Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokan miért nézik le a gyereke...

Sokan miért nézik le a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor tapasztalatom, sőt itt is megannyiszor megdöbbenve olvasom, miként nyilatkoznak mások gyerekeiről egyesek. Lehet ez kisgyerek, vagy már valaki más felnőtt gyereke. "Menjen a kölykével együtt ahova akar", "biztos nem kéne a kölyke " és hasonlók vagy durvábbak. Nem értem ezt az utálatot és megvetést, hiszen akik ezt mondják,ők is voltak egyszer gyerekek, a gyerekek a társadalom tagjai sőt alappillérei, ők a jövőnk és elsősorban rajtunk múlik, hogy milyenné válnak. Nekem nincs gyerekem, de gyerekekkel foglalkozom, tudom ezt se csinálnák sokan hasonló okokból, de ez számomra érthetetlen.
2021. febr. 13. 00:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanez a réteg az idősekről is hasonlóan gondolkodik. Meg a más településen élőkről, meg a más foglalkozásúakról, meg a más életvitelűekről, meg a más világnézetűekről stb.

Vannak ilyen emberek, nem is kevesen.

2021. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert csak. Megtehetik.
2021. febr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ők is voltak,igen,jól mondod,csak az ilyenek azt már réges de régen elfelejtették,fel se tudnák szerintem idézni,nem is emlékeznének már rá,hogy nekik milyen volt,ezért nem tudják beleélni magukat a helyzetébe,pedig ez lenne a kulcs,a beleérző képesség.
2021. febr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Én is gyerekekkel foglalkozom (tanító) és én is szoktam hallani külsős emberektől a megjegyzéseket. Én többször rákérdeztem. Az általános válasz az, hogy a gyerekeknek jogaik vannak kötelezettségeik nincsenek. És ez szüli az ellenszenvet. A többi valaszadó meg saját önzőségéről, lustaságáról és türelmetlenségéről ad tanúbizonyságot. A két véglet... Mind a kettőben van valami.
2021. febr. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Mert mindenkinek joga van véleményt mondani és kész.
2021. febr. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Mert Magyarországon sok büdös proli és ostoba paraszt él, akik a gyerekre nagyjából úgy tekintenek, mint egy vagyontárgyra. Az én szüleim is ilyenek voltak. Ha egymás közt beszéltek, és szóba kerültem, úgy emlegettek, hogy "a gyerek", mintha nem lenne nevem. Ugyanaz a kategória voltam, mint "a kocsi", "a tévé", "a lakás". A különbség, hogy ezek sok pénzbe kerültek, ezért nem ütötték-vágták őket, ha valami nem volt rendben velük.
2021. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt inkább a szülőnek címzem, olyan kontextusban, amikor látszik, hogy a gyerek a kiskirály, a szülő meg leszarja mit csinál a csemetéje. Pl. Tegnap a vonaton rohangált egy 4 év körüli kisfiú, őt, meg az anyját hallgatta az egész vagon. Anyuka ilyeneket mondott, hogy "xy 3-ig számolok, 1...2... jaj de rossz vagy, leharapom a füled". Biztos nagyon komolyan veszi a gyerek, ha büntetés helyett viccel, mikor nem tud viselkedni. Meg "jaaaj de neveletlen vagy". Hát igen, ezt mindenki látta, de neki kellene megnevelnie.

Na, hát tegnap én is azt gondoltam, hogy "vigye már innen a kölykét", mert péntek délután nem akarom 40 percig hallgatni a visítozását, mert anyuka/apuka nem tanította meg, hogy a vonat nem játszótér. Egyéb helyzetekben, ha mondjuk láthatóan fáradt a gyerek és azért nyűglődik hangosan, empatizalok, de az ilyen inkompetens szülőkkel nem tudok.

2021. febr. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó a paraszt, érzéketlen emberek mintapèldája, akik ezt csinálják, és kibúvót keresnek, mert a màsik azt csinálja, ami életkori sajátossága. Biztos a macskát is leszólnák, amiért nyávog, vagy a kutyát, amiért ugat, ha épp zavarja őket.


Azt hiszik a rossz dolgoknak ők a központjai, minden azért történik, mert más béna volt, és élvezi a dolgot, hogy őket bosszanthatja. Az ilyeneknek ritkán vannak gyerekeik vagy állatuk.


Az anya nem szrt rá, hanem próbált tenni ellene, biztos izgult, hogy ne nèzzék sátánnak, amiért elkapja ès székre kényszeríti a közben üvöltöző(izgatott, itt nincs empátiád? kb olyan lehetett neki, mintha te űrhajóval mennèl)4 évest. Szerintem ez a jobbik eset volt, mint a lefog, székentart, üvölt, engem nrm zavart volna, sőt klassz lett volna, hogy valakiben ennyi boldogság és energia van, legalább nem sír(engem az frusztrál, tehetetlennek érzem magam tőle). Szerintem sokan éreztek úgy, mint én, csak a saját érzéseid miatt nem vetted észre, hasonlókat akartál feltételezni másokról.


Ha meg látsz valakit, aki szenved(pl anyukának nagyon ciki), akkor segíthetsz is, átülsz mellé és úgy hívod be a gyereket és szórakoztatod kicsit, hogy ne rohangáljon.


Ennyit az empátiádról.


Én nem megyek ilyen emberek közelébe, rosszindulatúak, énközpontúak, ha lehet elkerülöm. Most ismerkedek egy férfival, aki a 6 éves lányára minden akalommal úgy hivatkozik, hogy “a kislány”, “a gyerek”.


Megyek a kislánnyal sétálni. Eddig egyszer mondta a gyereke nevét, mikor megkérdeztem hogy hívják, de legalább azt mondaná, hogy a lányommal..


Én hiszek a szavak kifejező erejében, szerintem nincs eléggé személyes kapcsolatuk, azért használja ezt a kifejezést.

2021. febr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Én is úgy gondolom, hogy a gyerekek jelentik a jövőt, nem nézem le a gyerekeket, de egy-egy tényleg neveletlen gyerektől ki tudok akadni. Meg a gyerekeknek is más a személyiségük, és sokszor látni agresszív, rosszindulatú gyereket is. Igaza van azoknak, akik azt mondták, hogy a lenéző kifejezés a gyerekre, az az inkompetens, ellenszenves szülőnek szól, annyiban jogos, hogy az ilyen önmagát reprodukálja. Engem akkor bosszant legjobban egy gyerek őrjöngése, ha a szülő lesz@rja, mennyire zavar másokat, nem is próbálkozik, csak a telefonját nyomkodja. A vonatos anyuka még nem is a legrosszabb. De hogy egy pozitív példát mondják, két éve repülővel utaztam előttem ült egy kB két és fél éves kisgyerek a szüleivel. Előre rettegtem, de semmi nem volt, három és fél órán keresztül mintaszeruen lefoglalták, a gyereknek egy hangja sem volt, némelyik felnőtt utas viselkedése zavaróbb volt. Senki nem panaszkodna, ha a szülők foglalkoznának a gyerekkel és nevelnék.
2021. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Osztom a 7-es véleményét, alapvetően szeretem a gyerekeket, de amikor ilyeneket godnolok magamban, az mindig a szülőnek szól. Akinek a gyereke nem ismeri a kérem, köszönöm, jó napot kifejezéseket, simán nekem jön, átmegy rajtam, arrébb lök minden egyéb reakció nélkül és az anyja is leszarja az igen, menjen a fenébe a kölykével együtt. És ez elég általános, múltkor egy kisgyerek rendkívül illedelmesen megköszönte, hogy előre engedtem, leesett az állam, ennyire ritka ez.
2021. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!