Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor a Suttogó-s módszer...

Most akkor a Suttogó-s módszer sírni hagyja a babát, vagy sem? Semmiképp sem hagynám, akkor is tudnám alkalmazni?

Figyelt kérdés
Már olvastam ezt is, azt is róla. Jó lenne elolvasni, de csak akkor érdekel, ha egyáltalán nem kell sírva magára hagynom a babát. Egyetlen alkalommal sem! Szóval nem azt kérem hogy írjátok le a módszert, csak hogy így is érdemes-e elolvasnom, mert nem sok időm van rá amúgy.
2009. jún. 20. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elolvastam és azért nem arra alapoz, hogy hagyd üvölteni órákig a babát. Nem mondom, vannak benne fura dolgok, de hasznosak is. Sztem olvasd el, veszíteni nem vesztesz semmit, aztán eldöntöd, hogyan tovább.
2009. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első könyvet olvastam, ill. beleolvastam, nekem az bejött, hogy nyugodt körülmények kellenek neki, hogy aludjon, és ha sír akkor nyugodtan mondogattam neki, hogy itt van anya nyugodj meg, tudom fáradt vagy és bejött...

Egy hós kora óta 21-22körül elalszik és ha fel is kel csak enni és alszunk tovább.

8,5hós baba anyuja

2009. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM. És nem kell készpénznek venned, amit ir, ha nem értesz vele egyet, de egy olvasást szerintem megér, én meritettem pár trükköt belőle. Aranyigazságnak szerintem semmit nem szabad venni, amit olvasunk, amúgy sem. Én kb 3 óra alatt olvastam ki, nem nehéz olvasmány, belefér szerintem. Szivesen kölcsönadom, ha gondolod, irj e-mailt.
2009. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

szia! tudom, hogy így nem leszek egészen hiteles, mert nekem nincs gyerekem, de a közelmúltban tanultam pszichológiát, és több szakirodalmat is olvastam! mindenhol arra helyezik a hangsúlyt, hogy sírva sose hagyd magára! van, aki azt hiszi, hogy egy idő után úgyis abbahagyja, és később tényleg kevesebbet fog sírni, de nem azért, amiért ő gondolja! a gyerek ilyenkor valamilyen segítséget kér, nem biztos hogy fizikailag, lehet, hogy csak egyedül érzi magát, hiszem meg kell szoknia az anyaméhen kívüli világot. ha síráskor odamész hozzá, úgy "könyveli el magában", hogy ha segítséget kér, akkor meg is kapja! ha nem mész oda, az marad meg benne, hogy nem kér segítséget, hiszen úgy se kap, ezért sír később kevesebbet! sok tanulmány is alátámasztja, hogy ez a továbbiakban is kihat rá, mikor már nagyobb lesz!

bocs ha nem teljesen a témához kapcsolódik, csak nem bírtam nem leírni :)

2009. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ezt leírtad! Én is pont így gondolom, úgy látszik az anyai ösztön azért kitalálja a dolgokat :-) Meg is írtam a napokban egy anyukának, aki leírta hogy milyen jó módszert talált ki az altatásra (sírni hagyta). Persze jól le lettem hurrogva meg pontozva de ez nem befolyásol, kitartok amellett, hogy semmiképp sem hagyom magára sírni! Köszi!
2009. jún. 20. 22:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, a 3. kedves válaszolónak is hogy felajánlotta az övét, de a párom kapott könyvutalványt, abból gondoltuk hogy ezt a könyvet is megvennénk :-) Még egyszer köszi!
2009. jún. 20. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A suttogó módszer, már ha jól értelmeztem, mert végig olvastam a könyvet lelkiismeretesen, egyáltalán nem hagyja sírni a babát, illetve arra próbál rávezetni, hogy értsd a babád sírását, és aszerint reagálj rá. Tehát ismerd meg a babád, tapasztald ki, hogy mikor, miért sír, és szüntesd meg a sírás okát. Szerintem jó a könyv, sok okosságot találtam benne, persze nagyon gyakorlatlan vagyok alkalmazás terén még. Érdemes elolvasni, hátha hasznodra válik.
2009. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én kezdő anyukaként a suttogót alkalmaztam, most 3 hónapos a babám, sose hagytam sírni, és vannak napok, amikor már egyáltalán nem is sír! magától alszik el, fél 10től legalább 8ig átalussza az éjszakát, mindig tudom, mi a baja. egyébként nagyon mosolygós, fáradhatatlan kisbaba. :) Csak ajánlani tudom a könyvet!
2009. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!