Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszat teszek a kisfiamnak...

Rosszat teszek a kisfiamnak azzal, hogy nem járunk játszótérre?

Figyelt kérdés

Október végén lesz 2 éves. Nagyon megkésett volt a mozgásfejlődése. Ülni is csak 13 hónaposan tanult meg, járni 16 hónaposan. Így addig értelemszerűen nem mentünk, mert még hintázni se tudott volna. Aztán meg jött a járvány.

Kisvárosban élünk, csak egy játszótér van, ami mindig tömve van.

Kertes házunk van. Az udvaron van minden, ami érdekelhet egy kisgyereket (hinta, csúszda, trambulin, homokozó stb.) Nagyon szeret kint lenni.

Van így más anyuka is? Nem éri valamilyen hátrány a kisfiamat?

Köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 24. 22:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Mi bp-n laktunk. Sokat jártunk játszótérre.

A barátnőmék faluban laknak (játszótér sincs, hisz mindenkinek van udvara)

Semmivel nem lett szocializáltabb a lányom 2 évesen mint az övé.

Sőt az enyém kifejezetten utálta ha sokan voltak lent.

Én 2 évesen bölcsiba adtam az enyémet, ő 3 évesen vitte oviba.

Most 5 évesek a csajok. Pont ugyan anbyira szocializált az egyik mint a másik

2020. aug. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11: Már bocs, de szerinted az normális, ha egy gyerek 13 hónaposan még nem ül és nem mászik. Hozzád se vinném a gyerekem az biztos.

Igazából a szomszéd gyerekekkel se jàtszik. Általában mind 3 gyerek más játékkal játszik. Vagy kiveszik egymás kezéből a játékokat, de ennyi.

2020. aug. 25. 06:25
 13/24 anonim ***** válasza:
42%
Én vagyok az a ráérős akinek volt pofája már 6 hetessel eljárni társaságba. Nyilván akkor még magam miatt. Én kérek elnézést, hogy nem savanyodtam be a 4 fal közé
2020. aug. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egy hozzászólás eltűnt! Töröltette valaki?
2020. aug. 25. 08:06
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Megkésett, de nem nagyon megkésett.

Neurológus pont 13 hónapban húzta meg nekünk a határt, így szerepel a gyermekgyógyászati kézikönyvben is (nem az a válaszoló vagyok).

Nekünk később kezdett, 14 hónaposan mászott, 18 hónaposan indult el és utána kezdtünk játszótérre járni. Ha lett volna saját udvar, lehet akkor se erőltetjük, mivel nekünk a közösség adott volt máshogy, mivel csoportos tornára IS jártunk vele.

2020. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Derjaderja ***** válasza:
54%
13. De írt vki vmi sértőt?
2020. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%
Helló. Szerintem nem lesz hátránya, bár lehet, hogy a nyüzsgés fura lesz neki, ha először az oviban tapasztalja. Ha jövő ősszel elkezdi az ovit, akkor tavasz-nyár környékén néha kivinném a helyedben.
2020. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy volt-e benne sértő, de én a 11-es válaszolónak írtam és az most a 10es. Na mindegy!

A mozgásfejlődésről nem azért írtam, hogy egymásra licitáljunk. De ha szerinted is normális, hogy nem ült 13 hónaposan (ja és 8 hósan nem forgott, csak feküdt a hátán-oxigénhiánnyal született) hát legyen, én nem vitatkozom.

Fog járni bölcsibe márciustól. Úgy alakult, hogy akkor tudok visszamenni dolgozni.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. aug. 25. 09:29
 19/24 anonim ***** válasza:
65%
16 Igen. Csak már töröltették. Ami konkrétan rám vonatkozott, az az volt, hogy aki annyira ráér hogy a 6 hetessel már elmegy otthonról, arra inkább nem is mond semmit. De konkrétan mindenbe belekötött. A babaklubb f.ság az anyukák a játszótéren frusztráltak...
2020. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ja, oké.

Mondjuk nem értem miért veszed magadra?

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Minden kérdésnél ott vannak.

2020. aug. 25. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!