Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónaposnak doki felhúzta a...

20 hónaposnak doki felhúzta a fitymáját. Kenni kell most neki és felhúzni minden nap. Nem teszünk ezzel rosszat?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, nem szabad piszkálni, de aggasztott, hogy még mindig egyáltalán nem lehet neki felhúzni, így ma az oltáson rákérdeztem a dokinál. Ő felhúzta neki. Óvatosan, lassan csinálta, 3x is felhúzta, a gyerek meg se nyikkant, nem panaszkodott. Azt mondta a doki, hogy van neki egy kis szűkülete egy részen, de nem vészes, mert ahogy felhúzta nem vérzik és nem repedt be.

Írt fel rá szteroidos kenőcsöt, és minden este fürdés után fel kell neki húzni és bekenni.

Ma este néztem, és a fitymája végén 3 picike csíkban a bőre mégiscsak meg van repedve. Nem sebes, meg nem vérzett, de látszik, hogy ott picit sérült a bőr.

Utána felhúztam, ahogy a doki mutatta és bekentem. Nekem fájlalta a felhúzást, de én sokkal ügyetlenebb volt, és így elsőre bénáztam szegénnyel.


Kérlek, nyugtassatok meg, hogy jól tettem, hogy hagytam a dokinak felhúzni? Hosszú távon ez jó lesz majd neki, és szépen megoldódik ez a kis szűkület a krémtől meg a húzgálástól?



2021. márc. 23. 21:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 Persze, de még amikor elvittük, akkor is nem egy helyen hallottam, olvastam, plusz a gyerekdokink is legyintett, hogy ááá, ráér az még iskolás korban is rendeződni. Hála az égnek, hogy megmutattuk, és igen, pontosan ezért vittük mi is magánba. :)

(#8)

2021. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bár nem értek egyet avval, hogy öt éves kor előtt ilyet tesznek egyes orvosok (és tudtommal ma már szerencsére nem kapkodja el a legtöbb doki), de be szokott gyógyulni. Gyerekkoromban szüleim ismerőseinek fia is, én is átestünk ezen, és sokan mások, mert annak idején már 1-2 évesen rendszeres volt orvosok részéről. Nagy baj mint következmény nem jellemző. Azonban a makk, sok ilyen esetben, eléggé érzéketlenné válik. Ez nem katasztrófa a gyermek későbbi nemi életére nézve, de nem is előnyös. Ugyanis amikor tini korban, vagy felnőtt korban elkezdődik a nemi élet, nem csak a makk okoz élvezetet. Ettől függetlenül nem kellene érzéketlenné tenni a makkot. A legtöbb ilyen beavatkozás miatt ugyanis a fityma nem nagyon csúszik már rá spontán a makkra, nem védi azt, így a makk idegvégződései nagyrészt elhalnak az alsógatya miatti hétköznapi spontán dörzsölődéstől. Hasonló tehát a következmény, mint a metélt férfiaknál (azaz kisfiúknál, később férfiaknál).
2021. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

A sérülés begyógyul. Csináld, amit az orvos mondott, ha még durvább sérülései lesznek, vidd el hozzá.

Rosszab, ha begyullad a fityma alatt.

2021. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!