Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Affektív apnoés kisgyereknél...

Affektív apnoés kisgyereknél is használható a "sírni hagyós" módszer az altatásban? Félek, hogy a lányom képes lesz elájulni, ha soká hagyom sírni. Már nem egyszer megtörtént.

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

A könyben is le van írva, de remélem olvastad, hogy beteg gyerekeknél nem alkalmazható!

Egyeztess szakorvossal!!

2010. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis!meg ne próbáld!Teljesen egészséges gyerek is hányásig tud sírni ettől a remek módszertől,egy beteg gyerekkel isten tudja mi történhet.
2010. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

A sírni hagyós módszer megviseli a gyerekeket, a te gyerekedre pedig szerintem veszélyes is, én nem tenném a helyedben.


[link]


olvasnivaló:


Az utóbbi években több olyan könyv jelent meg, amely azt ígéri a fásult, kétségbeesett, a kimerülés határán álló szülõnek, hogy bombabiztos módszerét követve néhány nap alatt rá lehet szoktatni gyermekét az egyedüli elalvásra és az éjszaka átalvására. Ezek a sikerkönyvek alvászavarnak minõsítenek egy olyan jelenséget, tudniilik az éjszakai ébredést és a szopival való elalvást, amely teljesen normális a csecsemõ részérõl. Azt sugallják, hogy a szülõk rontottak el valamit a gyereknevelés körül és mindjárt tálcán kínálják a szerintük üdvözítõ megoldást is. A módszer lényege dióhéjban: az esti rituálék után elköszönünk a gyerektõl, lekapcsoljuk a villanyt és kimegyünk a szobájából. Mivel a gyerek sír, bizonyos idõközönként bemegyünk hozzá, biztosítjuk róla, hogy megvagyunk, de nem vesszük föl. A gyerek 1-2 óra sírás után elalszik, s a szerzõk szerint ez az idõ napról napra rövidül, mígnem a gyerek megtanul magától elaludni.


A valóság azonban az, hogy nem azt tanulja meg a kisgyerek, hogy hogyan aludjon el önállóan, hanem reményvesztetten, kimerülten alszik el. Azt tanulja meg, hogy a szülei, akikben eddig bízott, akik eddig odaadóan törõdtek nem csak a testével, de a lelkével is, becsapták, magára hagyták, amikor egyedül érezte magát, amikor félt, amikor szüksége volt rájuk. A kisgyerek így elveszíti a bizalmát a szüleiben és közvetetten az egész világban. Ez a bizalmi válság akár egész életére kihathat.

2010. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Ez nem egy betegség, nem kell szakorvoshoz hordani a gyereket. Csupán arról van szó, hogy ha nagyon felizgatja magát, akkor képes elájulni, nem levegőt venni sírás közben.
2010. aug. 18. 20:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom,ahogy a cikk írta. Csupán néhány "kedves" ismerős, akik tudatában vannak annak, hogy a lányom ilyen, már megőrjítenek ezzel a hülyeséggel. Még azt is megkaptam, hogy a gyerekemet pont azzal készítem ki, hogy altatom... szerintük, ha sírni hagyom, megtanulja, hogy ha leteszem, akkor igenis alvás van... De így, ha melléülök, melléfekszem, se tart sokáig az altatás, nekem meg pont jó, hogy olyankor kicsit leülhetek. Majd megtanul aludni, amikor ő megérik rá :) Köszönöm a válaszokat!!!
2010. aug. 18. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene sírni hagyni ezeket a szegény gyerekeket?

Az én kislányom másfél éves, most kezdte el átaludni az éjszakát, én másfél év alatt nagyon keveset aludtam, de hát nem azért szültem őt, hogy aztán meg egyedül hagyjam a szobájában, bezárva egy rácsos ágyban sírni!


Ha szüksége van rád, annak oka van.

Szerintem ez nem "elrontható" dolog.

Engem anyukám kerget az őrületbe azzal, hogy mennyire elrontottam a gyereket, hogy nem hagytam már az elején sírni "kicsit", akkor megszokta volna, hogy éjjel nem kel hozzá anya, és átaludná az éjszakát.

De hát számít rám ez a szegény kis pöttöm, akkor miért ne kelnék?

Nem véletlenül sír, hanem vagy fáj neki valamije, vagy rosszat álmodott, vagy szomjas, vagy egyszerűen csak oda szeretne bújni az édesanyjához.

Én amondó vagyok, hogy rövid az az idő, amit így tölthetünk a gyerekünkkel, és sokkal hosszabb lesz az, amikor ő már felnőttként éli nélkülünk a világát.

Én kihasználom ezt az időt, és nem hiszem, hogy attól "elromlik" a gyerek, ha éjszaka nem hagyják hányásig ordítani.


Végülis az idő engem igazolt: már gond nélkül átalussza az éjszakát, és nem "treníroztam".

Egyszerűen most jött el az idő, hogy már éjszaka nincs rám szüksége, hanem nyugodtan, békésen alszik.


Akár beteg a gyerek, akár egészséges, mint a makk, én biztos, hogy nem hagynám sírni éjszaka, tök egyedül, bezárva.

Nem azért vártam rá aggódva kilenc hónapig, hogy aztán meg magára hagyjam.

Ez az én véleményem, és már sokat "kaptam" itt miatta, de nem érdekel.

2010. aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Teljesen igazad van!!!! É is így gondolom, ahogy írtad. Csupán az ismerősök orra alászeretném dugni a kapott válaszokat. A kislányom már 2 éves, többször volt már, hogy kisebb sírás közben nem vett levegőt, elernyedt, a szemei fennakadtak... Nem kívánom senkinek azt az érzést, amit olyankor érzek! Pedig olyankor ott vagyok vele, nem hagyom egyedül.... Tudom, hogy kell viselkedni 1-1 ilyen alkalommal, tudom, hogy veszélytelen, de akkor se jó se a gyereknek, se nekem. Épp ezért nem is szoktam hagyni fölöslegesen sírni... számomra ez a fajta módszer inkább kondicionálásnak tűnik, nem gyereknevelésnek... Köszönöm a válaszokat! Biztos vagyok benne,hogy nem fogok a gyerekkel kísérletezni, majd ő is megtanul egyedül elaludni. 20 évesen már senkit nem kell altatni :)))
2010. aug. 19. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:
én már nem tudok semmit hozzáfűzni,mert az utolsó válaszoló leírt mindent,amit gondolok.Teljesen egyet értek vele.Csak még azt azért leirom,hogy az én két éves kislányom sem vesz levegőt sírás közben,és soha,de soha nem hagyom sírni.Milyen dolog szegény magatehetetlen kisgyereket magára hagyni,amikor kétségbe van esve,és még szegény fel se fogja,hogy miért hagyták magára.Jajj,ha erre gondolok,mindig sírhatnékom van.
2010. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyetértünk :)))!!!! Köszi neked is!A tiéd is képes elájulni? Mióta csinálja? Az enyém 3 hetesen kezdte (nem tudtam azonnal odamenni hozzá, mikor sírni kezdett. Mire a nagylányon felvette (1 perc), elernyedt a teste, csak lógott a kezében... Olyan volt, mint aki már nem él... Rossz visszagondolni!!!!! Azóta volt, hogy nagyobbat esett és olyankor nem vett levegőt, meg hasonlók. Szerencsére már tudom, mit tegyek, ezért nem ijedek meg :)
2010. aug. 19. 14:02
 10/10 anonim ***** válasza:
szia!Utolsó vagyok.Mivel nekem első baba,én minden megnyikkanására ugrottam pici korában,ugyhogy akkor nem sírt,mert szerencsére nem volt hasfájós.Már nagyobbacska volt(6 hónapos),mikor ücsörgött,és hátraesett.Na akkor nem vett levegőt,és belilult a szája.Totál padlón voltam.Meg egyszer volt,hogy sétált utánam amikor kezdett tanulni menni,és elesett,de nem verte be magát nagyon de megijed,és fel akadt a szeme,belilult a szája,én kiabáltam neki,párom fürdött,csurom vizesen rohant ki a fürdőből,én hiába fújtam(addig bevált),nem vált akkor be,párom kicsit megpofozta a vizes kezével,és ugy tért magához.most meg már rettegünk hogy nehogy megint ez legyen vele.Senkinek nem kivánom.Rémes
2010. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!