülete de még pelenkás ne bántsuk mert vissza tapadhat. Majd ha szoba tiszta lesz akkor mutassuk meg egy gyerek sebésznek.
2021. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fütyi dolog az amit kb mindenki máshogy mond

Nekünk pl a védőnő azt, hogy nem szabad hozzányúlni, a gyerekorvos azt, hogy 3 éves korára teljesen hátrahúzhatónak kell lennie a bőrnek, egy kórházban dolgozó orvos azt, hogy 15-16 éves korig nem kell vele foglalkozni...

Az én fiam 5 múlt, kb 1/3áig mozdul a bőr, azt mondta a gyerekorvos, hogy nyárig oldjuk meg mi, különben ő fogja.. Picit húzott neki rajta, fájt neki és napokig kb hozzá sem érhettünk neki, nem hagyta.

Mi is itt vagyunk tanácstalanul, hogy hová menjünk vele.

De azt mondják, ha már egyszer fel lett húzva akkor csinálni kell tovább, mert akkor ugyanolyan lesz, mint volt

2021. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki azt mondta, szobatisztasagig rá se néz, ha tud sugárban pisilni. Majd utána foglalkozunk vele, ha szükséges.
2021. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja kérdező neked semmikepp ne legyen buntudatod emiatt.
2021. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Addig hátra lehet húzni, míg engedi a bőr.

En csecsemő korától így csinálom, és már nincs sok, hogy hátra lehessen húzni teljesen. Én nem is tudom, hogy tisztítja az, aki nem húzza hátra.

2021. márc. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ilyet nekünk is mondott a gyerekdokink, hogy szobatisztaságig nem kell vele foglalkozni, aztán hogy 6-7 éves koráig még rendeződhet, stb...

De amikor a 4,5 éves fiamnak még mindig csak minimálisan lehetett hátrahúzni, akkor a férjem erősködött, hogy mutassuk meg valaki hozzáértőnek, mert neki is volt szűkülete, és márpedig szerinte ez nem oké.

Szóval kértem időpontot egy (magán) gyermekurológushoz, aki majdnemhogy lebszta a férjemet, amikor elvitte a gyereket, hogy miért vártunk ennyit, miért nem vittük hamarabb. És hogy ezt bizony húzkodhattuk volna otthon, meg várhattuk volna a csodát érettségiző koráig is, semmi nem történt volna, úgy le van tapadva. Ezután bekente a kisfiam kukiját egy zsibbasztó krémmel, és egy spéci szerszámmal kb. másfél perc alatt visszafejtette a bőrt. Meg sem nyikkant a gyerek közben, persze utána 2-3 napig a fürdés meg a krémezés fájt, de túl lettünk rajta, és azóta is gyönyörű neki.

Szóval én azt mondom, hogy akinek kétsége van, az inkább vigye el, mutassa meg orvosnak, mert lehet, hogy tényleg csak élettani szűkület/letapadás, ami helyrejön magától, de az is lehet, hogy be kell avatkozni, mint pl. nálunk.

És nyugi, nem tesztek rosszat, csak figyeljetek oda, hogy rendesen húzzátok hátra, nehogy visszatapadjon! Sajnos elő tud fordulni. Pár napig rossz lesz, de utána többet nem lesz vele gondja a fiadnak.

2021. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nálunk, mint kiderült, nem letapadás volt, hanem a fitymája egy gyűrűben nagyon szűk
2021. márc. 24. 08:50
 10/13 anonim ***** válasza:
8 igen, de nálatok valós volt a probléma és a gyerek már szobatiszta volt. Ezért mondta nekünk is a doki, hogy szobatosztasag UTÁN foglalkozunk vele, ha szükséges. De a gyerekorvos nem csinál vele alapból semmit max ugyanígy tovább kuld. De ilyennel en is maganba mennek amúgy, ahogy az állami ellátást ismerem képesek lennének visszarantani szárazon azt hello...
2021. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!